صفحه 10 از 101 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 1005
    کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    عموما شيوع يك بيماريه ثانويه بعد از دوره پليگ بوده چون در برخي نژادها مثل قمرزها (ردملونها) و سفيدها و .... ما تيرگي رنگ رو نداريم.
    اما تعجب من در تنفس كند اون ماهي بوده كه واقعا با يك تكست چند جمله اي نمي شود با قاطعيت تشخيص داد و نياز به عكس يا ديدن جزييات داره.
    كار ما اينجا بدون ديدن خيلي سخته. حتي پزشكان هم بدون ديدن و آزمايشات تمي تواننند اينقدر قاطع نظر بدهند.
    علي الحال آن مغازه بسيار كار اشتباهي كرده، چون بديد من قابل برگشت بوده.
    در مورد آن دم خوره اي كه فرموديد:
    پوسیدگی باله و دم و شیوه های درمان(columnaris)
    من در مورد تنفسش اشتباه نوشتم.تنفسش تند بود.به خودم گفت اگه جا داری ببرش ولی من جا نداشتم.خیلی هم خوشگل بود سوبر رد بیگن نژادش.ولی خیلی بیحال بود و خوابیده بود به بهلو حتی وقتی خواست بگیردش هم جم نخورد از جاش!تقریبا تمام موارد بوسیدگی باله ودم رو داشت.ابشش هاش کاملا باز و بی رنگ بود و تند نفس میکشید.چند تا ماهی دیگه هم داره که در ابتدای این بیمارین و اگه تا چند روز دیگه به کسی قالب نکنه همینجوری میشن!البته اون تا لحظات اخرش مجانی نمیدتش!اگه این دفعه این موردی بهم خورد به نظر شما امیدی بهش هست؟با توجه به اینکه اقا بابک تو علاعم شماره 9 گفته مرگش 100%؟
    ویرایش توسط siavash73 : 8th September 2010 در ساعت 11:53 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    آرزوي بهبودي براي ماهيهاتون و بهروزي براي شما داريم.
    ضمنا بنده رستمي هستم.
    ؤ اما مشكل شما
    1- وضعيت مدفوعشون و حالت تنفسشون رو بنويسيد.
    2 - جنرال تونيك + داكسي سايلكين
    در صورت وخيم شدن اوضاع حتما كزارش نماييد.
    سلام
    ممنون از توجه و همرا هیتون
    جناب رستمی گستاخی من رو به پایه بی اطلاعی بنده از نام خانوادگیتون بذارید
    اما وضعیت مدفوعشون به نظرطبیعیه یعنی نه کش داره نه سفید و نه شاخه شاخه , تنفس تند ولی منظمی دارند
    نسبتا خوب غذا میخورند(غذا رو که میریزم بعد 2 سا عت نا پدید میشه البته زیاد میریزم)
    از کی باید منتظر علائم بهبودی باشم؟
    ویرایش توسط masoud.v : 9th September 2010 در ساعت 04:09 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    ببخشید میشه یه فلاور همزمان هم چشمش بیرون بزنه هم سفیدک؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    اقایان گرامی من دوز اخر داروی بابل رو برای 7 امین روز ریختم ولی از غذا خوردن ماهی خبری نیست اخرین بار هم که دیدمش ورم شکمش اندازه یکمی داشت (خیلی کم) یعنی هنوز مریض که غذا نمی خوره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    من در مورد تنفسش اشتباه نوشتم.تنفسش تند بود.به خودم گفت اگه جا داری ببرش ولی من جا نداشتم.خیلی هم خوشگل بود سوبر رد بیگن نژادش.ولی خیلی بیحال بود و خوابیده بود به بهلو حتی وقتی خواست بگیردش هم جم نخورد از جاش!تقریبا تمام موارد بوسیدگی باله ودم رو داشت.ابشش هاش کاملا باز و بی رنگ بود و تند نفس میکشید.چند تا ماهی دیگه هم داره که در ابتدای این بیمارین و اگه تا چند روز دیگه به کسی قالب نکنه همینجوری میشن!البته اون تا لحظات اخرش مجانی نمیدتش!اگه این دفعه این موردی بهم خورد به نظر شما امیدی بهش هست؟با توجه به اینکه اقا بابک تو علاعم شماره 9 گفته مرگش 100%؟
    حالت پيشرفته پليگه. در مورد مرگش حتما بايد يا عكس خوب يا فيلم يا از نزديك ديده شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از توجه و همرا هیتون
    جناب رستمی گستاخی من رو به پایه بی اطلاعی بنده از نام خانوادگیتون بذارید
    اما وضعیت مدفوعشون به نظرطبیعیه یعنی نه کش داره نه سفید و نه شاخه شاخه , تنفس تند ولی منظمی دارند
    نسبتا خوب غذا میخورند(غذا رو که میریزم بعد 2 سا عت نا پدید میشه البته زیاد میریزم)
    از کی باید منتظر علائم بهبودی باشم؟
    شما عزيز من هستيد.
    حرف من با شما اينه كه دليلي نيست كه حتما بيماري ثانويه سرغش بياد. پيشنهاد من حالت استريليزاسيون آبه. آب سيفون زود به زود (ترجيحا آب آر.او) و شستن فيلتر ابري و خارج كردن موكوس ماهي بستر آماده براي رشد و تكثير عوامل باكتريايي، قارچي و ... را ازبين ببريد. ان شاء الله به بيماري ثانويه برخورد نكنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    ببخشید میشه یه فلاور همزمان هم چشمش بیرون بزنه هم سفیدک؟
    در زمان بيماريهاي مهلك مثل ايك فلاور، چون بدن ماهي ضعيف ميشه هر احتمالي وجود داره.

