صفحه 19 از 101 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 1005
    کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00311 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز.
    ضمن تشکر از تمامی دوستانی که بی منت و هرگونه چشم داشتی واسه امثال من وقت میزارن.
    به یه مشکلی در مورد فلاورم برخورد کردم که ممنون شما میشم اگه کمکم کنین.

من حدود 3 هفته ای میشه که یه فلاور حدودا" 5-6 سانتی خریدم.همون شب که آوردمش غذا میخورد ولی از روی غفلت شب
    فراموش کردم که هیتر تانک رو که شسته بودمش بذارم توی آکواریوم.صبحش دیدم ماهیم سفیدک زده و دیگه غذا هم نمیخوره.
    یه دونه از این قطره های ایرانی ضد سفیدک خریدم که بعد از چند روز خوب شد ولی همچنان غذا نمیخورد.
    واسش آرتمیای زنده گرفتم که اونو خوب میخوره،یه بسته هم از این میگوخشکهای ماهیران خریدم که میخوره و بعد از یکم جویدن پس میده بیرون.اما غذاهای اصلیمو که میریزم اصلا به سمتشم نمیره(غذاهامم مگاهد-هامپی هد-هداپ-استاری-اور رد و هیکاری فلاور هستش که همشو امتحان کردم،ولی نمیخوره)
    چند روزم چیزی بهش ندادم که فایده ای نداشت.از لحاظ ظاهری هم کاملا سالم و سرحاله و هیچگونه علائم بیماری رو مشاهده نکردم.تانکش 120 لیتری هست و تنها همین ماهی رو توی تانک دارم.دمای آب هم 29-30 هست.
    الان هم مدفوعش سفید-کش دار و لزج هست البته بعضب وقتا مدفوع میکنه

با تشکر از شما
    راجع به سفیدک اینو باید بدونید که اون ضد انگلی که اظافه کردید هیچ تاثیری نداشته و بعد از قرار دادن هیتر ماهیتون دوباره به حال عادی برگشته.ولی یکبار بهش شوک وارد شده.
    و دومین شوک اینه که شما بعد از خرید فلاورتون یهو غذاش رو تغییر دادین.این خیلی بده.اگر ماهی غذا رو به زور بخوره احتمال اینکه به بیماری مبتلا بشه هست.و اگر هم نخوره طبیعیه چون به اون غذا عادت نداره...

پس برای این مشکلتون دو تا دلیل پیدا کردیم.یکی خاموش موندن بخاری و دومی تغییر غذا و البته جای فلاورتون.
    راه حل اینه که شما از فروشنده بپرسید که قبلا" چی میخورده بعد کم کم غذای ماهی رو عوض کنید که متوجه نشه.و یا میتونید تحرک ماهیتون رو با استفاده از ماهی های دیگه در کنارش بالا ببرین.(البته این راه برای همه ی فلاور ها نتیجه ی مطلوبی نداره.)

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    عزيزان اين همه نگراني در مورد هگزاميتا نميدونم براي چيه؟
    در مورد گرفتن سويه هاي پليگ هم نگران نباشيد...
    سلام
    جناب رستمی با وجود شما ودوستان ما نگرانی نداریم .....فقط من داشتم شبهات ذهنیمو به کمک دوستان رفع میکردم....
    یه سوال دیگه در بیماری پوسیدگی دم و باله روش درمان ذکر شده اما مدت اون ذکر نشده.... این مدت چقدره؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    ضمن تشکر از تمامی دوستانی که بی منت و هرگونه چشم داشتی واسه امثال من وقت میزارن.

