نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    26458

4 ماهي مولي من حالش خوب نيست لطفا راهنمايي كنيد

]سلام امروز صبح ماهي مولي من كاملا خوب بود اما ظهر ديدم كه شكمش به شدت قرمز شده و ورم كرده و حالش خوب نيست لطفا من را راهنمايي كنيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    سلام
    راستش من جایی نخوندم که ماهیان آکواریومی بدلیل تنهایی بمیرند.ماهی پلاتی جزو ماهیهای قوی هست که براحتی نمیمیره.
    تا اونجایی که من میدونم اگه رو بدن ماهی علامتی نداشته باشه:
    1-اگه بطور ناگهانی مرده باشه، به دلیل مسمومیت بویژه نوع غذایی بوده.
    2-اگه از چند روز قبل غیر طبیعی بوده، اما علائمی روی بدنش نداشته، احتمالا ویروسی بوده و کاری از دست شما بر نمیومده به هر حال!
    3-ماهیهای این خانواده، به رفتار غذائیشون عادت میکنن...مثلا اگه اغلب از کف غذا میخوردند، اگه شما مدتی اونا رو در سطح آب داخل توری محبوس کنید، افت جذب غذا پیدا میکنن و تدریجا ضعیف و آسیب پذیر میشند.
    4-اگه توضیح میدادید که جسد بلافاصله بعد مرگ، روی سطح آب بود یا رفته بود کف توری، میتونست تو تشخیص موثر باشه، هرچند که خارج از موارد فوق نمیتونست باشه.
    5-ماهیهای ضعیف شده اغلب شب و دم صبح میمیرند که علتش میتونه افت گازهای مفید آب در شبها و تاریکی باشه.قبل از خاموش کردن برق اتاق، حتما یکی دو ساعتی هواده کار بکنه.
    6-جهت احتیاط و جلوگیری از انتقال بیماری به بقیه ماهیها(هرچند که گفته میشه ماهی گورامی "مرگ"تو کارش نیست!)، آب آکواریوم رو عوض کنید و قبل از آب کردن بدنه آکواریوم رو با نمک بسابید.

امیدوارم مشکلتون حل بشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)