صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    25147
    با سلام میخواستم بدونم تمرین سخن گو شدن رو از کی شروع کنم حرکات رو خوب یاد میگره با این که۷ماهشه الان دست میده و بوس میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya038 نمایش پست ها
    با سلام میخواستم بدونم تمرین سخن گو شدن رو از کی شروع کنم حرکات رو خوب یاد میگره با این که۷ماهشه الان دست میده و بوس میکنه
    سلام. بهترین سن از 2.5 ماهگیه ولی حالا هم دیر نشده ناامید نباشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    25147
    سلام من قبلااز پرنده های زیادی نگه داری کردم و پرورش دادم و خب میشه گفت ۹۹درصد مواقع موفق بودم ولی سوال من اینه که پر های کوتاه شده کاسکو هم مثل بقیه خودشون ترمیم میشن یا باید کشیده بشن و سوال بعدیم اینه که برنامه غذایی یه کاسکو بالغ با یه کاسکوی هفت ماهه یکیه و اینکه به جای تخمه چه دانه های دیگه ای میشه بهشون داد من الان کم کم دارم تخمه رو کم میکنم یک دفعه این کارو نکردم که اذیت بشه الان که دارم کمش میکنم چیو جایگزین کنم برای خوراک ثابت روزانش . درضمن جایی که زندگی میکنم دامپزشک تخصصی نداره و معمولا دامپزشکها از مرغ هم سردر نمیارن تا برسه طوطی پس اگه سایت معتبر دیگه ای سراغ دارین معرفی کنین بی زحمت چون تا اول ماه جدید مثل اینکه فعالیت سایت تمومه . باتشکر از اینکه جواب سوالات مارو میدین تا این پرنده های دوست داشتنی به مشکل برنخورن.🌷🌷🌷سپاس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام من قبلااز پرنده های زیادی نگه داری کردم و پرورش دادم و خب میشه گفت ۹۹درصد مواقع موفق بودم ولی سوال من اینه که پر های کوتاه شده کاسکو هم مثل بقیه خودشون ترمیم میشن یا باید کشیده بشن و سوال بعدیم اینه که برنامه غذایی یه کاسکو بالغ با یه کاسکوی هفت ماهه یکیه و اینکه به جای تخمه چه دانه های دیگه ای میشه بهشون داد من الان کم کم دارم تخمه رو کم میکنم یک دفعه این کارو نکردم که اذیت بشه الان که دارم کمش میکنم چیو جایگزین کنم برای خوراک ثابت روزانش . درضمن جایی که زندگی میکنم دامپزشک تخصصی نداره و معمولا دامپزشکها از مرغ هم سردر نمیارن تا برسه طوطی پس اگه سایت معتبر دیگه ای سراغ دارین معرفی کنین بی زحمت چون تا اول ماه جدید مثل اینکه فعالیت سایت تمومه . باتشکر از اینکه جواب سوالات مارو میدین تا این پرنده های دوست داشتنی به مشکل برنخورن.سپاس
    سلام. خواهش میکنم. دوست عزیز ، فروم همچنان دایر هست فقط بنده از حضور دوستان مرخص میشم امیدوارم همکاران دیگه پاسخگوی کاربران در زمینه های اموزشی ( نه درمانی ) باشن.

همونطور که عرض کردم پرهای چیده شده در دوره پرریزی جای خودشونو به پرهای سالم میده. نیازی به کشیدن که یک روش اصولی هست ، نداره.

برای تغذیه هم لینک زیر رو مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    25196
    سلام من یه کمکی میخوام ازتون که راهنماییم کنید
    من ۵ ساله کاسکو دارم و ۳ سالش بود که گرفتمش و از قبل عادت بد غذایی داشت که تخمه خور بود
    همیسه براش غذای خارجی و مارک گرفتم ولی غیر از تخمه و مثلا مغز بادوم زمینی یا هر مغزی که توش باشه هیچی دیگشو نمیخوره نه دونه ها و جو ها نه پلت ها
    خلاصه.من همیشه تخمه معمولی میگیرم و وقتی تخمه های ظرفشو خورد و پوستاشو خالی میکنم و از این تخمه معمولیا میریزم.یعنی با بقیه چیزای تو ظرفش که از غذای خارجی مونده میکس میشه البته بعده چند روز هم کلا کاسشو خالی میکنم و میشورم و غذای تازه براش میریزم.تخمه هم زیاد نمیخوره بعضی روزا ۱ قاشق غذاخوری بعضی روزا هم ۲ تا چون همیشه روی قفسش میوه داره روزانه هم چیزای متنوعی براش میذارم یه روز نخود پخته یه روز بلالی بخارپز یه روز جوانه و .......
    البته عادت بد غذاییش اینجا هم اذیت میکنه و بیشتر خورد میکنه و بازی میکنه و یه ذرشو میخوره.
    الان من. ۲ سوال دارم