من حدود 3 هفته ای میشه که یه فلاور حدودا" 5-6 سانتی خریدم.همون شب که آوردمش غذا میخورد ولی از روی غفلت شب
    فراموش کردم که هیتر تانک رو که شسته بودمش بذارم توی آکواریوم.صبحش دیدم ماهیم سفیدک زده و دیگه غذا هم نمیخوره.
    یه دونه از این قطره های ایرانی ضد سفیدک خریدم که بعد از چند روز خوب شد ولی همچنان غذا نمیخورد.
    واسش آرتمیای زنده گرفتم که اونو خوب میخوره،یه بسته هم از این میگوخشکهای ماهیران خریدم که میخوره و بعد از یکم جویدن پس میده بیرون.اما غذاهای اصلیمو که میریزم اصلا به سمتشم نمیره(غذاهامم مگاهد-هامپی هد-هداپ-استاری-اور رد و هیکاری فلاور هستش که همشو امتحان کردم،ولی نمیخوره)
    چند روزم چیزی بهش ندادم که فایده ای نداشت.از لحاظ ظاهری هم کاملا سالم و سرحاله و هیچگونه علائم بیماری رو مشاهده نکردم.تانکش 120 لیتری هست و تنها همین ماهی رو توی تانک دارم.دمای آب هم 29-30 هست.

با تشکر از شما
    فعلا مصززف هر دو غذا رو رو ادامه بدید و در چند روز اینده ارتمیای زنده رو حذف کنید و فقط میگو ی ماهیران رو به ماهی بدید . مطمئن باشید اگر می جوه و بعد میده بیرون 2 یا 3 روز بعد از قطع شدن ارتمیای زنده میگو رو خواهد خورد :smile (86):
    4 یا 5 روز بعد از اینکه شروع به خوردن میگو کرد یک غذای دیگه در کنار میگو بدید به ماهیتون غذاها رو امتحان کنید و هر غذایی رو که جوید و بیرون داد به روش بالا عمل کنید تا شروع به خوردن غذای جدید بکنه

سفید شدن مدفوعش هم میتونه از غذای که می خوره باشه که در بعضی از فلاور ها با عوض شدن نوع غذا این حالت در مدفوع نمایان میشه

ارادتمند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910

با تشکر از شما
    ماههی شما انگل روده گرفته میخوای خیلی سریع خوب بشه فلاجلول بگیر 25تومان
    نهپودر بابل 10تومان

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    جناب رستمی با وجود شما ودوستان ما نگرانی نداریم .....فقط من داشتم شبهات ذهنیمو به کمک دوستان رفع میکردم....
    یه سوال دیگه در بیماری پوسیدگی دم و باله روش درمان ذکر شده اما مدت اون ذکر نشده.... این مدت چقدره؟
    در مورد دوست بعد والله نميدونم شما كدوم درمان پوسيدگي باله رو ميگين.
    ما 10 جور اين مريضي رو خوب مي كنيم.
    اما اگر درمان با بكتاپور و يا آنتي بيوتيكها رو ميگين 3 تا 5 روز ، روزانه سيفون و زدن دوز دوباره.

با تشکر از شما
    راجه به دوست اول در درمان ايك فلاور دوز نمك هر 20 ليتر يك قاشق فراموش نشه.
    در مورد غذا و مشكل نخوردن از غذاي هيكاري يا اسپكتروم استفاده كن و ميگو رو فعلا يا قطع كن و يا كمكي بده كه اين غذاها براي درمان انگل روده اي بسيار موثرند.
    اگر ادامه پيدا كرد از بابل استفاده كن و داروهاي ديگر رو امتحان نكن.
    ویرایش توسط siavashr : 14th October 2010 در ساعت 06:52 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    3254
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    راجه به دوست اول در درمان ايك فلاور دوز نمك هر 20 ليتر يك قاشق فراموش نشه.
    در مورد غذا و مشكل نخوردن از غذاي هيكاري يا اسپكتروم استفاده كن و ميگو رو فعلا يا قطع كن و يا كمكي بده كه اين غذاها براي درمان انگل روده اي بسيار موثرند.
    اگر ادامه پيدا كرد از بابل استفاده كن و داروهاي ديگر رو امتحان نكن.
    ممنونم از راهنماییتون.
    مشکل ایک حل شد و الان سالمه سالمه ولی این ماهی من اصلا لب به هیچکدوم از غذاهای شرکتی نمیزنه.ارتمیا هم دیگه پیدا نکردم بهش بدم و دیروز مجبور شدم دل گوساله بخرم.اینو خیلی خوب و با اشتها میخوره.
    به نظر شما باید چیکارش کنم؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    ممنونم از راهنماییتون.
    مشکل ایک حل شد و الان سالمه سالمه ولی این ماهی من اصلا لب به هیچکدوم از غذاهای شرکتی نمیزنه.ارتمیا هم دیگه پیدا نکردم بهش بدم و دیروز مجبور شدم دل گوساله بخرم.اینو خیلی خوب و با اشتها میخوره.
    به نظر شما باید چیکارش کنم؟
    دادن دل احتمال برگشت انگل روده ای رو می بره بالا
    بهتر به جای دل از میگو منجمد + سیر استفاده کنید
    در مورد ترک عادت بد غذایی هم در پست قبلی عرض کردم خدمتتون
    و اینکه غذا های که حمید عزیز (siavashr) فرمودند رو می تونید با میگو ی یا دل مخلوط کنید و بدید به فلاور تون تا نیاز های ماهی برطرف بشه

