نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27709

شیری رنگ شدن آب آکواریوم

سلام. اول ببخشید اگه تایپک دقیقا جاش مناسب نیست، تازه واردم و هنوز زیاد به طبقه بندی فروم شما آشنا نیستم

یه سوال فوری
    آقا علت شیری رنگ شدن آب آکواریوم چیه؟ ذرات معلق توش دیده نمی شه ولی آب کدر هست و به رنگش هم به سمت شیری رنگه

تقریبا یه ماه هست آکواریوم گرفتم و تازه کارم، اگه می شه یکم مفصل تر (و البته کاربردی) توضیح بدین (کمتر تئوری باشه لطفا)
    آب رو دیروز عوض کردم (کف آکواریوم هیچی نیست، شن و سنگ نداره)، امروز آب کدر شده

نمیرن ماهی ها، توی آکواریوم انجل هم هست، بیشتر نگران اونام، ظاهرا خیلی حساسن

(توی فروم سرچ هم زدم، یه چیزایی خوندم، البته تاپیک هاش آرشیو شده بود و نمی شد اونجا پست بزنم و سوال کنم، واسه همین مجبور شدم تاپیک جدید بزنم)

ممنون می شم فوری جواب بدین، موقعیت رو اورژانسی در نظر بگیرین، مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تا وقتی تئوری رو متوچه نشید، در عمل بهترین وضعیتی که خواهید داشت همینه!
    به مدت ۳-۴ روز ، هر روز ۵۰ درصد از آب تانک رو با آب جدید (بدون کلر و همدما) تعویض کنید . ۲۴ ساعت اول غذا ندید و بعد از اون برای مدت یک هفته فقط روزی یک بار به مقدار کم.

کل تاپیک های این بخش رو بخونید تا متوجه بشید مشکل از چیه.

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=703

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27709
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    تا وقتی تئوری رو متوچه نشید، در عمل بهترین وضعیتی که خواهید داشت همینه!
    به مدت ۳-۴ روز ، هر روز ۵۰ درصد از آب تانک رو با آب جدید (بدون کلر و همدما) تعویض کنید . ۲۴ ساعت اول غذا ندید و بعد از اون برای مدت یک هفته فقط روزی یک بار به مقدار کم.

کل تاپیک های این بخش رو بخونید تا متوجه بشید مشکل از چیه.

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=703
    بله حق با شماست، منم منظورم این نبود که تئوری ش مهم نیست، فقط گفتم در حال حاضر چیکار کنم، مطالب رو هم حتما مطالعه می کنم

پس الان ینی علتش سیکل ازت هست؟
    این پودرهایی که به عنوان شفاف کننده آب آکواریوم فروخته می شه، کارش همینه؟ ینی تکمیل سیکل رو تسریع می کنه؟ یا فقط باعث رسوب ذرات ریز معلق می شه؟

شاید عجیب باشه ولی اگه مثلا از یه آکواریوم قدیمی تر آب به این آکواریوم اضافه کنم، می تونه کمکی به آکواریوم جدیدم باشه؟ (توی آب آکواریوم قدیمی نیتروباکتر باشه و به تانک جدید منتقل بشه و این حرفا، یا مثلا اون سیکلش اوکی باشه و از اون آب توی تانک جدید کمک کنه به تکمیل سیکل این تانک مثلا)

یا مثلا توی سناریوی سوم، آب تانک رو خیلی کم کنم، کم بودن حجم آب می تونه کمک کنه زودتر سیکل ازت اوکی بشه؟ بعدش کم کم آب تانک رو فول کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    من نمیدونم اون محصول که عکسشو گذاشتید چیه، اگر باکتری زنده یا آنزیم های تسریع کننده سیکل هست، بله سیکل رو تسریع میکنه. اما بعضی از محصولات فقط آمونیاک موجود در آب رو از بین میبرن (معمولا تغییرش میدن به فرم غیر سمی) که کاملا تاثیرش موقتی خواهد بود. تا زمانی که سیکل ازت طی بشه آمونیاک باید نزدیک به ۰ نگهداری بشه...حالا چه با سیفون چه با واتر کاندیشنر هایی که آمونیاک و نیتریت رو از بین میبرن.

کم کردن حجم آب توان فیلتر بیولوژیک رو مسلما از نظر حجم مدیا به حجم کل آب و فیلتر زیاد میکنه ولی خود حجم بالای آب در راه اندازی اولیه سیکل ازت یک مزیت محسوب میشه. بنا بر این اگر میتونید شرایط رو با سیفون های پی در پی کنترل کنید حجم بالا تر = بازدهی بهتر.

حتما از یک تسریع کننده سیکل در کنار همه اینا استفاده کنید. آب کلر دار، بیشتر دارو ها و ... به سیکل آسیب میزنند.

