صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17845
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

معمولا آب کدر و ابری (در صورت بحرانی شدن بوی بدی هم ممکنه بده) رو نشانه بالا بودن آمونیاک و طی نشدن چرخه نیتروژن میدونند نه زرد بودن. آمونیاک آب رو تست کردید؟ به جز زردی اب علامت دیگری هم وجود داره مبنی بر بالا بودن میزان آمونیاک؟
    ممنون جناب آژیده.
    راستش این اتفاق خیلی وقت پیش برام اتفاق می افتاد. زمانیکه بسیار مبتدی بودم و اکواریومم حتی فیلتر داخلی هم نداشت. یادمه یکی از اشنایان میگفت که من آکواریوم فلانی دیدم رنگ آبش سفید و شفاف هست ولی چرا رنگ اب آکواریوم تو، زرد رنگ هست؟ اونموقع جوابی نداشتم بگم، البته الان هم دقیق نمی دونم و حدس می زنم که به سیکل آکواریوم مرتبط باشه. بهمین خاطر خواستم نظر شما اساتید هم بدونم. البته آکواریوم بو می گرفت ولی نمی دونم منظور شما از بو، چه مقدار هست. و یکمی هم کدر میشد.

بنده آکواریوم فعلیم 135 لیتری هست که 35 لیتر اختصاص دادم به سامپ داخلی. همانطور که اشاره کردم در سامپ، از ابر و پد و مدیای ماتریکس سیچم استفاده می کنم. شن کف هم نریختم، چون بنا به توصیه شما اساتید، برای نگهداری دیسکس بهتر هست شن کف نداشته باشیم. حدود 2 هفته ایی هست که 6 تا زبرا دانیو برای طی شدن سیکل استفاده کرده ام، و تا الان هیچ گونه سیفونی نداشته ام تا سیکل زودتر طی بشه. امروز از آب یکمی داخل بطری نوشابه سفید رنگ ریختم، کاملا شفاف بود، و هیچ گونه زردی مشاهده نکردم، در حالیکه قبلا از ریختن زبرا ها داخل آکواریوم، 2 هفته ایی داخل آکواریوم کوچیکتر (60 لیتری) قرنطینه کرده بودم، که رنگ اون آکواریوم، یک مقدار زرد شده بود.

ببخشید که زیاد شد، امیدوارم که توضیحاتم کافی بوده باشه. در ضمن چون شهر کوچیکی هستم، تستر هم نداریم که بگیرم، بهمین خاطر فعلا تستر هم ندارم که مقدار آمونیاک یا نیتریت آب رو اندازه گیری کنم. اگه ضروری می دونید، خرید اینترنتی بکنم؟ ممنون

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط aTropaT نمایش پست ها
    ممنون جناب آژیده.
    راستش این اتفاق خیلی وقت پیش برام اتفاق می افتاد. زمانیکه بسیار مبتدی بودم و اکواریومم حتی فیلتر داخلی هم نداشت. یادمه یکی از اشنایان میگفت که من آکواریوم فلانی دیدم رنگ آبش سفید و شفاف هست ولی چرا رنگ اب آکواریوم تو، زرد رنگ هست؟ اونموقع جوابی نداشتم بگم، البته الان هم دقیق نمی دونم و حدس می زنم که به سیکل آکواریوم مرتبط باشه. بهمین خاطر خواستم نظر شما اساتید هم بدونم. البته آکواریوم بو می گرفت ولی نمی دونم منظور شما از بو، چه مقدار هست. و یکمی هم کدر میشد.

بنده آکواریوم فعلیم 135 لیتری هست که 35 لیتر اختصاص دادم به سامپ داخلی. همانطور که اشاره کردم در سامپ، از ابر و پد و مدیای ماتریکس سیچم استفاده می کنم. شن کف هم نریختم، چون بنا به توصیه شما اساتید، برای نگهداری دیسکس بهتر هست شن کف نداشته باشیم. حدود 2 هفته ایی هست که 6 تا زبرا دانیو برای طی شدن سیکل استفاده کرده ام، و تا الان هیچ گونه سیفونی نداشته ام تا سیکل زودتر طی بشه. امروز از آب یکمی داخل بطری نوشابه سفید رنگ ریختم، کاملا شفاف بود، و هیچ گونه زردی مشاهده نکردم، در حالیکه قبلا از ریختن زبرا ها داخل آکواریوم، 2 هفته ایی داخل آکواریوم کوچیکتر (60 لیتری) قرنطینه کرده بودم، که رنگ اون آکواریوم، یک مقدار زرد شده بود.

