نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25239

خرگوشم بعد از عمل سرپایی و مواد بیهوشی باعث افت دما شد

سلام وقتتون بخیر .من خرگوشی خریدم حدود ۲هفته شاید بشه .وقتی گرفتم خیلی ضعیف و گوشه گیر بود اصلا اعتماد نداشت البته بگم خرگوش من ماده هست و تازه رفته بود توی دوماه به کفته ی دامپزشکش .بعد از چند روز هرجور بود بهش غذا و مولتی ویتامین دادم تا یکم جون گرفتم به مرور راه رفت و متوجه شدم یک دستشو رو زمین میکشه به هر بدبختی بود نگاه کردم و دیدم دستش بی حرکت و شکسته هست و درد داشت بردمش دکتر دامپزشک البته دامپزشک کل حیوان های سابقم نبود و صبح ها هم نمیامد .بردم دکتر دیگه که میکفتن دکتر خوب و عالیه ایشون عکس گرفت متوجه شد دستش شکسته هست اونم شکستکیش قدیمی هست و هنوز خوبم جوش نخورده گفت عمل سرپایی میکنم و گچ میگیرم .وزنش کرد دید۳۰۰گرم و برای بستن اتل گچی بهش دز بیهوشی زد و کفت بعد یکساعت گیجی از سرش میره ،حدود ۲ساعت بعدش دیدم خرگوشم بیحال و بیهوش شده تمام قوتی که طی این مدت داده بودم انکار یکباره ریخته و حتی نفس بزور میکشه بردم درجا دامپزشک قبلی بعد معایته دمای بدنش گفت دمای بدنش خیلی پایین و میمیره تا فردا اگر حالش خوب نشه و وقتی گفتم این دکتر برای یک اتل بیهوشی زده دادی روی سر من زد و تماسی کرفت و کفت حیوان ۳۰۰گرمی ۲ماه هنوز نشده رو بیهوشی می‌زنی اونم این که خیلی ضعیف .گفت اگر گرم نگهش داری و غذا بخوره که هیچ وگرنه میمیره ،گرم نگهش داشتم و چشماشو باز کرد و غذا خورد البته تحت هیچ شرایطی غذای خشک و یونجه نخورد فقط فقط میلش به آلو و انجیر خشک و کشمش طبعش فقط شیرین میطلبه به پزشکش گفتم گفت ایرادی نداره نیاز داره آلان چون بدنش ضعیف شده .خوبه ولی خیلی بیحال که دکتر میکه بخاطر اتل و هنوز ضعف آمپول و دمای بدنشه همینکه غذا میخوره و تقلا داره بنشینه خوبه ولی نزار بنشینه.ولی من خیلی خیلی نگرانم بخاطر بیحالی و ضعیف بودنش .خرکوش من بهبود میابه ؟؟؟من ۴۸ ساعت پلک روی هم نزاشتم و بالا سرش بیدارم .چی بهش بدم یکم قوت بگیره علوفه و یونجه رو پس میزنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. همین انجیر . کشمش و الویی که میخوره خیلی بهش قوت میده و گرمش میکنه. هر چند اگر این مشکلو نداشت ، اینها براش خیلی مناسب نبود ولی فعلا بخاطر افت فشار و شرایط ویژه ای که داره لازمه. دمای بدنش هم بالا میبره.

بطری اب گرم کوچکی رو کنارش بزارید خودشو گرم کنید و هر چند ساعت تعویضش کنید ولی مراقب باشید دما بیش از اندازه بالا نره چون خرگوشها تحمل دمای بالا رو ندارن و دچار شوک میشن.

امیدوارم خیلی زود بهبود پیدا کنه و خبرهای خوبتونو بشنویم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25239
    سلام تا ۸روز دوام آورد ولی متاسفانه بخاطر بد بستن اتل دستش از داخل گویا مابین دو استخوان شکسته شده که نامناسب اتل بسته شده بود عفونت مرد و من بسیار نابودم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)