نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    26231

راهنمایی در مورد تکثیر عروس هلندی

سلام
    من یک جفت عروس هلندی خریدم که به گفته صاحبش جوجه هاش تازه مردن و قصدم از خرید این پرنده ها یادگیری تکثیر و کسب تجربه در این خصوصه که اگر از پسش بر بیام برم سراغ سالن پرورش پرندگان برای همین سعی کردم خیلی مطالعه داشته باشم روی این قضیه
    مکان اونها رو داخل حمام اتاق مستر قرار دادم چون ازش استفاده نمیکردم و روزها براشون چراغ رو روشن میزارم و امکان قراردادن اونها تو اتاق های دیگه و حال وجود نداره دما و رطوبتشون رو مرتب چک میکنم و رفت آمد هم کمه که بهشون استرس وارد نشه و داخل قفس هم لونه مخصوص قرار داره و قفسشون هم از نوع دوبل هستش
    و بطور مرتب از غذاهای اصلی ( ارزن و تخم کتان) و بصورت روزانه از میوه ها - سبزیجات - تخمه - تخم مرغ و جوانه ها استفاده میکنم بهمراه کف دریا که البته بیشتر به تخمه و جوانه ها مخصوصا جوانه گندم علاقه نشون میدن و بقیه چیزها رو کمتر میخورن یا نمیخورن
    و در این خصوص چندتا سوال داشتم
    1- برای جبران ویتامین د نور خورشیدچکار کنم؟
    2- هردو پرنده زمانی که به بدنشون دقت میکنم یک لرزش ریز دارند ایا این بیماری است یا بخاطر استرس است . چکار بایستی انجام بدم؟
    3- برای استفاده از ویتامین راهنمایی کنید که مولتی ویتامین بدم یا ad3e ؟ باتوجه به قیمت بالای مولتی ویتامین استفاده از مولتی ویتامین نوزاد (الحاوی) چطوره؟
    4- روز اول یکی از پرنده ها ترسید و شروع به بال زدن کردن و یکی از شاه پرهاش کنده شد و حالا یک قسمت هایی از پرش خاکستری شده که فکر کنم خونی بوده که از پرش ریخته شده برای این موضوع باید چکار کنم؟
    5- برای آماده شدن جفت ها چکار کنم. ابتدا تقویتشون کنم و بعد برای جفتگیری آماده کنم یا خیر؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amd67 نمایش پست ها
    سلام
    من یک جفت عروس هلندی خریدم که به گفته صاحبش جوجه هاش تازه مردن و قصدم از خرید این پرنده ها یادگیری تکثیر و کسب تجربه در این خصوصه که اگر از پسش بر بیام برم سراغ سالن پرورش پرندگان برای همین سعی کردم خیلی مطالعه داشته باشم روی این قضیه
    مکان اونها رو داخل حمام اتاق مستر قرار دادم چون ازش استفاده نمیکردم و روزها براشون چراغ رو روشن میزارم و امکان قراردادن اونها تو اتاق های دیگه و حال وجود نداره دما و رطوبتشون رو مرتب چک میکنم و رفت آمد هم کمه که بهشون استرس وارد نشه و داخل قفس هم لونه مخصوص قرار داره و قفسشون هم از نوع دوبل هستش
    و بطور مرتب از غذاهای اصلی ( ارزن و تخم کتان) و بصورت روزانه از میوه ها - سبزیجات - تخمه - تخم مرغ و جوانه ها استفاده میکنم بهمراه کف دریا که البته بیشتر به تخمه و جوانه ها مخصوصا جوانه گندم علاقه نشون میدن و بقیه چیزها رو کمتر میخورن یا نمیخورن
    و در این خصوص چندتا سوال داشتم
    1- برای جبران ویتامین د نور خورشیدچکار کنم؟
    2- هردو پرنده زمانی که به بدنشون دقت میکنم یک لرزش ریز دارند ایا این بیماری است یا بخاطر استرس است . چکار بایستی انجام بدم؟
    3- برای استفاده از ویتامین راهنمایی کنید که مولتی ویتامین بدم یا ad3e ؟ باتوجه به قیمت بالای مولتی ویتامین استفاده از مولتی ویتامین نوزاد (الحاوی) چطوره؟
    4- روز اول یکی از پرنده ها ترسید و شروع به بال زدن کردن و یکی از شاه پرهاش کنده شد و حالا یک قسمت هایی از پرش خاکستری شده که فکر کنم خونی بوده که از پرش ریخته شده برای این موضوع باید چکار کنم؟
    5- برای آماده شدن جفت ها چکار کنم. ابتدا تقویتشون کنم و بعد برای جفتگیری آماده کنم یا خیر؟

بهترین روش برای تامین ویتامین D لامپ های UV هست.البته اگه بتونید پیدا کنید و روش درست استفاده از این لامپ برای پرورش طوطی رو بدونید
    دمای محیط رو کنترل کنید . علاوه بر دما ، که ممکنه مناسب نباشه ، عوامل دیگه ای مثل ترس هم میتونه باعث لرزش پرها بشه . محیط پرورش باید کاملا برای پرورش مناسب باشه . دما ، حذف عوامل استرس زا و نزدیک شدن بیش از حد و به دفعات بالا ...
    فقط و فقط از مکمل های مخصوص طوطی سانان استفاده کنید . این ویتامین ها با توجه به اندازه و نیاز طوطی ها تهیه شده . مکمل های انسانی براشون مناسب نیست.
    اولا که عروس به ترس زیادش معروف هست پس خیلی دقت کنید ، حرکات ، صدا ها و هر چیزی ممکنه باعث ترس شدید بشه و پرهای خونی طوطی آسیب ببینه . اگه اون پر شکسته و خونی هنوز هم هست ، امکان اینکه با یه ترس دیگه بازهم آسیب ببینه و خونریزی کنه وجود داره . پس بهتره به دامپزشک مراجعه کنید .
    برای مراحل آماده سازی و تقویت جفت و ... لطفا تاپیک مربوط مربوط به عروس هلندی رو بخونید ، در مورد پرورش نکات زیادی گفته شده. چون من در مورد جزییات پرورش نمیتونم به شما کمکی بکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)