نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    27270

پوچ شدن تخمهای عروس هلندی

سلام خسته نباشید.من یک جفت عروس هلندی دست آموز دارم که کاملا رام هستن الان سه سریه که تخم گذاشتن دقیقا با فاصله یک ماهه. بار اول ۳ تا بار دوم۴ تا بار سوم هم ۴ تا .دو بار اول تخما پوچ شده یعنی اصلا جنین نداشته وتخما سالم مونده .الان باز ۱۶ روز رو تخم نشستن امروز که نگاه کردم باز تخما سالم بوده فقط رگه رگه داخلش داره.چون دست اموز هستن فقط موقع غذا خوردن میان کنار سفره اونم نوبتی اول ماده غدا میخوره بعد برمیگرده لونه بعد نر میاد بیرون میخوره و میره .درکل کلا رو تخم میشینن نوبتی بیشتر وقتا دوتایی داخل هستن.براشون قطره نطفه وویتامین وکلسیم گرفتم هر از گاهی میریزم .میخواستم بدونم چرا همش تخماشون پوچ میشه علت چیه .عروس ماده ام لوتنیو یک سال ونیم داره .وعروس نر هم توسیه به گفته مغازه دار یک سال وخورده ای داره .کاملا هم باهم جفت شدن مدام جفت گیری میکردن.ممنون میشم راهنماییم کنیدچیکار کنم پوچ نشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    از الان اگر تخم ها نطفه ندارد لانه را بردارید و به مدت دو ماه استراحت بدید به خصوص در اوج تابستان که هوا گرم تر میشه و یک ماه اول روزانه سه قطره مولتی ویتامین خارجی نه از این ایرانی ها که تو بازار زیاد در ۱۰۰ سی سی آب بریزید و بعد ۲۴ ساعت تعویض کنید
    همینطور هفته ای دو بار سفیده تخم مرغ با پوست، همینطور گردو و بادام پودر کنید و داخل سفیده به جای زرد تخم مرغ بریزید
    میتونید از پودر های شرکتی هم برای تقویت نطفه نر استفاده کنید که الان نمی‌دونم چه نوعی تو بازار موجود باشه
    این مدت که طی شد وقتی نر و ماده دوباره آماده شدن لانه بزارید و سعی کنید از قفس بیرون نیایند
    موفق باشید
    ویرایش توسط محمد هفت برادران : 24th May 2019 در ساعت 12:33 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)