نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاکادو
    شماره عضویت
    25957

مشکلات من با کاکادوم

سلام، چند تا سوال راجع به کاکادوم داشتم.
    اول اینکه آیا این جیغا و حالات هیستریک که گاهی بهش دست میده طبیعیه؟ وقتی جیغ میکشه یه حالت طلبکارانه به خودش میگیره روی زمین راه میره بالاشو باز میکنه و جیغ میکشه😂 چیکار کنم اون موقعا؟
    دوم اینکه ساعات خوابشون چه جوریه؟ من دیشب قفسشو کاور کردم و به مدت دوازده ساعت خوابید ولی الان هنوز حس میکنم داره چرت میزنه😐
    سوم اینکه از ترس اینکه بره بپره تو بخاریم، بخاریمو خاموش کردم، چیکارش کمم نره تو بخاری، اصلا خودش میدونه که نباید بره؟
    سوال بعدیم اینه که راحت میاد رو شونم ولی نمیذاره نازش کنم، دستمو که میبرم برا ناز کردنش نوک میزنه من دوست دارم نازش کنم، چطوری شروع کنم؟
    بعد، اینکه حس میکنم داره پر هاشو میکنه، خیلی باهاش بازی میکنم بهش توجه میکنم ادا در میارم براش ولی انگار صاحب قبلیشو میخواد.
    در ضمن کاکادوی من 2 سالشه و فوریه میره تو 3 سال، پریشب خریدیمش و هنوز خوب باهاش آشنا نیستم. چند کلمه ای هم حرف میزنه اما برای ما تا حالا حرف نزده چیکار کنیم حرف بزنه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکادو + ماهی
    شماره عضویت
    9778
    سلام
    کاکادو طوطی بسیار باهوش و بسیار حساسی هست
    چندین نکته رو برای شروع باید رعایت کنید
    اولا دوشب برای آشنایی خیلی کمه، باید بهش بیشتر فرصت بدین. هیچ کاری که سبب استرس پرنده بشه انجام ندین
    فعلا ترجیحا از قفس بیرون نیارین تا به محیط عادت بکنه و همراه با خودتون به جاهای مختاف منجلمه بخاری ببرینش تا با گرما و خطرش آشنا بشه، سمتش نمیره
    جیغ زدن (اون هم از نوع بنفش) بخشی از ذات و خلق و خوی کاکادوها هست. حالا نسبت به تربیت و عاداتشون کمتر یا بیشتر جیغ میزنن. خوشحال باشن، ناراحت باشن، چیزی بخوان، جلب توجه بکنن، یا هر موقعیت احساسی منتظر جیغ باشید.
    کاکادو مستعدترین طوطی برای مبتلا شدن به پرجوی و پرکنی هست، به شدت مراقبش باشید که اگه شروع کنه خیلی سخت ترک می کنه و خوب میشه... توجه به اندازه، اسباب بازی چوبی، قفس با ابعاد مناسب (مناسب = بزرگ، خیلی بزرگ، چون کاکادوها بسیار پر جنب و جوش هستند و مثل کاسکو تنبل نیستند) غذاهای متنوع، چوب برای ساییدن و از همه مهمتر: وسیله برای شکستن و خردکردن و لذت بردن لازم داره تا سرگرم باشه و پرکن نشه
    حدسی که من میزنم کاکادوتون بیشتر از 2 سال داره (به حرف فروشنده و یا شناسنامه ایرانی اعتماد نکنید، همشون میگن یا جوجست یا اگه رنگ چشمشون تغییر کرده باشه، تازه دوس سالش شده... اما همش دروغه) حتما یک عکس بدون فلش تو نور کافی از چشمش، همه پرنده و پاهاش ارسال کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکادو + ماهی
    شماره عضویت
    9778
    کاکادو دقیقا مثل یک بچه دو ساله هستش
    باهوش، بازیگوش، حساس و بسیار هم حسود
    خیلی باید با دقت و توجه بهش رفتار کنید
    زودتر اطلاعاتتون رو در مورد نگهداری و خلق و خوشون کامل کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)