نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    26508

تغذيه فنچ در دوران تخم گذاري

با عرض سلام و خسته نباشيد.ميخاسم بدونم تغذيه فنچ ها در دوران خوابيدن روي تخمه ها چيه؟
    ٢-تغذيه فنچ ها در دوران دان دادن ب جوجه ها؟

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirh0079 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشيد.ميخاسم بدونم تغذيه فنچ ها در دوران خوابيدن روي تخمه ها چيه؟
    ٢-تغذيه فنچ ها در دوران دان دادن ب جوجه ها؟

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app
    سلام
    در زمانی که تخم دارند که جیره غذایی رو تغییر ندهید و همان ارزن و در هفته یک وعده تخم مرغ آبپز رنده شده به جفت بدهید .
    باز شدن جوجه ها هم تا 7 روز اول فقط ارزن به مولد بدید و بعد از هفت روز یک وعده تخم مرغ آبپز و رنده شد بدید و روز نهم میتونید جوانه گندم بدید و از ده روزگی به بعد هر دو روز یکبار میتونید هویج رنده شده و تخم مرغ آبپز رنده شده سبزیجاتی مثل گشنیز ، جعفری و کاهو رو هم هر یک روز در میان به غذا اصلی اضافه کنید
    از 20 روزگی به بعد تخم مرغ آبپز رو هفتگی به پرنه ها بدید و از مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها دو روز در میان استفاده کنید تا زمانی که جوجه ها رو جدا کردید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    finch
    شماره عضویت
    26759
    سلام ، راجب فنچ ممنون میشم راهنمایی کنید ... واقعاً مورد اورژانسی هستش ...

یه جفت فنچ داریم که برای اولین بار ، ۶ تخم کردن که تا الان سه تا از این تخم ها به جوجه تبدیل شد... امروز متوجه شدم که یکی از جوجه ها مرده ! قفس رو گذاشتم زمین و لونه پلاستیکی رو گذاشتم کف ، سقفش رچ برداشتم ، جوجه مرده رو خارج کردم ، بعد لونه رو گذاشتم حالت اولش ... به نظرتون اینکاری که کردم ممکنه مشکل ایجاد بکنه ؟ دلیل مرگ جوجه فنچ چی بوده؟ (جوجه معلوم بوده تازه متولد شده ) تخم مرغ سفیده و یک هشتم زرده روزانه در اختیارشون هست ... سوال آخر اینکه فنچ در دوره‌ی تخم و جوجه‌داری ، مثل مرغ عشق نیاز هست لونه‌ی پلاستیکی رو تمیز کنیم یا نه ؟

ممنون بابت پاسخگویی ... در پناه حق

فرستاده شده از HUAWEI MT7-TL10ِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    به نظر من مشکلی ایجاد نمی کنه ولی زیاد تکرار نشود
    همان طور مدیر مان فرمود این کار ها را انجام بدهید من هم خودم اینطور کار کردم ولی فنچ من رکوردش4 تا بود.
    در زمانی که تخم دارند که جیره غذایی رو تغییر ندهید و همان ارزن و در هفته یک وعده تخم مرغ آبپز رنده شده به جفت بدهید .
    باز شدن جوجه ها هم تا 7 روز اول فقط ارزن به مولد بدید و بعد از هفت روز یک وعده تخم مرغ آبپز و رنده شد بدید و روز نهم میتونید جوانه گندم بدید و از ده روزگی به بعد هر دو روز یکبار میتونید هویج رنده شده و تخم مرغ آبپز رنده شده سبزیجاتی مثل گشنیز ، جعفری و کاهو رو هم هر یک روز در میان به غذا اصلی اضافه کنید
    از 20 روزگی به بعد تخم مرغ آبپز رو هفتگی به پرنه ها بدید و از مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها دو روز در میان استفاده کنید تا زمانی که جوجه ها رو جدا کردید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    finch
    شماره عضویت
    26759
    نقل قول نوشته اصلی توسط سید مرتضی بری اسکویی نمایش پست ها
    به نظر من مشکلی ایجاد نمی کنه ولی زیاد تکرار نشود
    همان طور مدیر مان فرمود این کار ها را انجام بدهید من هم خودم اینطور کار کردم ولی فنچ من رکوردش4 تا بود.
    داداش بابت راهنمایی خیلی ممنونم [emoji257][emoji257][emoji257]

فقط یه سوالی که همیشه داشتم این بوده که مثل مرغ عشق ، توی دوره‌ی تخم و جوجه داری ، باید لونه‌ی پلاستیکی فنچ هارو باز کرد و تمیز کرد یا اینکه نیازی نداره ... ؟

فرستاده شده از HUAWEI MT7-TL10ِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    من چون که برادرم یکم حساس بود به کثیفی قفس فنچ ها معمولا همیشه تمیز بود حتی در اون موقع

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)