اقایان گرامی من دوز اخر داروی بابل رو برای 7 امین روز ریختم ولی از غذا خوردن ماهی خبری نیست اخرین بار هم که دیدمش ورم شکمش اندازه یکمی داشت (خیلی کم) یعنی هنوز مریض که غذا نمی خوره؟
    خدا رو شكر ورم خوابيده و پيشرفت نكرده،
    پيشنهادم رو قبلا اعلام كردم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    تو اب ماهیم دیشب دارو بابل ریختم الان میتونم مترونیدازول تو ابش حل کنم؟
    غذانخوردن ماهیم با مترونیدازول درست میشه؟
    اگه نه چیکارکنم درست بشه؟
    ویرایش توسط fotros : 9th September 2010 در ساعت 04:57 PM دلیل: اضافه کردن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    تو اب ماهیم دیشب دارو بابل ریختم الان میتونم مترونیدازول تو ابش حل کنم؟
    چون خود بابل هم روي انگلهاي پروتوزوا كار مي كنه عجله اي نيست تا فردا دست نگهداريد و بعد سيفون كنيد. و درمان رو شروع كنيد. اگر مدفوع سفيد نديدي و فقط غذا نميخوره از غذاهاي خوش خوراكي مثل جي بي ال استفاده كن تا راغب به خوردن بشه. غذاهايي مثل هيكاري و صد البته اسپكتروم بدليل خاصيت دارويي انگل كشي و ... بسيار رژيم غذايي خوبي مخصوصا در اين مواقع هستند.
    ویرایش توسط siavashr : 9th September 2010 در ساعت 05:28 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    من ماه پيش سه تا ديسكس به خاطر اين بيماري از دست دادم.چه بيماريه؟
    چگونه درمان ميشه؟
    دليلش چيه؟
    اينم عكس ماهيم

اينم يكي ديگه

خيلي ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    بيماريشون رو يكبار گفتم.دم خوره نيست ولي مثل دم خوره دمشون خورده ميشه ولي به جاي اينكه انتهاي دماشون سفيد باشه سياه ميشه.
    اوندفعه دوستان گفتند ممكنه بخاطر صدفاي تانكم باشه كه ايندفعه اصلا تهشون شن نريختم.
    درسته من يكبار رفتم پيش آقا بابك و اون موقع ديسكس نداشتن.منم ديگه وقت نگردم برم اونجا چون دوره به خونمون.
    منم ايندفعه از مغازه نگرفتم و از يكي از دوستانم كه داشت تانكشو جمع ميكرد خريدم.3تا بودن و همشون با اين بيماري مردن.
    ممنون:smile (269):
    قابل توجه دوستي كه براي من پيغام گذاشته بود ترجيحا اينجا جواب مي دم:

به نظر من كمبود ويتامين و مواد معدنيه.
    بيماري نقصان مينرال (Mineral Deficiency): پديد آمده از شرايط بد آب و رد كردن اكسيژن در بدن ماهي.
    از فيشتامين يا سرا مينرال استفاده كن.
    فكر مي كنم تنوع غذايي نداري.
    اگر ليست غذاهاي مصرفي و فاكتورهاي آب رو بدي رو قطعا ميشه نظر داد.

