نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927

نخوابیدن قناری رو تخم

با سلام

یک جفت قناری دارم که تخم گذاشت بعد تخمش حواسم نبود دستم خورد و شکست. بعد از 12-13 روز مجددا یک تخم گذاشت اما اصلا روش نمیشینه. سه روز هست ولش کرده به امان خدا
    تو اینترنت سرچ زدم و گفته بودن غذاهایی مثل تخم مرغ و اینا بهش نده و ندادم . میگن چند تا تخم باهم میزاره و بعد میشینه روش. اما الان 3 روز هست نه روی تخمش نشسته و نه تخم جدید گذاشته
    چه کنم؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط life24 نمایش پست ها
    با سلام

یک جفت قناری دارم که تخم گذاشت بعد تخمش حواسم نبود دستم خورد و شکست. بعد از 12-13 روز مجددا یک تخم گذاشت اما اصلا روش نمیشینه. سه روز هست ولش کرده به امان خدا
    تو اینترنت سرچ زدم و گفته بودن غذاهایی مثل تخم مرغ و اینا بهش نده و ندادم . میگن چند تا تخم باهم میزاره و بعد میشینه روش. اما الان 3 روز هست نه روی تخمش نشسته و نه تخم جدید گذاشته
    چه کنم؟
    سلام
    تغذیه قناری در زمان جفت بودن باید مناسب و مقوی باشه و یکی از بهترین موارد سفیده تخم مرغ آپز شده همراه با پوست هستش .
    اینکه قناری شما یک تخم کرده و سه روز گذشته دلایلی مثل جوان بودن ، کهولت سن ، تغذیه نا مناسب و ضعیف بودن و یا تو لک رفتن قناری میتونه باشه تا فردا اگر تخم دوم رو نکرد جا تخمی رو از قفس خارج کنید و اگر اطمینان پیدا کردید که قناری ها تو لک نرفتند با یک غذایی مناسب کمی قناری ها رو تقویت کنید و اگر از مولتی ویتامین مخصوص زمان جفت گیری قناری هم استفاده کنید نوبت بعد قناری ماده تخم های بیشتری خواهد گذاشت.
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    زحمت کشیدید که پاسخ دادید

آخه نوشته بودند اگر قناری رو تخم نمی خوابه باید غذاهای قوی بهش ندید. منظورشون وقتی هست که 3-4 تا تخم گذشته نه؟
    تا وقتی 3 تا تخم رو نزاشته باید همچنان غذاهای قوی بهش بدیم؟

بعد ببخشید الان جا تخمی رو در بیارم تکلیف چی میشه؟ بعد کی بزارم سرجاش؟ این یک دونه تخم رو چیکار کنم؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط life24 نمایش پست ها
    زحمت کشیدید که پاسخ دادید

آخه نوشته بودند اگر قناری رو تخم نمی خوابه باید غذاهای قوی بهش ندید. منظورشون وقتی هست که 3-4 تا تخم گذشته نه؟
    تا وقتی 3 تا تخم رو نزاشته باید همچنان غذاهای قوی بهش بدیم؟

بعد ببخشید الان جا تخمی رو در بیارم تکلیف چی میشه؟ بعد کی بزارم سرجاش؟ این یک دونه تخم رو چیکار کنم؟
    سلام عذر خواهی میکنم به نت دسترسی نداشتم
    غذایی قناری باید اصولی و برنامه ریزی شده برای تمام فصل ها باشه اینکه زمان تخم گذاری و زمانی که روی تخم خوابیده از دان کمتر و ضعیف تر استفاده کنیم اصولی نیست درسته قناری ها در اون زمان تحرک کمتری دارند ولی دلیل نمیشه غذایی اونها رو تغییر بدیم و ضعیف کنیم
    جا تخمی رو از قفس خارج کنید و یک استحمام با رعایت درجه دمای مناسب محیط نگهداری برای قناری ها در نظر بگیرید و یک هفته به قناری ها وقت بدید که دوباره جفت بخورند و مجدد جا تخمی رو با پنبه های نو و تمیز داخل قفس بگذارید.
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری ، فنج ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    31091
    سلام یک جفت قناری دارم که چهار تخم گذاشتند و بعد یکی رو خوردن و دوباره یک تخم گذاشتند و قناری ماده اصلأ روی تخم ها نمی‌خوابه باید چیکار کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)