نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    26658

بیماری کبوتر

با عرض سلام و احترام وتشکر بابت سایت خوبتون. من یک جفت کبوتر سبز آلمانی و یک جفت قره سوری دارم که چون ماده آلمانی تخم ناقص میگذاشت وپوسته تخم نمیبست به داروخانه دامپزشکی مراجعه کردم و یک پودر گرفتم و به همشون دادم اما چون اسهال شدند و کم غذا دارو رو قطع کردم و از قطره مولتی ویتامین اطفال به همشون دادم اما اسهالشون کم شد ولی بند نیومد خصوصا ماده قره سوری که خیلی بی حال و لاغر شد و دیشب متوجه شدم داخل دهانش و زبان کبوتر سبز شده و زبانش رو متورم کرده میخواستم راهنماییم کنید چکار باید انجام بدهم خیلی ممنون میشم ازتون
    ویرایش توسط مهدی عشقی : 14th February 2019 در ساعت 01:23 AM دلیل: غلط املایی

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی عشقی نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام وتشکر بابت سایت خوبتون. من یک جفت کبوتر سبز آلمانی و یک جفت قره سوری دارم که چون ماده آلمانی تخم ناقص میگذاشت وپوسته تخم نمیبست به داروخانه دامپزشکی مراجعه کردم و یک پودر گرفتم و به همشون دادم اما چون اسهال شدند و کم غذا دارو رو قطع کردم و از قطره مولتی ویتامین اطفال به همشون دادم اما اسهالشون کم شد ولی بند نیومد خصوصا ماده قره سوری که خیلی بی حال و لاغر شد و دیشب متوجه شدم داخل دهانش و زبان کبوتر سبز شده و زبانش رو متورم کرده میخواستم راهنماییم کنید چکار باید انجام بدهم خیلی ممنون میشم ازتون
    سلام
    برای تقویت کبوتر از مخلوط دان های پرئین مثل { قره ماش ، جو ، گاودونه ، عدس } در کنار گندم و ارزن استفاده کنید و گاهی مولتی ویتامین داخل آب کبوتر ها بریزد یک صبح تا عصر و بعد آب رو عوض کنید بهتره از مولتی ویتامین ها مخصوص پرندگان استفاده کنید و برای تقویت پوست تخم از پوست تخم خودشون خورد کنید و بدید بهشون
    احتمال عفونت کرده دهان کبوتر و برای مرحله اول از مترانیدازول انسانی همراه با پورد {او آر اس} بدید به کبوتر ها به این شکل که در هر 5 لیتر یک درب شربت مترانیدازول به همراه یک چهارم از پودر {او آر اس} حل کنید و از ظهر آب رو از جلو کبوترها بردارید تا عصر بعد از دون به همراه دارو در اختیار کبوترها بگذارید تا فردا صبح یک روز در میان 3 مرتبه این کارو انجام بدید انشالله که خوب شوند و اگر تاثیر نداشت بفرمایید که دارویی دیگه و تخصصی تری کبوترها رو درمان کنیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)