نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: مرغ مینا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    26249

مرغ مینا

سلام.من یه مرغ‌مینا خریدم‌بهم‌گفتن جوجه هست اما نمیدونم سنش چقدره.درضمن دور چشمش هم زرد هستش و رام هم‌نیس اما نسبت به روز اول ک‌خریدمش بهتر شده.لطفا نظرتون رو در موردش بگید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    26676
    با سلام من یک مرغ مینا داشتم که متاسفانه چند روزه اون رو از دست دام و چون مرگش ناگهانی بود خیلی تو روحی ام اثر گذاشته و کلا تمرکزم تو کار و روزمره رو ازم گرفته شاید چون اولین بار بود که این پرنده رو داشتم این طوری ام ...میخوام یه جوجه مینا بگیرم میگن الان فصلش نیست یعنی هیچ جوری نمیشه الان جوجه مینا پیدا کرد؟از چه سنی میشه بهشون آموزش داد؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid98 نمایش پست ها
    با سلام من یک مرغ مینا داشتم که متاسفانه چند روزه اون رو از دست دام و چون مرگش ناگهانی بود خیلی تو روحی ام اثر گذاشته و کلا تمرکزم تو کار و روزمره رو ازم گرفته شاید چون اولین بار بود که این پرنده رو داشتم این طوری ام ...میخوام یه جوجه مینا بگیرم میگن الان فصلش نیست یعنی هیچ جوری نمیشه الان جوجه مینا پیدا کرد؟از چه سنی میشه بهشون آموزش داد؟
    سلام
    اصولا پرنده ها با شروع فصل بهار در طبیعت جوجه خواهند داد و برای جوجه مرغ مینا میتونید اواسط اردیبهشت اقدام به خرید کنید و این فصل از سال شما فقط میتونید جوجه یکساله بگیرید که بنظرم اگر بتونید جوجه سالم که باید رام شده باشه و چند کلمه هم تا این سن یاد گرفته باشه پیدا کنید و بخرید درد سرش از جوجه دو سه ماه کمتر هست .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    26676
    با سلام با چیزهایی که من میدونم اگه دور چشمش زرد باشه سنش بالاست و قدرت یادگیریش کم اگه شد ازش عکس بفرستین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    26676
    ممنون از راهنماییتون یک سوال دیگه هم دارم اینطور که تو سایت ها خوندم برای آموزش کلمات باید برای پرنده در 3 نوبت صبح و ظهر و شب وقت گذاشت با اون روش هایی که گفته شده حالا من چون شاغل هستم و ساعت 5 میرسم خونه میتونم اون سه نوبت رو از وقتی تو خونه هستم اختصاص بدم برام مهمه که کلماتی رو که میخوام یاد بگیره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    26676
    اگه میشه اینم بفرمایید که مرغ مینا حد اکثر تعداد کلماتی که میتونه یاد بگیره چند تا هست ممنون

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    با سلام با چیزهایی که من میدونم اگه دور چشمش زرد باشه سنش بالاست و قدرت یادگیریش کم اگه شد ازش عکس بفرستین
    سلام
    زرد بودن دور چشم مرغ مینا نشانه سن پرنده نیست معمولا مرغ مینا دور چشم زرد تهرانی نیست که البته بعضی از مرغ میناهای تهرانی هم در حال حاضر دور چشم زرد شدند ، در کل دور چشم مرغ مینا هر چه سفید تر بشه بهتر هستش

ممنون از راهنماییتون یک سوال دیگه هم دارم اینطور که تو سایت ها خوندم برای آموزش کلمات باید برای پرنده در 3 نوبت صبح و ظهر و شب وقت گذاشت با اون روش هایی که گفته شده حالا من چون شاغل هستم و ساعت 5 میرسم خونه میتونم اون سه نوبت رو از وقتی تو خونه هستم اختصاص بدم برام مهمه که کلماتی رو که میخوام یاد بگیره
    خوب اگر در روز دفعات صحبت کردن و آموز صحبت کردن به پرنده بیشتر باشه تاثیر بهتری داره ولی خوب هر شخصی وقت و زمان این کارو نداره که نمونه اش خود شما با راهی نیست ولی سعی کنید در زمان حضورتون کنار پرنده کمی بیشتر وقت بذارید .