ببخشید که زیاد شد، امیدوارم که توضیحاتم کافی بوده باشه. در ضمن چون شهر کوچیکی هستم، تستر هم نداریم که بگیرم، بهمین خاطر فعلا تستر هم ندارم که مقدار آمونیاک یا نیتریت آب رو اندازه گیری کنم. اگه ضروری می دونید، خرید اینترنتی بکنم؟ ممنون
    زردی آب بخاطر اینه که مدفوع ماهی ها از غذاشون رنگ میگیره و آب خوب فیلتر نمیشه و باعث زرد شدن آب میشه میتونید از ذغال اکتیو(حتما آلمانی) ۲۴ ساعت استفاده کنید آب کریستالی بشه
    تا میتونید توی فیلترتون ابر بزارید یک تاپ فیلتر هم در کنار سامپ کمکتون میکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27741

سیکل ازت

سلام
    من یک آکواریوم 50 لیتری دارم که چهار هفته راه اندازی کردم.
    3 ماهی مولی برای شروع دارم و آکواریوم من پر از سنگ و دکور و فیلتر است.
    به نظر شما سیکل ازت من کامل شده است؟

تستر هم نمیتونم بخرم گرونه.

یک درخواست دیگه هم دارم. میگم پارامتر های اب میریزه به هم یعنی چه؟. چطور میشه درستش کرد....

خواهش میکنم کمک.
    ممنون.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسین صبور نمایش پست ها
    سلام
    من یک آکواریوم 50 لیتری دارم که چهار هفته راه اندازی کردم.
    3 ماهی مولی برای شروع دارم و آکواریوم من پر از سنگ و دکور و فیلتر است.
    به نظر شما سیکل ازت من کامل شده است؟

تستر هم نمیتونم بخرم گرونه.

یک درخواست دیگه هم دارم. میگم پارامتر های اب میریزه به هم یعنی چه؟. چطور میشه درستش کرد....

خواهش میکنم کمک.
    ممنون.
    سلام
    دوست عزیز نه شما بلکه هیچ شخصی بدون تستر نمیتونه کامل شدن سیکل رو به شما دقیق بگوید .
    شما بهتره مقداری از آب تانک رو به نزدیک ترین آکواریوم و ماهی فروشی محل سکونت خودتون ببرید تا با تستر تست های اصلی و اولیه رو برای شما انجام بدهند . [ به اندازه 200 سی سی برای تست ببرید ]
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27741

سیکل ازت

دیگه من خسته شدم. نابود شدم.
    کمکم کنید. 5هفته هست که آکواریوم را راه انداری کرده ام. نمی‌دانم سیکل ازت من کامل شده است یانه. ماهی هایی که میخرم الکی می‌میرند. نمی‌توانم هم تستر بخرم چون گران است. و چون شهر ما کوچک است کسی هم برایم آب را تست نمی‌کند.
    دیگر خسته شده ام.
    به نظر شما چه کنم؟ همه وسیله ای هم دارم و مواظب همه چیز هستم. ولی ماهی هایم می‌میرند. گوپی هایم و لجن خوارم هم مردن. خیلییی ناراحت هستم. خواهش میکنم کمک کنید.
    ممنونم.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    دیگه من خسته شدم. نابود شدم.
    کمکم کنید. 5هفته هست که آکواریوم را راه انداری کرده ام. نمی‌دانم سیکل ازت من کامل شده است یانه. ماهی هایی که میخرم الکی می‌میرند. نمی‌توانم هم تستر بخرم چون گران است. و چون شهر ما کوچک است کسی هم برایم آب را تست نمی‌کند.
    دیگر خسته شده ام.
    به نظر شما چه کنم؟ همه وسیله ای هم دارم و مواظب همه چیز هستم. ولی ماهی هایم می‌میرند. گوپی هایم و لجن خوارم هم مردن. خیلییی ناراحت هستم. خواهش میکنم کمک کنید.
    ممنونم.
    اگر ماهی داخل آکواریوم ندارید آب تانک رو کلا تعویض کنید و فیلتر و مدیا رو هم تمیز کنید و از نو راه اندازی کنید به اینصورت که ؛
    اجازه بدید یک روز کامل آب در تانک با پمپ هوا و اکسیژن دهی مناسب باشه و بعد از یک روز اگر فیلتر اکسترنال دارین روشن کنید و حتما حتما از محلول و یا قرص باکتری ساز استفاده کنید [ قرص باکتازیوم برای راه اندازی مناسب است ] یک هفته بعد یک سوم از آب تانک رو با آب دپو شده و بدون کلر تعویض کنید یکی از نشانه های طی شدن سیکل ازت بوی خاصی هست که آب تانک باید داشته باشه که شبیه به بوی خاک در زمان بارش باران و یا خاک گلدان زمان آب دهی هستش اگر این بو رو استشمام کردید 99% سیکل ازت کامل شده و میتونید یک نوع ماهی به تانک اضافه کنید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    اگر ماهی داخل آکواریوم ندارید آب تانک رو کلا تعویض کنید و فیلتر و مدیا رو هم تمیز کنید و از نو راه اندازی کنید به اینصورت که ؛
    اجازه بدید یک روز کامل آب در تانک با پمپ هوا و اکسیژن دهی مناسب باشه و بعد از یک روز اگر فیلتر اکسترنال دارین روشن کنید و حتما حتما از محلول و یا قرص باکتری ساز استفاده کنید [ قرص باکتازیوم برای راه اندازی مناسب است ] یک هفته بعد یک سوم از آب تانک رو با آب دپو شده و بدون کلر تعویض کنید یکی از نشانه های طی شدن سیکل ازت بوی خاصی هست که آب تانک باید داشته باشه که شبیه به بوی خاک در زمان بارش باران و یا خاک گلدان زمان آب دهی هستش اگر این بو رو استشمام کردید 99% سیکل ازت کامل شده و میتونید یک نوع ماهی به تانک اضافه کنید .
    سلام

