سلام دوستان وقت بخیر
من یه ملنگو حدود ۶‌ ساله که دارم و از وقتی اومده بود پیشم بالغ بوده نمیدونم چند سالشه
همیشه یه وقتایی پر ریزی زیاد‌ داشته اما انقدر رشد پرهای جدید هم زیاد بوده که‌اصلا ظاهرش نشون نمیداده اما امسال حدود ۳ ماهه که داره پراش میریزه و پر جدید در نمیاد مطمئنم که پرکنی نداره اما مثل پرنده های پر کن شده روی بالش هم لکه های قوه ای داره انگار که پرای خیلی قدیمیو نگه داشته (این لکه ها خیلی وقته هست ولی قبلا حس نکرده بودم که شاید چیز مهمی باشه🙈 توی مشکلات پر خوندم که اینم نوشته شده)
ملنگو تک هستش .
تغذیه اش تخمه ارزن کتون سیب نخود ذرت پرتغال انار امسال فهمیدم توت هم دوست داره کلی چیدم فریز کردم (فقط همینارو دوست داره میخوره هر چیزی که میشد امتحان کردم نخورده) مولتی ویتامین داره تاریخ انقضا شو گشتم پیدا نکردم و خاک پرنده بعضی وقتا روی سیبش میزنم اما نوکش سالمه سالمه و خوش رنگ همیشه مشکلات ویتامینو مواد معدنی و از نوکش میفهمیدم دارو عوض میکردم
فقط یک بار عرق گل گاو زبون و یک بار عرق بید هم دو قطره به آبش اضافه کردم اینترنت نوشته بودن برا استرس پرنده هم خوبه ولی مطمئن نیستم
چون که بالغ هستش و رام نیست و آزاده نمیتونم بگیرمش با حمامش مشکل دارم چند ساله شسته نشده و با اسپری فقط بهش از دور آب زده شده
توی این چند ماه چند تا اتفاق افتاده که ممکنه روی استرش تاثیر داشته باشه (پرریزی از قبل همه اینا شروع شده) البته به نظرم مهم نیستن اما آرتا خیلی حساسه
یه مهمونی اومده خونمون و گفته میتونم بگیرمش من خونه نبودم اما گفتن با چادر سریع گرفته میخواستیم به کسی بسپریم که با همین شرایط آرتارو نگه داره یا فرهنگسرا ارس باران ببریم یه روز تو قفس بود ظاهرا حالش خوب بود مشکلی نداشت پشیمون شدیم و تصمیم گرفتیم بمونه
برا عید دکوراسیون اتاق رو عوض کردیم و یکم سخت جای جدید قفس رو قبول کرد
حدود دو هفته پیش یه مرغ عشق هم اومده که وقتی خودم نیستم تو قفسه اما ملنگو حتی از اونم میترسه یعنی وقتی رفتارشو با این دیدم فهمیدم که با من خیلی خوبه
با همه این شرایط الان به نظرتون بهتره چیکار کنم؟