نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    25254

عدم توانایی ایستادن بلبل خرما

سلام. من چند روز پیش توی حیاط خونه یه جوجه بلبل خرما پیدا کردم و ازش نگه داری میکنم. دانه پارس همراه با کمی آرد نخودچی و آب قاطی میکردم و بهش می دادم. خیلی خوب ازش میخورد و از لحاظ مدفوع یا پرواز هم هیچ مشکلی نداشت. توی قفس نگه میداشتمش یه چوب هم گذاشته بودم که خیلی راحت روی چوب مینشست و به نوعی عاشق روی چوب نشستن هم بود. بیرون هم میاوردمش و روی دست مینشست خیلی هم شیطون بود. تا اینکه حدودا چهار روز پیش از خواب که بلند شدم دیدم کف قفس حالت نصفه جون افتاده. نه غذا میخورد نه مدفوع میکرد. مخرج اش هم متورم شده بود که من کمی روغن زیتون زدم( البته هنوز اونجوریه) و غذاش هم دیگه آردنخودچی نزدم و سرلاک مخصوص پرنده براش گرفتم که خوشش اومد و مدفوع اش هم درست شد. اما دیگه نمیتونه روی پاهاش وایسه یا پرواز کنه. خیلی هم تلاش برای ایستادن و پرواز میکنه اما نمیتونه تعادل داشته باشه. بال هاش رو باز میکنه تکون میده ولی موفق نمیشه. مطمئنم که جایی ضربه نخورده وقتی بیرون بوده چون خیلی حواسم بهش بود. توی قفس هم آروم بود معمولا. پاهاش هم نشونه ای از متورم بودن یا چیزی نداره. و اینکه تا قبل از این اتفاق صدا میکرد اما دیگه صدایی از خودش در نمیاره مگه اینکه خیلی گرسنش باشه خیلی کم صدا میکنه بعدش ساکت میشه. نمیدونم مشکل از چیه. عکس هم گذاشتم از مدفوعش و خودش امیدوارم به تشخیص بیشتر کمک کنه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    https://ibb.co/e0hJOd

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Raven7 نمایش پست ها
    سلام. من چند روز پیش توی حیاط خونه یه جوجه بلبل خرما پیدا کردم و ازش نگه داری میکنم. دانه پارس همراه با کمی آرد نخودچی و آب قاطی میکردم و بهش می دادم. خیلی خوب ازش میخورد و از لحاظ مدفوع یا پرواز هم هیچ مشکلی نداشت. توی قفس نگه میداشتمش یه چوب هم گذاشته بودم که خیلی راحت روی چوب مینشست و به نوعی عاشق روی چوب نشستن هم بود. بیرون هم میاوردمش و روی دست مینشست خیلی هم شیطون بود. تا اینکه حدودا چهار روز پیش از خواب که بلند شدم دیدم کف قفس حالت نصفه جون افتاده. نه غذا میخورد نه مدفوع میکرد. مخرج اش هم متورم شده بود که من کمی روغن زیتون زدم( البته هنوز اونجوریه) و غذاش هم دیگه آردنخودچی نزدم و سرلاک مخصوص پرنده براش گرفتم که خوشش اومد و مدفوع اش هم درست شد. اما دیگه نمیتونه روی پاهاش وایسه یا پرواز کنه. خیلی هم تلاش برای ایستادن و پرواز میکنه اما نمیتونه تعادل داشته باشه. بال هاش رو باز میکنه تکون میده ولی موفق نمیشه. مطمئنم که جایی ضربه نخورده وقتی بیرون بوده چون خیلی حواسم بهش بود. توی قفس هم آروم بود معمولا. پاهاش هم نشونه ای از متورم بودن یا چیزی نداره. و اینکه تا قبل از این اتفاق صدا میکرد اما دیگه صدایی از خودش در نمیاره مگه اینکه خیلی گرسنش باشه خیلی کم صدا میکنه بعدش ساکت میشه. نمیدونم مشکل از چیه. عکس هم گذاشتم از مدفوعش و خودش امیدوارم به تشخیص بیشتر کمک کنه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    https://ibb.co/e0hJOd
    سلام . شكمش خيلي متورم شده ! به نظر مياد التهاب روده يا بيماري كبدي باشه ، رنگ مدفوعشم خيلي طبيعي نيست . ولي باز هم به بررسي دقيقتر نياز داره . ادرس متخصص طيور بزارم ميتونيد مراجعه كنيد؟ ویتامین طیور هم طبق تجویز دکتر تهیه کنید

دکتر عطاران

خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢/ 09121437121

دکتر برهانی کیا

09126166561 خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53

بیمارستان شبانه روزی ایرانیان

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 / 02122843643

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    25254
    ممنون از پاسخگویی. مراجعه به دامپزشک با توجه به دور بودن مسیر و شاغل بودنم سخته اما سعی میکنم مراجعه کنم حتما.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون از پاسخگویی. مراجعه به دامپزشک با توجه به دور بودن مسیر و شاغل بودنم سخته اما سعی میکنم مراجعه کنم حتما.
    یعنی به هیچکدوم ازین ادرسها نزدیک نیسیتید؟!
    بالاخره عزیزمن وقتی سرپرستی حیوانی رو هر چند به طور تصادفی بعهده میگیرید در قبالش مسئولید و بیماریها هم باید در نظر گرفت. مسائل درمانی و پزشکی بخشی از زندگی هر موجودیه ، انسان یا حیوان. انشالله که دیر اقدام نکنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    25254
    بله کاملا حرفتون درسته که حیوانات هم مسئولیت دارند. من قناری نگه داری میکنم اما تاحالا همچین موردی پیش نیومده بود که عجیب بود. چون تجربه نگه داری جوجه بلبل خرما نداشتم گفتم شاید با مراقبت چند روزه بهتر شه که گویا باید به دامپزشک مراجعه کنم. ممنون از کمکتون.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بله کاملا حرفتون درسته که حیوانات هم مسئولیت دارند. من قناری نگه داری میکنم اما تاحالا همچین موردی پیش نیومده بود که عجیب بود. چون تجربه نگه داری جوجه بلبل خرما نداشتم گفتم شاید با مراقبت چند روزه بهتر شه که گویا باید به دامپزشک مراجعه کنم. ممنون از کمکتون.
    خواهش میکنم. برای تغذیه اش حتما بعد از بهبودی از خرما یا شیره خرما هم استفاده کنید. موفق باشید

تغذیه بلبل http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=33707

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)