اول اینکه یه غذای خارجی الان داره که نمیدونم چجوری پشه واردش شده.فکر کنم از یه پلاستیک تخمه معمولی که کنارش بوده گرفته.اون دیگه اخراش بود که یه چندتا پشه ریز توش دیدم ریختم رفت و تخمه تازه گرفتم ولی امروز دیدم تخمه خارجی هم که متاسفانه درش چند روز باز بوده هم پشه گرفته.الان یه غذای ورسله لاگا جدید برای گرفتم ولی میخوام بدونم این خارجی قبلیه که پشه گرفته رو چیکار کنم.بریزم بره تا میتونم کاریش بکنم.
    دیشب که داشتم کاسشو تمیز میکردم و اشغال تخمه هارو میریختم یه ۲ تا پشه و ۱ کرم خیلی کوچیک و قرمز دیدم دیدم.
    غذاش خیلی با کیفیت بود و میدونم از اول اینا توس نبوده مارکش witte molen هست.
    میدونم اینا در طبیعت کرم و این چیزا میخورن ولی میترسم یهو مریضی بگیره از این تخمه ها

سوال بعدیمم اینه که در راستا همون حرفی که زدم که خیلی بد عادته و اون صاحب بیشعور قبلیش هیچ چیزی در اختیار این بچه قرار نداده،بلوک کلسیم ویتاکرفت براش گرفته بودم ولی اصلا دهن نمیزدم.غذاهای خارجیم که فقط تخمشو میخوره تمام ویتامین و مواد مفیدی که توشون هست وارد بدنش نمیشه.تنها راهی که برام مونده اینه که یه مکملی،ویتامینی،چیزی بگیرم و تو ابش بریزم که نفمهمه و بخوره.اونم حتما باید بی رنگ باشه.
    الان شما چه چیزی میشناسید که کاملا مطمئن باشه چون دفعه اوله که میخوام استفاده کنم میترسم.ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    25147
    سلام خشک کردن کاسکو با سشوار اشکال داره چون سلطان علاقه ای به حوله نشون نمیده درضمن توی شهر ما دامپزشک خوب وجود نداره اینجا از مرغ سردر نمیارن چه برسه طوطی این جورم که میگین فعالیت سایت از اول ماه جدید تمومه اگه یه سایت معتبر سراغ دارین بگین ما از اول ماه جدید سوالاتمونو اونجا بپرسیم با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام خشک کردن کاسکو با سشوار اشکال داره چون سلطان علاقه ای به حوله نشون نمیده درضمن توی شهر ما دامپزشک خوب وجود نداره اینجا از مرغ سردر نمیارن چه برسه طوطی این جورم که میگین فعالیت سایت از اول ماه جدید تمومه اگه یه سایت معتبر سراغ دارین بگین ما از اول ماه جدید سوالاتمونو اونجا بپرسیم با تشکر
    دوست عزيز ، پاسخ بالا رو خونديد؟!! عرض كردم سايت فعاله ، بنده در خدمتتون نيستم . سايت معتبر هم نميشناسم . اگر در شبكه هاي ديگه عضو هستيد ، كانال و گروههاي مجازي ، زياده ولي اينكه تا چه حد معتبر و تاثير گذار باشن يا بازدهي مناسب داشته باشن ، اطلاع ندارم.