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27709
    من نمیدونم اون محصول که عکسشو گذاشتید چیه، اگر باکتری زنده یا آنزیم های تسریع کننده سیکل هست، بله سیکل رو تسریع میکنه. اما بعضی از محصولات فقط آمونیاک موجود در آب رو از بین میبرن (معمولا تغییرش میدن به فرم غیر سمی) که کاملا تاثیرش موقتی خواهد بود. تا زمانی که سیکل ازت طی بشه آمونیاک باید نزدیک به ۰ نگهداری بشه...حالا چه با سیفون چه با واتر کاندیشنر هایی که آمونیاک و نیتریت رو از بین میبرن.

کم کردن حجم آب توان فیلتر بیولوژیک رو مسلما از نظر حجم مدیا به حجم کل آب و فیلتر زیاد میکنه ولی خود حجم بالای آب در راه اندازی اولیه سیکل ازت یک مزیت محسوب میشه. بنا بر این اگر میتونید شرایط رو با سیفون های پی در پی کنترل کنید حجم بالا تر = بازدهی بهتر.

حتما از یک تسریع کننده سیکل در کنار همه اینا استفاده کنید. آب کلر دار، بیشتر دارو ها و ... به سیکل آسیب میزنند.

موفق باشید

مرسی از راهنمایی تون، فقط یه سوال دیگه
    می تونید محصولی رو معرفی کنید؟ و اگه فروشگاهی رو معرفی کنید که بتونم ازش تهیه کنم؟ (من مشهدم و اگه مثلا شما تهران هستین، یه فروشگاه آنلاین رو معرفی کنید) البته اگه خلاف قوانین هست، لطفا فروشگاه رو توی خصوصی معرفی کنید، این عکسی هم که گذاشتم از یه فروشگاه آنلاین هست که راستش چون گفتم شاید خلاف قوانین باشه فقط عکس محصولش رو گذاشتم، توی توضیحاتش هم توضیح نداده که روش کریستاله کردن آب توسط این پودر چیه

بازم مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheilspeedart نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی تون، فقط یه سوال دیگه
    می تونید محصولی رو معرفی کنید؟ و اگه فروشگاهی رو معرفی کنید که بتونم ازش تهیه کنم؟ (من مشهدم و اگه مثلا شما تهران هستین، یه فروشگاه آنلاین رو معرفی کنید) البته اگه خلاف قوانین هست، لطفا فروشگاه رو توی خصوصی معرفی کنید، این عکسی هم که گذاشتم از یه فروشگاه آنلاین هست که راستش چون گفتم شاید خلاف قوانین باشه فقط عکس محصولش رو گذاشتم، توی توضیحاتش هم توضیح نداده که روش کریستاله کردن آب توسط این پودر چیه

بازم مرسی

متاسفانه اطلاعی ندارم از برند ها ولی فکر میکنم بتونید باکتری زنده مارک Tetra رو از فروشگاه های نمایندگی ماهیران در مشهد تهیه کنید

فکر کنم با قیمت های جدید زیاد نصرفه!

خواهش میکنم دوست عزیز،
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27709
    متاسفانه اطلاعی ندارم از برند ها ولی فکر میکنم بتونید باکتری زنده مارک Tetra رو از فروشگاه های نمایندگی ماهیران در مشهد تهیه کنید

فکر کنم با قیمت های جدید زیاد نصرفه!

خواهش میکنم دوست عزیز،
    موفق باشید
    ممنون، فکر کنم مشکل حل شده، حداقل در ظاهر،
    همون شب آب آکواریوم رو کم کردم، تا صبح آب خودبخود شفاف شد، بعد از اون هم کم کم آب اضافه کردم (هنوز آکواریوم پر نشده)

به نظر میاد اشتباهم این بوده که یهو کل آب رو جایگزین کردم (البته تا قبل از این اصلا به جنبه ی میکروبی و شیمیایی آب فکر نکرده بودم، فقط دما رو چک می کردم!)
    توی این مدتی که این آکواریوم رو خریدم چند بار این کار رو کردم که هر بار همینجوری آب یهو کدر شده و نتیجه ش هم از دست دادن چند تا ماهی بوده هر بار، ولی خوشبختانه این سری تلفات نداشتم (البته به لطف راهنمایی دوستان)

اون اوایل که اندروید تازه اومده بود، یادمه یه Xperia X10 خریده بودم و چون این اولین گوشی اندرویدی من بود، توی سرچ ها، یه فروم پیدا کردم که یه نکته ی جالب داشت
    یه تاپیک جامع و کلی درباره ی اینکه، حالا که من گوشی اندرویدی خریدم، چیکار باید بکنم! (عنوانش رو یادم نمیاد خخخ) ولی اصول کلی و اون چهارچوب اصلی رو معرفی می کرد و بعدش کم کم آشنایی رو راحت تر می کرد