عزيز من هنوز فرصت نكردم. ان شاءالله در آينده بخش نگهداري ديسكس رو سعي مي كنم به پيوست مطالب دوستان در پستهاي قبلي تكميل كنم. ولي فعلا مختصرا
    براي نگهداري ديسكس بخاطر شرايط فوق العاده حساس اين ماهي فقط و فقط در كل شرايط شيمي آب مهمترين بخش قضيه است.
    در ماهيهاي ديگر نميگم اصلا ولي به اندازه ديسكس خيلي مسائل مثل سيستم فيلتراسيون تكميل مثل كف، سامپ و يا بيولوژيك و اكسترنال اينقدر مهم نيست. نگفتم تاثير تداره گفتم زياد مهم نيست.
    شما مشكل اصليت همين بود. احمد آقا در پست 23 يا 24 مطلبي رو عنوان كردن من تكميلش مي كنم.
    اون صدف ها و خرده مرجانها و .... اصلا براي شما مناسب نبود چون فعل و انفعلات بازي يا قليايي يا شيمي آب ماهيتا تغييرات خودش رو داره.
    مثلا ما و سايت هاي مشابه اعلام مي كنيم حتي المقدور يا از شن ايتفاده نشه يا پيش فرضهاي خودمون رو تا حتي براي شن كف تعريف كرديم.
    حالا كه گذشته بار بعدي رو اگر دوست داشتيد ما در خدمتتون هستيم و بعد اطلاعات شرايط تانك و بقيه اطلاعات رو من و دوستان اعضاء در اختيار شما قرار مي هند.

اطلاعات در بخش ديسكس و بيمارها در همين روم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    قابل توجه دوستي كه براي من پيغام گذاشته بود ترجيخا اينجا جواب مي دم:

به نظر من كمبود ويتامين و مواد معدنيه.
    بيماري نقصان مينرال (mineral deficiency): پديد آمده از شرايط بد آب و رد كردن اكسيژن در بدن ماهي.
    از فيشتامين يا سرا مينرال استفاده كن.
    فكر مي كنم تنوع غذايي نداري.
    اگر ليست غذاهاي مصرفي و فاكتورهاي آب رو بدي رو قطعا ميشه نظر داد.

عزيز من هنوز فرصت نكردم. ان شاءالله در آينده بخش نگهداري ديسكس رو سعي مي كنم به پيوست مطالب دوستان در پستهاي قبلي تكميل كنم. ولي فعلا مختصرا
    براي نگهداري ديسكس بخاطر شرايط فوق العاده حساس اين ماهي فقط و فقط در كل شرايط شيمي آب مهمترين بخش قضيه است.
    در ماهيهاي ديگر نميگم اصلا ولي به اندازه ديسكس خيلي مسائل مثل سيستم فيلتراسيون تكميل مثل كف، سامپ و يا بيولوژيك و اكسترنال اينقدر مهم نيست. نگفتم تاثير تداره گفتم زياد مهم نيست.
    شما مشكل اصليت همين بود. احمد آقا در پست 23 يا 24 مطلبي رو عنوان كردن من تكميلش مي كنم.
    اون صدف ها و خرده مرجانها و .... اصلا براي شما مناسب نبود چون فعل و انفعلات بازي يا قليايي يا شيمي آب ماهيتا تغييرات خودش رو داره.
    مثلا ما و سايت هاي مشابه اعلام مي كنيم حتي المقدور يا از شن ايتفاده نشه يا پيش فرضهاي خودمون رو تا حتي براي شن كف تعريف كرديم.
    حالا كه گذشته بار بعدي رو اگر دوست داشتيد ما در خدمتتون هستيم و بعد اطلاعات شرايط تانك و بقيه اطلاعات رو من و دوستان اعضاء در اختيار شما قرار مي هند.

اطلاعات در بخش ديسكس و بيمارها در همين روم.
    سلام و خيلي ممنون
    من همه شنارو برداشتم.و تنوع غذايي هم 3-4مدل غذا بهشون ميدم.
    الان كف آكواريومم هيچي نيست.دما هم 30درجه بود و الان كه مريضه كردم32.
    الان يك هفتست خوردگي دمش خوب شده.
    جالب اينجاست كه يكيشون هنوز نمرده.
    براي اينكه دمش زود كامل بشه بايد چيكار كنم.ويتامين خوبه بريزم تو آبش؟
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام و خيلي ممنون
    من همه شنارو برداشتم.و تنوع غذايي هم 3-4مدل غذا بهشون ميدم.
    الان كف آكواريومم هيچي نيست.دما هم 30درجه بود و الان كه مريضه كردم32.
    الان يك هفتست خوردگي دمش خوب شده.
    جالب اينجاست كه يكيشون هنوز نمرده.
    براي اينكه دمش زود كامل بشه بايد چيكار كنم.ويتامين خوبه بريزم تو آبش؟
    ممنون
    ببخشيد شرح جزييات كامل
    راستش اطلاع اين مطالب رو ندارم.
    شما اصلا كي خريدي، چند تا بوده بيماريش چي بوده و چي گذشته كه يكيش مونده.

صفحه 10 از 101 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)