نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    26724

فتوسنتز نکردن گیاهان آکواریومی

درود
    شیمی آب، نور، کودهای مایع، بستر، co2 آکواریوم من طبق گیاهانی که در تانک دارم کاملا حرفه ای و درست هست ولی من فتوسنتز در طول هفته نمی بینم!!
    بار ها پارامترهای شیمی و نور و co2 و کود رو با فروشگاه پلنت آکوا کسپی که فروشگاه آکواریوم پلنت توی نواب هست بررسی کردم و مشکلی وجود نداره.
    ولی باز هم فتوسنتز نمی کنن، هر هفته ۱ بار هم آب رو سیفون می کنم (آب لوله کشی شهری)(من ساکن ایران نیستم) و زمانی که آب رو تعویض می کنم چه نور و co2 روشن باشه و چه نباشه گیاهان شروع به فتوسنتز از طریق برگ ها می کنند ولی هر چی آب لوله کشی رو هم آزمایش کردم با کیت های موجود نتونستم علت رو پیدا کنم، اگر کسی می تونه راهنمایی کنه
    با تشکر

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman_gtr نمایش پست ها
    درود
    شیمی آب، نور، کودهای مایع، بستر، co2 آکواریوم من طبق گیاهانی که در تانک دارم کاملا حرفه ای و درست هست ولی من فتوسنتز در طول هفته نمی بینم!!
    بار ها پارامترهای شیمی و نور و co2 و کود رو با فروشگاه پلنت آکوا کسپی که فروشگاه آکواریوم پلنت توی نواب هست بررسی کردم و مشکلی وجود نداره.
    ولی باز هم فتوسنتز نمی کنن، هر هفته ۱ بار هم آب رو سیفون می کنم (آب لوله کشی شهری)(من ساکن ایران نیستم) و زمانی که آب رو تعویض می کنم چه نور و co2 روشن باشه و چه نباشه گیاهان شروع به فتوسنتز از طریق برگ ها می کنند ولی هر چی آب لوله کشی رو هم آزمایش کردم با کیت های موجود نتونستم علت رو پیدا کنم، اگر کسی می تونه راهنمایی کنه
    با تشکر
    درود متقابل
    چند ماه و یا چند روز هست که آکواریوم پلنت رو راه اندازی کردید ؟
    اینکه آب تانک رو سیفون میکنید و شاهد فتوسنتز هستین در اصل اون فتوسنتز نیست و اکسیژن محلول در آب تازه هستش که آزاد میشه و اینکه اگر آب تانک رو کلا سیفون میکنید هر هفته طبیعی ست که گیاهان فتوسنتز نکنند اصولا هر هفته مقداری از آب تانک رو سیفون میکنند نهایت 30% و آب شهری دپو شده همراه با آب دستگاه {آر او} جایگزین میکنند اگر کلا آب رو سیفون میکنید هر هفته اصلی ترین دلیل این هست و دلایل دیگه مثل { حجم گیاه ، ارتفاع نور با گیاهان ، شدت و قدرت نور } این موارد رو هم بررسی کنید و آب تانک رو هم هفته ای 30 درصد سیفون کنید . برای فتوسنتز تمام شرایط باید فراهم باشه ولی نور در درجه اول هستش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    26724

فتوسنتز نکردن گیاهان آکواریومی

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    درود متقابل
    چند ماه و یا چند روز هست که آکواریوم پلنت رو راه اندازی کردید ؟
    اینکه آب تانک رو سیفون میکنید و شاهد فتوسنتز هستین در اصل اون فتوسنتز نیست و اکسیژن محلول در آب تازه هستش که آزاد میشه و اینکه اگر آب تانک رو کلا سیفون میکنید هر هفته طبیعی ست که گیاهان فتوسنتز نکنند اصولا هر هفته مقداری از آب تانک رو سیفون میکنند نهایت 30% و آب شهری دپو شده همراه با آب دستگاه {آر او} جایگزین میکنند اگر کلا آب رو سیفون میکنید هر هفته اصلی ترین دلیل این هست و دلایل دیگه مثل { حجم گیاه ، ارتفاع نور با گیاهان ، شدت و قدرت نور } این موارد رو هم بررسی کنید و آب تانک رو هم هفته ای 30 درصد سیفون کنید . برای فتوسنتز تمام شرایط باید فراهم باشه ولی نور در درجه اول هستش
    در حدود ۲ماه هست که سیستم پلنت راه اندازی کردم ولی خود تانک رو ۲ سال هست که ماهی توش نگه می دارم، بار اول نزدیک ۶۰ یورو از گیاه هام با هم پوسیدن در عرض ۱ هفته تا ۱۰ روز، الان با مشورت یه فروشگاه اینجا ۱ پلنت گرفتم گفت برو اول آب رو سیفون کن بعد سیفون گیاه رو بکار بعد هم یک روز در میون آب تانک رو به مدت ۱ هفته هر دفعه ۵۰ درصد سیفون کن
    گیاه الان بعد ۳ هفته زنده اس و رشد کندی داره
    حالا از الان ۳۰ درصد به ۳۰ درصد سیفون می کنم هر شنبه تا ببینم چی میشه، اگر نشد نور رو به ADA یا Twinstar یا تروپیکال دنرله تغییر میدم ببینم چی میشه اگر جواب نداد می تونم سیستم روشنایی رو ببرم پس بدم اگر جواب داد که جدید رو نگه میدارم قدیمی ها رو میزارم تو سایت میفروشم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    سلام من تو ی تانک ساده با نور ساده فتوسنتز دارم ، میشه از تانک و تجهیزات عکس بدید/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)