نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سلام

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    25185

24 سلام

خدمت دوستان سوالی داشتم من به تازگی 4 عدد کبوتر در خانه نگهداری می کنم دوتاشون جفت هستند و در یک لانه جدا تا حالا هم چند بار تخم گذاشتن اما دوتا دیگه در یک لانه دیگری باهم هستن جنسیتشون رو نمی دونم اما عجیبه برام چند وقت پیش نزدیک به سه تا تخم گذاشتن نوبتی روی اونا میخوابیدن اما بر خلاف اون یکی جفت اینها هیچ اقدامی جهت لانه سازی (حمل چوب و ...) انجام نمیدن و فقط درون کارتنی که براشون گذاشتم هستن نزدیکه به سی روز روی تخمها خوابیدن اما خبری نشد بعدش تخمها رو شکوندم شبیه به تخم معمولی بودن سالمه سالم بدون هیچ نطفه داخلشون .الان هم به تازگی 4 تا تخم گذاشتن نمی دونم چجوری ایا دوتاشون ماده هستن و هر کدون دوتا گذاشتن؟ یا اینکه یکیشون چهار تا گذاشته خلاصه سر از کارشون در نمیارم و چون وارد نیستم نمیتونم جنسیتشون رو نمیتونم تشخیص بدم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen200 نمایش پست ها
    خدمت دوستان سوالی داشتم من به تازگی 4 عدد کبوتر در خانه نگهداری می کنم دوتاشون جفت هستند و در یک لانه جدا تا حالا هم چند بار تخم گذاشتن اما دوتا دیگه در یک لانه دیگری باهم هستن جنسیتشون رو نمی دونم اما عجیبه برام چند وقت پیش نزدیک به سه تا تخم گذاشتن نوبتی روی اونا میخوابیدن اما بر خلاف اون یکی جفت اینها هیچ اقدامی جهت لانه سازی (حمل چوب و ...) انجام نمیدن و فقط درون کارتنی که براشون گذاشتم هستن نزدیکه به سی روز روی تخمها خوابیدن اما خبری نشد بعدش تخمها رو شکوندم شبیه به تخم معمولی بودن سالمه سالم بدون هیچ نطفه داخلشون .الان هم به تازگی 4 تا تخم گذاشتن نمی دونم چجوری ایا دوتاشون ماده هستن و هر کدون دوتا گذاشتن؟ یا اینکه یکیشون چهار تا گذاشته خلاصه سر از کارشون در نمیارم و چون وارد نیستم نمیتونم جنسیتشون رو نمیتونم تشخیص بدم.
    سلام. شما که جنسیتشونو نمیدونید . ما هم که اطلاع نداریم پس فقط میمونه یک راه. هر دو رو ببرید پرنده فروش جنسیتشونو تعیین کنن. البته راههای دیگه هم هست ولی فکر میکنم تازه کار هستید و شاید نتونید بر این اساس تشخیص بدید.

کبوترهای نر سر بزرگتر و پهنتری نسبت به ماده دارن و نوکشون هم ضخیمتره.

به حالت قوز کرده هستن و صدای خاصی دارن. همون بق بقوی معروف.

استخوان جناغ سخت و محکمتری دارن ولی جناغ ماده ها کمی نرمتر هست

کبوتر ماده رو اگر به حالت وارونه توی دست بگیرید ارام هست و تقلا نمیکنه ولی نر جنب و جوشش زیاده.

قسمت تناسلی پرنده نر خشک و برجسته هست و تیره رنگ و ماده خلاف این.

راههای زیادی هست ولی بایستی شناخت داشته باشید تا ازین راهها کمک بگیرید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)