نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: گربه ماده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566

گربه ماده

سلام من یه گربه خیابونی دارم که از 2 ماهگی پیشم هستن 2 تا بودن ماده که خیلی تو حیاطمون بازی میکردن متاسفانه اونیکی بر اثر اشتباه دامپزشک بدجوری مریض شد و در حالت مریصیش گذاشت رفت یعنی من فک میکنم مرده باشه چون خون میومد از شکمش و بیحال بود...خلاصه این یکی موند و من که 3 ماه میشه تنهاس و مث سابق نیس حدود 2 ماه پیش فحل شد و تا دیروز شکمش یکم بزرگ بود که یوهو اومد و له له میزد و زبونش میلرزید و مرتب میو میو میکرد من گفتم شاید گرمازده شده بعدش یوهو اختیارشو از دس داد و ادرار کرد حیون جایی که ایستاده بود بعدش یه قطره خون افتاد از آلتش با همون وضع اومد داخل خونه و دوباره برگشت از درخت حیاطمون رفت بالا و ناله کنان رفت و شب اومد.بزرگی شکمش خوابیده و زیر دمش خیلی خونی بود انگار یه چیز دفع کرده . ولی نمیلرزید فقط تا خود صبح یه ساعت نذاشته بخوابیم باید بیای پیشش و نوازشش کنی تا آروم بشه ازش دور که میشم باز میو میو میکنه و آروم نمیشه.اداهای دوران فحلی رو درمیاره ولی تا میام پیشش میاد بغلم و سرشو میزاره رو زانوم و میخوابه
    ببخشید خیلی نوشتم میشه بفرمائید چشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nasiri_3t نمایش پست ها
    سلام من یه گربه خیابونی دارم که از 2 ماهگی پیشم هستن 2 تا بودن ماده که خیلی تو حیاطمون بازی میکردن متاسفانه اونیکی بر اثر اشتباه دامپزشک بدجوری مریض شد و در حالت مریصیش گذاشت رفت یعنی من فک میکنم مرده باشه چون خون میومد از شکمش و بیحال بود...خلاصه این یکی موند و من که 3 ماه میشه تنهاس و مث سابق نیس حدود 2 ماه پیش فحل شد و تا دیروز شکمش یکم بزرگ بود که یوهو اومد و له له میزد و زبونش میلرزید و مرتب میو میو میکرد من گفتم شاید گرمازده شده بعدش یوهو اختیارشو از دس داد و ادرار کرد حیون جایی که ایستاده بود بعدش یه قطره خون افتاد از آلتش با همون وضع اومد داخل خونه و دوباره برگشت از درخت حیاطمون رفت بالا و ناله کنان رفت و شب اومد.بزرگی شکمش خوابیده و زیر دمش خیلی خونی بود انگار یه چیز دفع کرده . ولی نمیلرزید فقط تا خود صبح یه ساعت نذاشته بخوابیم باید بیای پیشش و نوازشش کنی تا آروم بشه ازش دور که میشم باز میو میو میکنه و آروم نمیشه.اداهای دوران فحلی رو درمیاره ولی تا میام پیشش میاد بغلم و سرشو میزاره رو زانوم و میخوابه
    ببخشید خیلی نوشتم میشه بفرمائید چشه
    سلام
    گربتون چند سالشه؟ احتمالا بار اول بارداريشه .

دوماه پيش كه فحل شد ، جفتگيري كرد ؟ اگر از اون زمان تا امروز فحل نشده يعني جفتگيري موفق داشته و باردار شده.

اين بي قراريها ، خروج خون از مهبل و كوچك شدن شكم ، ٣ دليل داره . يا زايمان كرده . يا سقط جنين و يا با عفونت شديد رحمي روبروست.

احتمال اول بيشتره و مايعي كه بي اختيار دفع كرده ، مايع امنيون بوده كه درون كيسه امنيوتيك هست ( كيسه اب نوزاد ) و پاره شده ، بعد از اون هم رفته براي زايمان . سعي كنيد جايي كه بچه ها رو نگهداري ميكنه ( اگر زنده باشن) ، پيدا كنيد و به منزل خودتون منتقل كنيد . يا شرايط رو فراهم كنيد تا اگر مايل بود ، خودش بچه ها رو جابجا كنه .از نظر غذايي و دريافت لبنيات خيلي مراقبش باشيد .