اگه میشه اینم بفرمایید که مرغ مینا حد اکثر تعداد کلماتی که میتونه یاد بگیره چند تا هست ممنون
    هیچ اندازه و سقفی مشخصی نداره ولی با توجه به آموزش شخص و استعداد پرنده تا آخرین لحظه پرنده میتونه کلمه جدید یاد بگیره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    26676
    ضمن تشکر از راهنماییای مفید ..یک راهنمایی میخوام من تصمیم گرفتم که در اردیبهشت یک مرغ مینا گوشتی بگیرم و خودم بزرگش کنم اما چون دوستم دامپزشکه بهم گفت این جوجه ها مرگ و میرشون زیاده برای همین خواستم بدونم اگه من 3 تا جوجه مینا بگیرم و پیش هم بذارمشون برای تربیتشون مشکلی پیش نمیاد چون تو سایت ها خوندم که مرغ مینا به شدت حسوده نمیدونم چقدر صحت داره اما در مورد هم جنس های خودشم حسادت میکنه؟؟ میترسم یه دونه بگیرم و مثل قبلی با مرگش شدیدا دچار غم و اندوه بشم دوباره و یک سوال دیگه هم دارم و اون اینکه من چون موسیقی کار میکنم آیا در مراحل آموزش صدای ساز باعث خراب شدن روند تربیتش نمیشه چون خوندم در زمان آمزش به هیچ وجه نباید سوت زد چون پرنده به سوت زدن عادت میکنه و دیگه حرف نمیزنه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ضمن تشکر از راهنماییای مفید ..یک راهنمایی میخوام من تصمیم گرفتم که در اردیبهشت یک مرغ مینا گوشتی بگیرم و خودم بزرگش کنم اما چون دوستم دامپزشکه بهم گفت این جوجه ها مرگ و میرشون زیاده برای همین خواستم بدونم اگه من 3 تا جوجه مینا بگیرم و پیش هم بذارمشون برای تربیتشون مشکلی پیش نمیاد چون تو سایت ها خوندم که مرغ مینا به شدت حسوده نمیدونم چقدر صحت داره اما در مورد هم جنس های خودشم حسادت میکنه؟؟ میترسم یه دونه بگیرم و مثل قبلی با مرگش شدیدا دچار غم و اندوه بشم دوباره و یک سوال دیگه هم دارم و اون اینکه من چون موسیقی کار میکنم آیا در مراحل آموزش صدای ساز باعث خراب شدن روند تربیتش نمیشه چون خوندم در زمان آمزش به هیچ وجه نباید سوت زد چون پرنده به سوت زدن عادت میکنه و دیگه حرف نمیزنه
    سلام
    خوب دوست شما درست گفتند که جوجه های گوشتی مرگ و میر دارند و شما با این اوصاف قصد دارید 3 تا جوجه بگیرید ؟
    کمی کار سخت تر میشه و برای مراقبت باید زمان و دقت بیشتری داشته باشید . اینکه به یکدیگر حسادت میکنند درست هستش ولی از جوجگی کنار هم باشند و در زمان مشخص تک و جدا بشوند معمولا حسادت کمتری میکنند ولی در کلا مرغ مینا و اکثر پرنده های سخنگو بهتره تک باشند تا خوب آموزش ببینند .
    اکثرا 99% مرغ مینا ها سوت میزنند و این به محیط نگهداری مربوط نمیشه و این غریزی هستش و اگر جای سوت صدای ساز رو بتونند تقلید کنند بهتر هستش
    باز هم بستگی به آموزشهای شخص نگهدارنده و استعداد پرنده داره حرف زدن و سوت زدن مرغ مینا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)