نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    27170

15 یبوست در بچه گربه شیرخوار

سلام روزتون بخیر
    من بیش از یه هفته پیش یه بچه گربه نوزاد رو توی کوچه پیدا کردم ، تقریبا یک روز و نیم از دور مراقب بودم ولی متاسفانه مادرش نیومد دنبالش اونم خیلی نحیف بود من برداشتم و الان دارم ازش نگهداری میکنم
    دوتا مشکل دارم
    اول اینکه من با یه قطره چکون بهش شیر میدم . اونو دم دهنش که قرار میدم خودش مک میزنه و میخوره منتها ولع زیادی داره و مدام با چنجه هاش من و خودش رو خنج میزنه و مدام حواسم باید باشه که به خودش آسیبی نزنه . این طبیعیه که اینطور باشه ؟؟ من قبلا دوتا بچه گربه بی سرپرست داشتم ولی از این بزرگتر بودن! چکار کنم زودتر به شیرخوردن توی ظرف عادت کنه ؟
    دوم هم اینکه از روزی که آوردمش تا حالا مدفوع نکرده ، من در طول روز چندبار با دستمال مرطوب مقعدش رو میمالم تا دستشویی کنه و تازگی خوش هم میره توی ظرف خاک ولی جندبار دیدم که برا مدفوع زور میزنه ولی چیزی دفع نمیکنه ، یه بار یه تکه خیلی کوچیک از مدفوع پشتش مونده بود که تمیزش کردم ولی دفع مدفوع نداره و امروز احساس کردم موقع زور زدن میو میو هم میکنه ؟ چکاری میتونم بکنم ؟ پشتش رو با روغن زیتون و وازلین چرب کردم ، بهش آب دادم ، شیرش رو یکم رقیق تر کردم شکمش رو هم ماساژ میدم ولی متاسفانه تا امروز خبری نشده !

حامی گربه ها
    مدیر کل انجمن حمایت از گربه های ایران
    www.kitten.ir

نوع حیوان خانگی
    khargoosh.gorbe.hamester.mina
    شماره عضویت
    9867
    شیرشو به هیچ وجه رقیق نکنید. شیر خشک گربه و اگر موجود نبود شیر بدون لاکتوز بخرید. بعد از هر بار شیر دادن شکمشو اهسته با کف دست تا 5 دقیقه ماساژ بدید و در طول روز چندین بار با دستمال مرطوب مقعد و آلت تناسلی رو. اگر شکمش سفت شده و یبوست داره از نفخه. هر 8 ساعت 2 قطره دمنوش آویشن یا هر 12 ساعت یک قطره دایمتیکون بهش بدید. اگر باز هم دفع نکرد شیرشو با یک قاشق مرباخوری خامه پر چرب بزنید یا خامه رو جداگانه حدود یک قاشق چایخوری در دو وعده و تا زمانی که دفع کنه بدید. تزریق 1-2 قطره روغن زیتون به داخل مقعد هم ( سرنگ بدون سوزن ) کمک به دفعش میکنه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    27170
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    شیرشو به هیچ وجه رقیق نکنید. شیر خشک گربه و اگر موجود نبود شیر بدون لاکتوز بخرید. بعد از هر بار شیر دادن شکمشو اهسته با کف دست تا 5 دقیقه ماساژ بدید و در طول روز چندین بار با دستمال مرطوب مقعد و آلت تناسلی رو. اگر شکمش سفت شده و یبوست داره از نفخه. هر 8 ساعت 2 قطره دمنوش آویشن یا هر 12 ساعت یک قطره دایمتیکون بهش بدید. اگر باز هم دفع نکرد شیرشو با یک قاشق مرباخوری خامه پر چرب بزنید یا خامه رو جداگانه حدود یک قاشق چایخوری در دو وعده و تا زمانی که دفع کنه بدید. تزریق 1-2 قطره روغن زیتون به داخل مقعد هم ( سرنگ بدون سوزن ) کمک به دفعش میکنه.
    سلام
    ممنون که پاسخ دادید
    دیشب بردمش دامپزشک و ایشون گفتن که این شیرخشک بچه گربه که توی بازار هست کلا یک مقدار غلیظه و همین باعث یبوست میشه و بجای نسبت یک به دو ، یک به چهار با آب مخلوط کنم و مقدار خییلی کمی هم روغن زیتون بش بدن درحدود یکی دو قطره مالیدن شکم هم که به روال قبل و اتفاقا گفتن به هیج وجه مقعدش رو با دستمال مرطوب مالش ندیم چون می سوزونه و خوب نیست
    یه دارو ملین داد که بهش بدم هر دو ساعت نیم سی سی که اصلا لازم نشد چون صبح دیدم دفع داشته و فعلا مشکلی نیست، تنها کاری که من کردم یه وعده همون دیشب بهش شیر رقیق تر دادم
    بازم ممنونم که وقت گذاشتید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)