لطفا اين تاپيك سوال كنيدhttp://www.parsipet.ir/showthread.php?t=75

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566
    وای خدای من خیلی ناراحتم .چون از یه طرف یاد خواهرش می افتم که عفونت رحمی پیدا کرد و ....از یه طرفم یاد دیشب میافتم که اولین بار هی میومد بغلم میخوابید و یوهو میرفت بالای درخت یکم رو دیوار میرفت و دوباره میومد پیش من اونم با هزاران میو میو تا صبح ساعت 8...فک کنم یه چیزی میخواسته نشونم بده ..خدا نکنه زایمان بکنه چون تا الان هیچ یک از بچه هاش توو این هوای گرم سالم نمیمونه ...پیشیم تقریبا 10 ماهش میشه .آخرین بار که فحل شد 2 ماه پیش بود با دو تا نر دیدم رو دیوار ..
    ولی این بیچاره از دیشب اینجاس و جایی نرفته ها امکان داره سقط باشه ؟ چون از گرمای شدید اینجا خوابیده و صبح دیگه میو میوش قطع شد ولی تا منو میبینه شروع میکنه .آب تازه و خنک و مرغ پخته شده غذای اصلیشه که دیروز استثنا هیچی نخورد ولی آب بیش از خورد
    الانم نمیدونم شب شد چیکار میکنه ولی اگه از پشت بوم بره باید برم دنبالش ببینم خدای نکرده زایمان کرده یا نه ..ولی خدا نکنه ...ممنونم که جواب دادین لطف کردین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nasiri_3t نمایش پست ها
    وای خدای من خیلی ناراحتم .چون از یه طرف یاد خواهرش می افتم که عفونت رحمی پیدا کرد و ....از یه طرفم یاد دیشب میافتم که اولین بار هی میومد بغلم میخوابید و یوهو میرفت بالای درخت یکم رو دیوار میرفت و دوباره میومد پیش من اونم با هزاران میو میو تا صبح ساعت 8...فک کنم یه چیزی میخواسته نشونم بده ..خدا نکنه زایمان بکنه چون تا الان هیچ یک از بچه هاش توو این هوای گرم سالم نمیمونه ...پیشیم تقریبا 10 ماهش میشه .آخرین بار که فحل شد 2 ماه پیش بود با دو تا نر دیدم رو دیوار ..
    ولی این بیچاره از دیشب اینجاس و جایی نرفته ها امکان داره سقط باشه ؟ چون از گرمای شدید اینجا خوابیده و صبح دیگه میو میوش قطع شد ولی تا منو میبینه شروع میکنه .آب تازه و خنک و مرغ پخته شده غذای اصلیشه که دیروز استثنا هیچی نخورد ولی آب بیش از خورد
    الانم نمیدونم شب شد چیکار میکنه ولی اگه از پشت بوم بره باید برم دنبالش ببینم خدای نکرده زایمان کرده یا نه ..ولی خدا نکنه ...ممنونم که جواب دادین لطف کردین
    بی اشتهایی تا نصف روز بعد از زایمان طبیعیه.ولی اگر ادامه داشت یعنی مشکلی هست. دوره بارداری 65_70 روزه. گاهی چند روز زودتر هم اتفاق میوفته که در اینصورت یا نوزادان نارس و ضعیف متولد میشن و اگر خوب نگهداری نشن ، مدت زیادی زنده نمیمونن و یا اینکه مرده متولد میشن.

میفرمایید شکمش کوچک شده و دفع خون داشته . پس ظاهرا بچه ای در شکمش نیست. یا مرده زایی داشته یا چون تجربه اولشه بچه ها رو رها کرده که این فاجعست و پیش میاد در مادرانی که تجربه اولشونه. اگر این علائم رو دیدید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید چون نشانه وجود جنین مرده در شکمه.

زور زدن مداوم و درد

خونریزی

بی اشتهایی

افت فشار

رنگ پریدگی مخاط

حتما پیگیری کنید.

برای تقویت و افزایش اشتهاش ، یک روز در میان یک سی سی شربت ب کمپلکس با سرنگ بدون سوزن بهش بدید.

اگر علائم مشکوکی مشاهده کردید در تاپیکی که لینکشو گذاشتم اطلاع بدید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)