نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    27742

7 کمک به جوجه پرستو

با سلام
    من دیروز یه جوجه پرستو کنار خیابون پیدا کردم که افتاده بود و نمیتونست حرکت کنه
    آوردمش خونه و با سرنگ کمی آب بهش دادم. قطره رو میگرفتم جلو نوکش و خودش میخورد
    یه جعبه پیدا کردم گذاشتمش توش و اکثر مواقع در حال چرت زدنه. وقتایی هم که میارمش بیرون برا غذا دادن کاملا رام هستش و اصلا جیغ و داد نمیکنه. هرچند اصلا همکاری نمیکنه و باید به زور بهش غذا داد
    در حال حاضر هم توی جعبه داره پرهاش رو مرتب میکنه
    توی نت یه چرخ زدم دنبال غذای مورد نیازش که متاسفانه هر جا یه چیزی گفته. منم فعلا دارم بهش گوشت چرخ کرده میدم و کمی سرحال شده.
    دیروز روی گردن و زیر بالش چند تا شپش دیدم و دو قطره آیور مکتین زدم پشت گردنش. امروز هم توی جعبه بالای 10 تا شپش مرده و نیمه جون افتاده بود. به دلایل بهداشتی و امنیتی هم فعلا نمیزارم با عروسم در تماس باشه هرچند اون کنجکاوه و چند بار اومده بالا سرش و حسادت و ...
    دوستان اگر تجربه یا راهنمایی ای در باره تغذیه و نگهداریش دارن ممنون میشم کمک کنن
    باشد که برای شما هم دعا کنه

اینم تصاویرش:

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_n نمایش پست ها
    با سلام
    من دیروز یه جوجه پرستو کنار خیابون پیدا کردم که افتاده بود و نمیتونست حرکت کنه
    آوردمش خونه و با سرنگ کمی آب بهش دادم. قطره رو میگرفتم جلو نوکش و خودش میخورد
    یه جعبه پیدا کردم گذاشتمش توش و اکثر مواقع در حال چرت زدنه. وقتایی هم که میارمش بیرون برا غذا دادن کاملا رام هستش و اصلا جیغ و داد نمیکنه. هرچند اصلا همکاری نمیکنه و باید به زور بهش غذا داد
    در حال حاضر هم توی جعبه داره پرهاش رو مرتب میکنه
    توی نت یه چرخ زدم دنبال غذای مورد نیازش که متاسفانه هر جا یه چیزی گفته. منم فعلا دارم بهش گوشت چرخ کرده میدم و کمی سرحال شده.
    دیروز روی گردن و زیر بالش چند تا شپش دیدم و دو قطره آیور مکتین زدم پشت گردنش. امروز هم توی جعبه بالای 10 تا شپش مرده و نیمه جون افتاده بود. به دلایل بهداشتی و امنیتی هم فعلا نمیزارم با عروسم در تماس باشه هرچند اون کنجکاوه و چند بار اومده بالا سرش و حسادت و ...
    دوستان اگر تجربه یا راهنمایی ای در باره تغذیه و نگهداریش دارن ممنون میشم کمک کنن
    باشد که برای شما هم دعا کنه

اینم تصاویرش:

درود بر شما
    برای تغذیه از [دون پارس] هم میتونید استفاده کنید در کل اولین و بهترین تغذیه دستی برای اکثر جوجه ها هستش که باید در آب حل کنید و با سرنگ به جوجه بدید در مورد شپش هم که خودتون به بهترین نحو پیشگیری و درمان کردید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    27742
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    درود بر شما
    برای تغذیه از [دون پارس] هم میتونید استفاده کنید در کل اولین و بهترین تغذیه دستی برای اکثر جوجه ها هستش که باید در آب حل کنید و با سرنگ به جوجه بدید در مورد شپش هم که خودتون به بهترین نحو پیشگیری و درمان کردید .
    ممنون از شما
    شبیه سرلاک یعنی؟