اینجا که اومدم اولش دنبال یه همچین چیزی بودم یه چیزی تو مایه های «اصول کلی راه اندازی آکواریوم واسه مبتدی ها»، یا همچین چیزی که مثلا من مبتدی بدونم که به جز خود آکواریوم، چه چیزایی خیلی واجبه
    یا چه فاکتورهایی در مورد کیفیت آب باید مورد توجه باشه و این چیزا
    مثلا
    تازه الان من اسم فیلترهای بیولوژیک رو شنیدم، اسم سرامیک رو شنیدم و... که هنوز هم نمی دونم چیه
    در مورد اسیدیته ی آب دیدم که صحبت می شه، ولی روش کنترل و اندازه گیری ش رو نمی دونم
    و خیلی چیزای دیگه

که یه تاپیک کلی باشه که این چیزا رو حداقل تیتر وار درباره ش صحبت کنه، کاربر می دونه همچین چیزی هم وجود داره که باید بهش توجه کنه و خب می ره و دنبال تاپیک هایی می گرده که درباره ش بیشتر بدونه

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheilspeedart نمایش پست ها
    ممنون، فکر کنم مشکل حل شده، حداقل در ظاهر،
    همون شب آب آکواریوم رو کم کردم، تا صبح آب خودبخود شفاف شد، بعد از اون هم کم کم آب اضافه کردم (هنوز آکواریوم پر نشده)

به نظر میاد اشتباهم این بوده که یهو کل آب رو جایگزین کردم (البته تا قبل از این اصلا به جنبه ی میکروبی و شیمیایی آب فکر نکرده بودم، فقط دما رو چک می کردم!)
    توی این مدتی که این آکواریوم رو خریدم چند بار این کار رو کردم که هر بار همینجوری آب یهو کدر شده و نتیجه ش هم از دست دادن چند تا ماهی بوده هر بار، ولی خوشبختانه این سری تلفات نداشتم (البته به لطف راهنمایی دوستان)

اون اوایل که اندروید تازه اومده بود، یادمه یه Xperia X10 خریده بودم و چون این اولین گوشی اندرویدی من بود، توی سرچ ها، یه فروم پیدا کردم که یه نکته ی جالب داشت
    یه تاپیک جامع و کلی درباره ی اینکه، حالا که من گوشی اندرویدی خریدم، چیکار باید بکنم! (عنوانش رو یادم نمیاد خخخ) ولی اصول کلی و اون چهارچوب اصلی رو معرفی می کرد و بعدش کم کم آشنایی رو راحت تر می کرد

اینجا که اومدم اولش دنبال یه همچین چیزی بودم یه چیزی تو مایه های «اصول کلی راه اندازی آکواریوم واسه مبتدی ها»، یا همچین چیزی که مثلا من مبتدی بدونم که به جز خود آکواریوم، چه چیزایی خیلی واجبه
    یا چه فاکتورهایی در مورد کیفیت آب باید مورد توجه باشه و این چیزا
    مثلا
    تازه الان من اسم فیلترهای بیولوژیک رو شنیدم، اسم سرامیک رو شنیدم و... که هنوز هم نمی دونم چیه
    در مورد اسیدیته ی آب دیدم که صحبت می شه، ولی روش کنترل و اندازه گیری ش رو نمی دونم
    و خیلی چیزای دیگه

که یه تاپیک کلی باشه که این چیزا رو حداقل تیتر وار درباره ش صحبت کنه، کاربر می دونه همچین چیزی هم وجود داره که باید بهش توجه کنه و خب می ره و دنبال تاپیک هایی می گرده که درباره ش بیشتر بدونه
    سلام
    دوست خوبم برای تمام مواردی که اشاره کردین در این سایت تاپیک جداگانه وجود داره . فقط کافیه در قسمت بالای صفحه سمت چپ مطلب مورد نظرتون رو وارد کنید و جستجو رو بزنید.
    مثلن برای همین مشکل شما ، کافیه کلمه سیکل ازت رو جستجو کنید تا تاپیک مورد نظر نمایش داده بشه.
    موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27709
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوبم برای تمام مواردی که اشاره کردین در این سایت تاپیک جداگانه وجود داره . فقط کافیه در قسمت بالای صفحه سمت چپ مطلب مورد نظرتون رو وارد کنید و جستجو رو بزنید.
    مثلن برای همین مشکل شما ، کافیه کلمه سیکل ازت رو جستجو کنید تا تاپیک مورد نظر نمایش داده بشه.
    موفق باشید.
    قطعا همینطوره، منم منظورم این نبود که مطالب نیست، فقط گفتم کاش یه سری هاش که حیاتی تره و یه مبتدی نمی دونه چی باید سرچ کنه، توی یه تاپیک گوشزد بشه، به هر حال ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)