نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    28478

بچه گربه خیابانی

با سلام
    من یه بچه گربه پیدا کردم که از روی دندوناش فهمیدم تقریبا چهار هفته بیشترعمر نداره متاسفانه وقتی پیداش کردم توی سرما و بارون خیس شده بود علائم سرماخوردگی داشت ولی کم الان خیلی چشماش عفونی شده و اصلا اشتها نداره به زور بهش شیر خشک بدون لاکتوز میدم و گاهی پوره سیبزمینی و هویج یا ماهی همراه کره که اونم در حد دو تا نخود میخوره
    الانم دو روز فقط میخواد کنار بخاری باشه و غذا هم نخوره پلکاش چسبیده و حتی میو میو هم نمیکنه خیلی صداش ضعیف شده 😔 چی کار کنم که بهتر شه ؟؟؟
    البته خودم باردارم و نمیخوام به خودم و بچه ام اسیبی برسه اگر میدونید خطر ناکه که نگهش دارم راهنماییم کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    cat
    شماره عضویت
    27926
    سلام چه عالی ممنون که اینقد مهربونین طبق علم گربه هیچ خطری بروی بارداری و خانم ها بیماری توکستوپلاسمو هست و خرافات موی گربه به نظر من به یه دامپزشکی ببرید دامزسکی مرکزی خیلی به حیوانات خانگی و وحش کمک میکنه آدرسش تو این سایت چارپا هست.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Somaia نمایش پست ها
    با سلام
    من یه بچه گربه پیدا کردم که از روی دندوناش فهمیدم تقریبا چهار هفته بیشترعمر نداره متاسفانه وقتی پیداش کردم توی سرما و بارون خیس شده بود علائم سرماخوردگی داشت ولی کم الان خیلی چشماش عفونی شده و اصلا اشتها نداره به زور بهش شیر خشک بدون لاکتوز میدم و گاهی پوره سیبزمینی و هویج یا ماهی همراه کره که اونم در حد دو تا نخود میخوره
    الانم دو روز فقط میخواد کنار بخاری باشه و غذا هم نخوره پلکاش چسبیده و حتی میو میو هم نمیکنه خیلی صداش ضعیف شده چی کار کنم که بهتر شه ؟؟؟
    البته خودم باردارم و نمیخوام به خودم و بچه ام اسیبی برسه اگر میدونید خطر ناکه که نگهش دارم راهنماییم کنید
    سلام . دوست عزیز اولین کار تو این شرایط باید مراجعه به دامپزشک باشه .

ممکنه سرماخوردگی باشه که حتما نیاز به ویزیت داره . من نمیتونم دارو تجویز کنم . اگه بیرون بوده مطمئنا کک و کنه هم داره که شامپوی پرمترین بگیرید و سر به پایین رو بشورید . صورت و چشم و بینی و سرش رو با پنبه مرطوب تمیر کنید. خیلی سریع خشکش کنید و تو یه جای گرم بذاریدش . کیسه آب گرم بذارید زیر یه حوله ضخیم . و گربه رو بذارید روش .

بیماری سرماخوردگی گربه قابل انتقال به انسان نیست . ولی باید ببرید که دامپزشک مشکلش رو ببینه و بیماریشو تشخیص بده .. اگه هرپس باشه براتون مشکلی ایجاد نمیکنه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    28750

گربه

سلام ...تقریبا ۵-۶ ماهی هست که از دوتا گربه توی حیاطمون نگهداری میکنم ...اما از دو روز پیش چشم یکیشون ترشح شفاف داره ...اما علائم سرما خوردگی رو نداره نه عطسه و سرفه و نه بیحالی و کم اشتهایی کاملا سرحاله. این اتفاق فکر کنم بخاطر این بود ک بهش گوشت خام دادم ..ممکنه الرژی باشه ؟ میشه لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    29032
    سلام من یه بچه گربه ی 3 هعفته ای رو پیدا کردم چون دندون نیش داره و چشماش بازه ولی یبوست داره و اصلا نمیتونی دستشویی کنه و شیکمش برامدس چیکار کنم حالش خوب شه ماساژشم دادم جواب نداد

حامی گربه ها
    مدیر کل انجمن حمایت از گربه های ایران
    www.kitten.ir

نوع حیوان خانگی
    khargoosh.gorbe.hamester.mina
    شماره عضویت
    9867
    سلام
    اگه هنوز مشکلش برطرف نشده روزی سه وعده هر وعده نیم سی سی روغن زیتون بدید. ماساژ بدون فشار شکمو ادامه بدید. یبوستش از نفخه. قطره دایمتیکون ( انسانی ) هر ۱۲ ساعت ۱_۲ قطره و یا به جای اون ، شربت گریپ میکسچر بعد از هر وعده غنایی دوقطره تا زمانی که یبوستش برطرف بشه.

از شیرخشک گربه فقط استفاده کنید و موقع شیر دادن هوا وارد شکمش نشه. بعد از برطرف شدن یبوستش ، کم کم خوردن غذای نرم ، ابدار و پوره شده رو شروع کنه در حجم کم. و برای اولین بار با اب گوشت شروع کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    29127
    سلام خسته نباشید من یه گربه ۴ ۵ هفته ای دارم که مامانش مرده و من دو سه روزه ازش نگهداری میکنم
    اما گربم امروز یکسره خواب بود و چشاشم چرک کرده همچنین اشتهاشم کم شده و من نمیتونم ببرمش دکتر چون خیلی هزینه هاش بالاس لطفا راهنمایی کنید من واقعا نگرانم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)