با سلام

من میخواستم قبل از خرید با دوستانی که تجربه دارند مشورت کنم تا خدای نکرده کاری نکنم که یه زبون بسته رو هم دچار مشکل کنم .

ما تو خونه ( آپارتمان ) آکواریوم و یک جفت قناری و تعداد زیادی گل آپارتمانی نگهداری میکنیم . ولی با توجه به تنها بودنمون دلمون میخواد یه سگ یا گربه هم داشته باشیم .

همسر من یه خورده وسواسی هستش و و یکبار که سگ شیتزو آوردیم خونه و چون دستشویی کردن در جای مناسب رو بلد نبود و تقریبا کل خونه رو به گند کشیده بود و دو روز نگه داشتیم و بعدش پس دادیم به صاحبش و کل خونه رو شستیم .

خود من با توجه به اینکه مستاجر هستم و نمیخوام واسه صاحب خونه و همسایه ها مزاحمتی ایجاد بشه رو سر و صدا خیلی حساسم ، ترجیحم به دوستی با سر و صدا و تن صدای کم هستش

همسرم عاشق سگ هستش و بعد اینکه اون مهمون شیتزو که دو روز بیشتر هم کنارمون نبود و با توجه به اینکه خود همسرم نخواست چون خونه رو به گند کشیده بود و با عصبانیت گفت که دیگه سگ نمیخواد . ولی خیلی وابسته ی محبت و شیرینیه سگ شده و همیشه با حسرت و اشک ، دلش یه سگ میخواد که چون حیاط نداریم فقط حسرتش رو میخوره ...

منم سگ دوس دارم ولی چون گربه بی سر و صدا هستش و جای دستشوییش هم مشخصه ترجیحم رو گربه هستش ولی میترسم با شیطونی و ریزش موهاش و شکستن وسایل خونه و بریز و بپاشش نتونیم کنار بیایم .

حالا موندم که آیا میتونم یه سگی بگیرم که جای دستشوییش رو بلد باشه ( یعنی تربیت شده باشه و سنش هم مهم نیست که حتما مثلا 4 یا 5 ماهه باشه ) و سر و صدا هم نکنه یا گربه بگیرم که البته مشکلات خاص خودش رو داره و از همه مهمتر اینکه گربه میپره رو میز غذاخوری و سفره و کلا غذاخوردنمون هم دشوار میشه ....

لطفا راهنمایی کنید ...