نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی - قناری
    شماره عضویت
    25830

درخواست مشاوره قبل از خرید

با سلام

من میخواستم قبل از خرید با دوستانی که تجربه دارند مشورت کنم تا خدای نکرده کاری نکنم که یه زبون بسته رو هم دچار مشکل کنم .

ما تو خونه ( آپارتمان ) آکواریوم و یک جفت قناری و تعداد زیادی گل آپارتمانی نگهداری میکنیم . ولی با توجه به تنها بودنمون دلمون میخواد یه سگ یا گربه هم داشته باشیم .

همسر من یه خورده وسواسی هستش و و یکبار که سگ شیتزو آوردیم خونه و چون دستشویی کردن در جای مناسب رو بلد نبود و تقریبا کل خونه رو به گند کشیده بود و دو روز نگه داشتیم و بعدش پس دادیم به صاحبش و کل خونه رو شستیم .

خود من با توجه به اینکه مستاجر هستم و نمیخوام واسه صاحب خونه و همسایه ها مزاحمتی ایجاد بشه رو سر و صدا خیلی حساسم ، ترجیحم به دوستی با سر و صدا و تن صدای کم هستش

همسرم عاشق سگ هستش و بعد اینکه اون مهمون شیتزو که دو روز بیشتر هم کنارمون نبود و با توجه به اینکه خود همسرم نخواست چون خونه رو به گند کشیده بود و با عصبانیت گفت که دیگه سگ نمیخواد . ولی خیلی وابسته ی محبت و شیرینیه سگ شده و همیشه با حسرت و اشک ، دلش یه سگ میخواد که چون حیاط نداریم فقط حسرتش رو میخوره ...

منم سگ دوس دارم ولی چون گربه بی سر و صدا هستش و جای دستشوییش هم مشخصه ترجیحم رو گربه هستش ولی میترسم با شیطونی و ریزش موهاش و شکستن وسایل خونه و بریز و بپاشش نتونیم کنار بیایم . یا مثلا گربه واسه آکواریوم و ماهی ها و گل ها و قناری ها مشکل ایجاد کنه یا بیاد رو میز غذاخوری و یا وسایل خونه رو بشکونه ....

حالا موندم که آیا میتونم یه سگی بگیرم که جای دستشوییش رو بلد باشه ( یعنی تربیت شده باشه و سنش هم مهم نیست که حتما مثلا 4 یا 5 ماهه باشه ) و سر و صدا هم نکنه یا میشه با مشکلات گربه کنار اومد و کنترلش کرد !!!!!!
    لطفا راهنمایی کنید ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ____
    شماره عضویت
    27395
    سلام
    تمام مشکلاتی که از گربه گفتید رو سگ هم داره!
    ممکنه به قناری ها و گلدون هاتون آسیب برنه ، ممکنه وسایل رو بشکنه ، به پارچه مبل آسیب بزنه و...
    بعلاوه شما مستاجر هستید وتوی اپارتمان زندگی میکنید در صورتی که سگ سر و صدا کنه همسایه ها ممکنه به صاحب خونه یا پلیس زنگ. بزنن که در هر دو صورت حیوون بیچاره آواره میشه!
    میتونید سگی پیدا کنید که جای دسشویی رو بلد باشه و تربیت شده باشه ولی قطعا سنش بالاتره ، قیمتش بیشتره و باز هم در اثر جابجایی ممکنه استرس بگیره و کنترل خودش رو از دست بده .
    ولی خوب یه سری خوبی ها هم داره ، مثل اینکه شما به راحتی با سگ میتونید قدم بزنید و اون خوشحال میشه(ترجیحا هر روز لازمه برای دسشویی و تخلیه انرژی )
    اما با گربه نه و گربه خیلی از این کار خوشش نمیاد.
    به نطر من گربه مناسب تره ولی در هر دو مورد با رعایت چند شرط میتونید نگه داری کنید:
    قفس قناری ها در دسترسش نباشه و کلا بهتره که گربه و سگ ، قناری ها هم رو نبینند.(اتاق جدا )
    گلدون ها در دسترس نباشه چون ممکنه گربه یا سگ به گلدون ها یا خودش(بعضی گیاها برای گربه و سگ به شدت سمی و مضر هستد ) آسیب بزنه.(اتاق جدا )
    سیم ها و کابل ها در دسترس نباشند که بجوه و به خودش آسیب بزنه.
    برای ناخون کشیدن گربه به وسایل ، اسکرچر میتونید تهیه کنید و همچنین با ناخون گیر مخصوص ناخونش رو کوتاه کنید.(راجب سگ اطلاعی ندارم )
    و برای نیومدن روی میز ناهارخوری هم قابل تربیت هستن هم سگ و هم گربه.
    برای سگ هم یا باید سگ تربیت شده با قیمت بالاتری بخرید با این ریسک که ممکنه استرس جابجایی باعث فراموشی آموزشش بشه(موقتا).یا تا چند وقت و یادگرفتن محل دستشویی تحمل کنید.
    و نژاد های کوچیک و آپارتمانی بخرید که صدای کمتری دارن معمولا و حتما حتما قبل از خرید سگ و گربه به خصوص سگ با صاحب خونه همانگ کنید.
    امیدوارم بتونید تصمیم درست رو بگیرید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    28391
    سلام😀من نیایش هستم تازه عضو شدم گربه ام نژاد رگدال است 😉هر روز چقدر برای پیاده روی بیرون ببرمش ؟🙄

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)