نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    25256

جوجه پرستوهای رها شده

تو بالکن خونه ما (تو روستا ) چند سالی هست یه پرستو (شایدم جفت باشند) لونه کرده و هر سال بهار میاد تخم میزاره و جوجه هاشو اونجا بزرگ میکنه و اواسط تابستون هم میرن امسال هم مثل سالهای قبل رفت و آمد پرستو رو به لونه اش می دیدیم اما یکی دو روزه به نظر میرسه والدین، دوتا جوجه که توانایی پرواز ندارند را تو لونه رها کرده و کوچ کرده اند. دلیلم برای این حرف اینه که اولا تو این یکی دو روز جوجه ها همش پایین میفتن البته ما هر دفعه اونها رو تو لونه میزاریم اما بازم میبینیم بعد یکی دو ساعت یا نهایتا روز بعد یکی از جوجه ها پایین افتاده. دوما تا چند روز پیش همیشه دم غروب یه عالمه پرستو تو آسمون دیده می شد که برای خودشون چرخ میزدن اما پریروز و دیروز من نزدیک غروب هرچی به آسمون نگاه کردم حتی یه دونه پرستو ندیدم سوما چند روزی هست که رفت و آمد پرنده پدر یا مادر رو به لونه ندیده ایم

اگر حدسم درسته خواهشا دوستان راهنمایی کنن من چه کاری میتونم برای این دو تا جوجه بینوا انجام بدم؟؟؟ مخصوصا که یکی شون یه مقدار بیحال بود و ممکنه تا الان مرده باشه
    همانطور که گفتم تو روستا هستم و دسترسی به دامپزشک هم نیست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    25256
    این توضیح رو هم بدم که یکی دو باری که جوجه ها افتادن سعی کردم بهشون غذا بدم (معمولا حشره یا برنج پخته) اما خیلی سخته چون دهنشون رو اصلا باز نمی کنن و به نظر میرسه غذا دادن من به جوجه ها یه جور شکنجه برای اونهاست نهایتا کمک من این بوده که اونها رو تو لونه شون بزارم اما اگر والدین جوجه ها کوچ کرده باشن اینکار هم اصلا فایده نداره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط خسرو حمیدی نمایش پست ها
    این توضیح رو هم بدم که یکی دو باری که جوجه ها افتادن سعی کردم بهشون غذا بدم (معمولا حشره یا برنج پخته) اما خیلی سخته چون دهنشون رو اصلا باز نمی کنن و به نظر میرسه غذا دادن من به جوجه ها یه جور شکنجه برای اونهاست نهایتا کمک من این بوده که اونها رو تو لونه شون بزارم اما اگر والدین جوجه ها کوچ کرده باشن اینکار هم اصلا فایده نداره
    سلام ، الان حالشون چطوره؟ جوجه ها كه نميتونن ٢ روز بدون اب و غذا زنده بمونن! يا ميميرن يا خوراك پرنده هاي ديگه ميشن . شايد والدين رفت و امد دارن متوجه نشديد.
    به هر حال وقت رو تلف نكنيد ، بايد نجاتشون داد .

در دماي ٣٠-٣٢ قرار بديد. با چوب كبريت بهشون غذا بديد . اگر دهانشونو باز نكردن ضربه كوچكي به نوك بزنيد يا انتهاي نوك رو خيلي اهسته با يك دست فشار بديد و با دست ديگه غذا رو داخل دهانشون بزاريد.
    چون به حشره دسترسي نداريد از دل مرغ و دان پارس براي تغذيشون استفاده كنيد . نميدونم عرضه محصولات طيور در روستاي شما تا چه حدهست . ولي اگر تونستيد ميل ورم تهيه كنيد . اگر موجود نبود دل مرغ براشون كافيه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    25256
    مرسی از پاسختون
    راستش از دیروز یکی از جوجه ها نیست. چه اتفاقی براش افتاده؟ نمیدونم. اون یکی هم دوباره امروز صبح پایین افتاد و تصمیم گرفتم ازش مراقبت کنم. اینجا مورچه و مگس زیاده ولی به زور باید دهنش رو باز کنم و اغلب اوقات غذارو پس میزنه