جناب فلاح عزیز استفاده از تسریع کننده ها به کامل شدن سیکل کمک میکند ولی بدون ماهی سیکل کامل نخواهد شد. حتی اگر یک ماه از راه اندازی تانک گذشته باشد و تست اب نشان از صفر شدن نیتریت و امونیاک باشد ، به محض اضافه کردن ماهی سیکل واقعی شروع خواهد شد.
    با شروع تغذیه و دفع ماهی شرایط تکثیر باکتریها مهیا خواهد شد . درست در همین زمان به خاطر افزایش فعالیت باکتریها برای تبدیل امونیاک به نیتریت ، ماهیها دچار مسمومیت شده و تلف میشوند.

پس بهترین راه استفاده هم زمان از تسریع کننده و تعداد کمی ماهی مقاوم میباشد. بهترین راه برای اطلاع از کامل شدن سیکل همانطور که شما در چند پست قبل اشاره کردین استفده از تستر میباشد.

موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27741

سیکل ازت

به نظر شما با همین ماهی هایی که دارم سیکل را از اول شروع کنم؟
    یعنی آب آکواریوم را خالی کنم و شستو شو کنم و از اول همه چیز را شروع کنم.
    مشکلی نیس؟ با ماهی مولی و گوپی سیکل را کامل کنم؟
    و قرص باکتری ساز هم بریزم. همزمان با ماهی ها.
    خوب نیس؟

تازه فیلیترم هم چند وقت برای کامل سازی سیکل شستو شو نکردم و انگار جلبک زده. این نشونه کامل شدن سیکل ازت نیس؟

ممنونم..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    به نظر شما با همین ماهی هایی که دارم سیکل را از اول شروع کنم؟
    یعنی آب آکواریوم را خالی کنم و شستو شو کنم و از اول همه چیز را شروع کنم.
    مشکلی نیس؟ با ماهی مولی و گوپی سیکل را کامل کنم؟
    و قرص باکتری ساز هم بریزم. همزمان با ماهی ها.
    خوب نیس؟

تازه فیلیترم هم چند وقت برای کامل سازی سیکل شستو شو نکردم و انگار جلبک زده. این نشونه کامل شدن سیکل ازت نیس؟

ممنونم..
    نشونه کامل شدن سیکل ازت آمونیاک صفر ، نیتریت صفر و نیتراتیست که حاصل از فعالیت باکتری ها تولید میشه. باید تستر ها مربوطه رو تهیه کنید. در ضمن اگر از تسریع کننده های سیکل استفاده کنید عملا چند روزبیشتر طول نخواهد کشید و سیکل بر قرار میشه. در هر صورت سیکل برای رسیدن به ثبات حد اقل به ۱ ماه زمان نیاز داره و سیفون های کوچک ۱۰-۲۰ درصدی در کنار غذا دهی خیلی کم ضروریست.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27741
    مشکل من اینه که نمیتونم تستر بخرم. گرونه. روش دیگری به من پیشنهاد کنید. ممنون.

صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)