دوباره می گم بجای دل بهتر از میگوی منجمد استفاده کنید

ارادتمند

کاربر ساده

شماره عضویت
    3247
    سلام
    می شه در مورد بیماری هاي رایج فلاورهورن هم بگید و راه درمان و پیشگیری؟
    در ضمن من یک فلاور دارم که باله بغلش کنار آبشش مثل این شده که اتو روش گذاشتی یکم کج شده
    و یک سوال دیگه از کجا میشه فهمید یک فلاور در سلامت کامل برای خرید
    مرسی
    ویرایش توسط siavashr : 15th October 2010 در ساعت 11:20 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط nedaitc نمایش پست ها
    سلام
    در ضمن من یک فلاور دارم که باله بغلش کنار آبشش مثل این شده که اتو روش گذاشتی یکم کج شده
    مرسی
    اول بايد غلطهاي پيغامت رو درست مي كردم. :smile (204):
    اين شوخي بود.
    ولي در مورد بيماريهاش بايد بگم ايك، انگل روده اي و سوراخ سر شايع ترين بيماريها توي فلاوره كه توي بخش بيماريها تك تك توضيح داده شده.
    اون باله اي كه شما فرموديد هم ديگه جزء فيزيكشه و هيچ درماني نداره. اين در اعضاء بدن انسان هم صدق ميكنه.
    اگه عضوي دفرم باشه تا آخه عمر نميشه كاريش كرد.
    در مورد فلاورهورن سالم هم توي بخش فلاورهورن توضيح داده شده و مي تونيد راهنمايي بگيريد.

سیکلید های هیبرید - Hybrids Cichlids فلاورهورن

نظر من هميشه روي پيشگيريه و نه درمان. برعكس خيلي از دوستان من به غذاي خوب واقعا اعتقاد دارم. ماهي رو. از اين رو به اون رو ميكنه. اين تجربه منه. هم توي سلامت و هم توي رشد و رنگ و شيپ. باوركنيد ديسكسهاي من مثل يك گوشتخوار هارند.دوستان ديسكس باز ميدونند كه اينطور ديسكس نگهداشتند هم سخته و هم آدمش رو مي خواد.
    من شخصا فقط خود بابك رو ديدم كه اينطور ديسكس نگه ميداشته. يكي كه الان قد علم كرده و شده رقيب مثلا كه شاگرد قديم خود بابك بوده و حالا ادعاهايي هم داره.
    اين بخش رو هم كامل مطالعه كن.

مطالب برگزیده در مورد ماهی فلاور هورن
    ویرایش توسط siavashr : 15th October 2010 در ساعت 11:37 AM

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    نقل قول نوشته اصلی توسط nedaitc نمایش پست ها
    سلام
    مرسی
    با تشکر از اقا حمید عزیز...

در مورد بیماری بنده استسقا رو هم اظافه میکنم.
    و در زمستون ها ممکنه مخملک یا اودنیوم جای ایک یا سفیدک رو بگیره.این بیماری خیلی سخت تر از سفیدکه.

با تشکر.

صفحه 19 از 101 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)