این چند شب دقت کردم تا 12 شب که خبری از پدر و مادر جوجه نبوده آیا امکانش هست نصف شب بیان سراغ جوجه؟ چون در طول روز که هر دفعه به لونه نگاه کردم جوجه بینوا همش داشت بیرون رو می پایید و معلوم بود چشم به راه مادره. پس از تاریک شدن هوا هم روی یکی از تیرهای چوبی دم لونه می خوابه و اگر مادره میومد مطمئنا میرفت داخل لونه. فقط نمیدونم شاید مادره بعد از خوابیدن ما میاد که در اینصورت باز لونه بهترین جا برا جوجه است در غیر اینصورت باید حداقل این یکی رو زنده نگه دارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط خسرو حمیدی نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون
    راستش از دیروز یکی از جوجه ها نیست. چه اتفاقی براش افتاده؟ نمیدونم. اون یکی هم دوباره امروز صبح پایین افتاد و تصمیم گرفتم ازش مراقبت کنم. اینجا مورچه و مگس زیاده ولی به زور باید دهنش رو باز کنم و اغلب اوقات غذارو پس میزنه

این چند شب دقت کردم تا 12 شب که خبری از پدر و مادر جوجه نبوده آیا امکانش هست نصف شب بیان سراغ جوجه؟ چون در طول روز که هر دفعه به لونه نگاه کردم جوجه بینوا همش داشت بیرون رو می پایید و معلوم بود چشم به راه مادره. پس از تاریک شدن هوا هم روی یکی از تیرهای چوبی دم لونه می خوابه و اگر مادره میومد مطمئنا میرفت داخل لونه. فقط نمیدونم شاید مادره بعد از خوابیدن ما میاد که در اینصورت باز لونه بهترین جا برا جوجه است در غیر اینصورت باید حداقل این یکی رو زنده نگه دارم
    خواهش میکنم

شاید جوجه دیگه رو بردن یا خدایی ناکرده غذای حیوانات دیگه شده. ولی اگر اینطور بود ، جوجه فعلی هم یا ناپدید میشد یا اسیب میدید. در هر حال لانه رو زیر نظر بگیرید شاید والدین زمان خاصی برای انتقال بچه ها اقدام میکنن چون محاله بدون اب و غذا 3 روز دوام اورده باشن. وقتی منتظره یعنی والدین قبلا بهشون سر زدن که این انتظار پیش اومده. مراقبش باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    25256
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خواهش میکنم

شاید جوجه دیگه رو بردن یا خدایی ناکرده غذای حیوانات دیگه شده. ولی اگر اینطور بود ، جوجه فعلی هم یا ناپدید میشد یا اسیب میدید. در هر حال لانه رو زیر نظر بگیرید شاید والدین زمان خاصی برای انتقال بچه ها اقدام میکنن چون محاله بدون اب و غذا 3 روز دوام اورده باشن. وقتی منتظره یعنی والدین قبلا بهشون سر زدن که این انتظار پیش اومده. مراقبش باشید

همانطور که در پست اول گفتم به دو دلیل فکرنمیکنم پدر و مادر جوجه دیگه سراغش بیان اول اینکه تا چند روز پیش همیشه دم غروب کلی پرستو تو آسمون دیده میشد ولی الان دو سه روزه یه دونه پرستو هم تو آسمون دیده نمیشه به نظر میرسه پرستوها از منطقه ما کوچ کرده اند. بعدشم اینکه جوجه ها به دفعات پایین میفتن بی دلیل نیست یا از ضعف و گرسنگیه یا چون می بینن خبری از پدر و مادر نیست خودشون رو پایین میندازن اینکه چطور از گرسنگی نمرده اند برا خودمم سواله( هرچند که یکیش از دیروز ناپدید شده و شاید ته لونه مرده) ضمنا جوجه خیلی کوچیک نیست و به نظر من یه هفته دیگه بالغ می شه اگه نمیره الان هم گذاشتم داخل یه جعبه میوه ولی خیلی سخت میشه بهش غذا داد باید به زور دهنش رو باز کنم. تا الان هم تنها به خوردن مورچه علاقه نشون میده و از سایر حشرات و برنج و ... انگار خوشش نمیاد
    اینم بگم که هیچ حیوانی به لونه دسترسی نداره و هیچ پرنده ای هم به غیر از گنجشک زیر بالکن نمیاد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)