نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مورچه
    شماره عضویت
    29361

کفتر چاهی با مشکل سرگیجه | چطور میتونم کمکش کنم؟

سلام دوستان گرامی.دیروز ما توی حیاط خانه یک کفتر چاهی جوانی رو دیدیم روی زمین نشسته و حال درست و حسابی نداره و نمیتونه پرواز کنه بنابراین رفتیم گرفتیمش و آوردیمش بالا ببینیم مشکل چیه.بنده گذاشتمش داخل قفس و مقداری براش گندم و آب هم گذاشتم کف قفس اما زیاد حال و روز درستی نداره،از جمله اینکه حرکات گردنش خیلی عجیبه و ظاهرا نمیتونه کنترل کنه گردنش رو و با سختی و تکان های زیادی و اونم هر از گاهی یه تکونی به خودش میده، یا شایدم سرگیجه خیلی شدیدی داره.احتمالا از ارتفاع سقوط کرده باشه یا با دیوار برخورد کرده.دیروز سعی میکرد کمی از گندم ها بخوره ولی به علت مشکل گردنش تقریبا براش غیر ممکن بود و اختیار سر و گردنش باخودش نیست انگار و حرکات عجیبی داره. از حال و روزش هم مشخصه زیاد رو به راه نیست و پرهاش شل و ول و باد کرده هستن. ولی هیچ علائم ظاهری و جای زخم و خونریزی و اینجور چیزا نداره.
    الان این کفتر مشکلش چیه؟ چرا سرش رو به این شکل حرکت میده و آیا خوب میشه؟ و اینکه من باید چه کاری براش انجام بدم؟ تشکر از همگی.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    29171
    سلام دوست عزیز این علایمی که میفرمایید از جمله سرگیجه ول شدن بالها بی حالی و کمبود اشتها از علایم بیماری نیوکاسل هستش متاسفانه درمان قطعی برای نیوکاسل وجود نداره فقط یسری از اساتید این رشته برای درمان راههاییو که برگرفته از تجربهئخودشونرو استفاده میکنن مثل دادن سیرو نخود فرنگی به کفتر یا ریختن نفت در گوش کفتر.بهتره از یه کبوتر باز کمک بگیرید
    البته واکسن نیوکاسل موجوده برای پیشگیری ولی هنوز واکسنی برای درمانش تا اونجا که من میدونم نیمده
    در اخر ممنون میشم از اساتید این رشته در پارسی پت که اگر میتونن تجربیات خودشونو بیان کنن
    مهیار طاهری.تکثیر کننده ماهی دیسکس
    تکثیر کننده نژاد روتوایلر
    مدیریت مجموعه آکوامارکت
    Mahyar Taheri
    0919-2143847

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مورچه
    شماره عضویت
    29361
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahyar Taheri نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز این علایمی که میفرمایید از جمله سرگیجه ول شدن بالها بی حالی و کمبود اشتها از علایم بیماری نیوکاسل هستش متاسفانه درمان قطعی برای نیوکاسل وجود نداره فقط یسری از اساتید این رشته برای درمان راههاییو که برگرفته از تجربهئخودشونرو استفاده میکنن مثل دادن سیرو نخود فرنگی به کفتر یا ریختن نفت در گوش کفتر.بهتره از یه کبوتر باز کمک بگیرید
    البته واکسن نیوکاسل موجوده برای پیشگیری ولی هنوز واکسنی برای درمانش تا اونجا که من میدونم نیمده
    در اخر ممنون میشم از اساتید این رشته در پارسی پت که اگر میتونن تجربیات خودشونو بیان کنن
    ممنون از پاسخ شما.در مورد این بیماری که فرمودید کمی تحقیق کردم و فکر میکنم همین باشه.کبوتر بیچاره هر بار که سرش رو میاره پایین یه دونه برداره چنان سرش به عقب پرتاب میشه گاهی سرش و گردنش کاملا چرخش میکنه به پشتش.و دیروز هم که به زور میخواستم با سرنگ بهش غذا بدم متوجه شدم که یک مایعی از نوکش یا شاید هم چشمش یا بینیش روی دستم ریخت و حجمش هم کمی زیاد بود برای همین شک کردم. متاسفانه فکر میکنم اصلا قادر به پرواز نباشه برای همین از قفس خارجش نکردم تا آسیبی نبینه.با این تفاسیر که شما فرمودید نمیدونم چطور تا الان زنده مونده پس.عجیبه یک کفتر آزاد چطور این بیماری رو گرفته باشه.حالا دوستان هر کسی میدونست چکار برای این موجود بنده خدا میشه کرد دریغ نکنه دلم میسوزه بخوام اینجوری ولش کنم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)