راجع به شپش امروز باز بدنش رو چک کردم هیچی پیدا نکردم. ظاهرا به کل رفع شده(ولی انقدر سریع عجیبه). چون برای عروسم تقریبا یه هفته طول کشید تا کک ها ولش کردن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    27742
    یه نکته ای که هست اینه که من چند روزه صبح و عصر چک میکنم اما هیچ پرستویی رو آسمون نیست
    احتمالش هست مهاجرت کرده باشن و از اینجا رفته باشن؟
    اگر اینطور باشه چطور آزادش کنم؟
    الان راحت پرواز میکنه تو خونه و دور میزنه میاد پیش خودم باز. منتها میترسم ولش کنم نتونه همنوعانش رو پیدا کنه و تنها بمونه
    چند جا هم خوندم که نوشته بودن موقعی آزادش کنید که بقیه پرستوها رو آسمون باشن و بره دنبالشون ولی چیزی تو آسمون نیست. انقدر این چند روزه آسمون رو نگاه کردم سایرین فک میکنن کفتر باز شدم )

دوستان پیشنهادی دارن؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ممنون از شما
    شبیه سرلاک یعنی؟

راجع به شپش امروز باز بدنش رو چک کردم هیچی پیدا نکردم. ظاهرا به کل رفع شده(ولی انقدر سریع عجیبه). چون برای عروسم تقریبا یه هفته طول کشید تا کک ها ولش کردن
    بله بصورت سرلاک باشه
    هنوز ظاهرا شپشک ها در بدن پرنده مقاوم نشده بودن و شما سریع اقدام به درمان کردید که بسیار خوب هستش

یه نکته ای که هست اینه که من چند روزه صبح و عصر چک میکنم اما هیچ پرستویی رو آسمون نیست
    احتمالش هست مهاجرت کرده باشن و از اینجا رفته باشن؟
    اگر اینطور باشه چطور آزادش کنم؟
    الان راحت پرواز میکنه تو خونه و دور میزنه میاد پیش خودم باز. منتها میترسم ولش کنم نتونه همنوعانش رو پیدا کنه و تنها بمونه
    چند جا هم خوندم که نوشته بودن موقعی آزادش کنید که بقیه پرستوها رو آسمون باشن و بره دنبالشون ولی چیزی تو آسمون نیست. انقدر این چند روزه آسمون رو نگاه کردم سایرین فک میکنن کفتر باز شدم )

دوستان پیشنهادی دارن؟
    خیر پرستوها در آوایل ماه مهر از ایران مهاجرت میکنند احتمال به دلیل تخم داشتن ماده ها در این روزها کمتر در آسمان دیده میشوند اگر پرستویی که پیش شما بزرگ شده قادر به غذا خوردن و پرواز هستش میتونید آزادش کنید و اگر قصد نگهداری اون رو تا زمان مشاهده پرستوها دارید بهتر اصلا داخل قفس نباشه و در محیطی که بتونه پرواز کنه نگهداری کنید تا زمان آزادی با مشکل پرواز مواجه نشه .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    27742
    هنوز ظاهرا شپشک ها در بدن پرنده مقاوم نشده بودن و شما سریع اقدام به درمان کردید که بسیار خوب هستش
    .
    خب خدارو شکر

خیر پرستوها در آوایل ماه مهر از ایران مهاجرت میکنند احتمال به دلیل تخم داشتن ماده ها در این روزها کمتر در آسمان دیده میشوند اگر پرستویی که پیش شما بزرگ شده قادر به غذا خوردن و پرواز هستش میتونید آزادش کنید و اگر قصد نگهداری اون رو تا زمان مشاهده پرستوها دارید بهتر اصلا داخل قفس نباشه و در محیطی که بتونه پرواز کنه نگهداری کنید تا زمان آزادی با مشکل پرواز مواجه نشه .
    خوبه پس هنوز وقت هست. منتها عجیبه که حتی یه دونه هم این چند روزه ندیدم
    غذا که کلا خودش نمیخوره. از چندین نفر هم پرسیدم و سرچ کردم همه گفته بودن خودش تو اسارت غذا نمیخوره منتها زورکی دارم بهش میدم تا گرسنه نمونه لااقل.
    امروز عجیب شیطنت میکرد و دائم فرار میکرد و دور میزد برا خودش تو خونه. فک کنم برای رو کم کنی عروسم داره اینکارو میکنه. چون تا شروع میکنه پرواز عروسه هم میره دنبالش و دور میزنن با هم منتها بعد از دو دور سریع میشینه و خسته میشه
    بازم ممنون
    فردا پس فردا اول صبح اگر شد میبرمش سمت یه منطقه باز فضای سبز تست سولو ازش بگیرم
    اگر قسمت شد و رفت که خدا به همراهش. اگر هم نه میاد تجدید دوره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)