صداي سشوار هم ممكنه باعث ترسش بشه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط Loro parrot نمایش پست ها
    سلام من یه کمکی میخوام ازتون که راهنماییم کنید
    من ۵ ساله کاسکو دارم و ۳ سالش بود که گرفتمش و از قبل عادت بد غذایی داشت که تخمه خور بود
    همیسه براش غذای خارجی و مارک گرفتم ولی غیر از تخمه و مثلا مغز بادوم زمینی یا هر مغزی که توش باشه هیچی دیگشو نمیخوره نه دونه ها و جو ها نه پلت ها
    خلاصه.من همیشه تخمه معمولی میگیرم و وقتی تخمه های ظرفشو خورد و پوستاشو خالی میکنم و از این تخمه معمولیا میریزم.یعنی با بقیه چیزای تو ظرفش که از غذای خارجی مونده میکس میشه البته بعده چند روز هم کلا کاسشو خالی میکنم و میشورم و غذای تازه براش میریزم.تخمه هم زیاد نمیخوره بعضی روزا ۱ قاشق غذاخوری بعضی روزا هم ۲ تا چون همیشه روی قفسش میوه داره روزانه هم چیزای متنوعی براش میذارم یه روز نخود پخته یه روز بلالی بخارپز یه روز جوانه و .......
    البته عادت بد غذاییش اینجا هم اذیت میکنه و بیشتر خورد میکنه و بازی میکنه و یه ذرشو میخوره.
    الان من. ۲ سوال دارم

اول اینکه یه غذای خارجی الان داره که نمیدونم چجوری پشه واردش شده.فکر کنم از یه پلاستیک تخمه معمولی که کنارش بوده گرفته.اون دیگه اخراش بود که یه چندتا پشه ریز توش دیدم ریختم رفت و تخمه تازه گرفتم ولی امروز دیدم تخمه خارجی هم که متاسفانه درش چند روز باز بوده هم پشه گرفته.الان یه غذای ورسله لاگا جدید برای گرفتم ولی میخوام بدونم این خارجی قبلیه که پشه گرفته رو چیکار کنم.بریزم بره تا میتونم کاریش بکنم.
    دیشب که داشتم کاسشو تمیز میکردم و اشغال تخمه هارو میریختم یه ۲ تا پشه و ۱ کرم خیلی کوچیک و قرمز دیدم دیدم.
    غذاش خیلی با کیفیت بود و میدونم از اول اینا توس نبوده مارکش witte molen هست.
    میدونم اینا در طبیعت کرم و این چیزا میخورن ولی میترسم یهو مریضی بگیره از این تخمه ها

سوال بعدیمم اینه که در راستا همون حرفی که زدم که خیلی بد عادته و اون صاحب بیشعور قبلیش هیچ چیزی در اختیار این بچه قرار نداده،بلوک کلسیم ویتاکرفت براش گرفته بودم ولی اصلا دهن نمیزدم.غذاهای خارجیم که فقط تخمشو میخوره تمام ویتامین و مواد مفیدی که توشون هست وارد بدنش نمیشه.تنها راهی که برام مونده اینه که یه مکملی،ویتامینی،چیزی بگیرم و تو ابش بریزم که نفمهمه و بخوره.اونم حتما باید بی رنگ باشه.
    الان شما چه چیزی میشناسید که کاملا مطمئن باشه چون دفعه اوله که میخوام استفاده کنم میترسم.ممنون

با سلام
    برای بد غذایی شما تقریبا همه راهها رو امتحان کردید و جواب نگرفتید

پیشنهادم اینه که به مدت 2 روز الی 3 روز فقط اب واسش بذارید (دوستان این روش فقط و فقط برای طوطی پیشنهاد میشه که از بقیه روشها جواب نگرفته باشند)

و روز سوم یا چهارم ، ذرت اب پز یا حبوبات اب پز از جمله نخود و یا عدس در اختیارش بذارید ببینید چطور استقبال می کنه
    و لطفا حتما بخش تعذیه کاسکو ها و طوطی ها رو بخونید میوه جات ، سبزیجات ، جوانه ها ، حبوبات و پلت رو به تغذیه طوطی تون اضافه کنید

برای ویتامین هم فعلا نیازی ندارید ، اگر تغدیه اش رو درست کنید چون تک نگهداری می کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    25950
    سلام.وقت بخیر دوستان گرامی
    ده روزه یه کاسکو 10 ماهه از خونه دار خریدم که از جوجگی لا پر قو بزرگش کردن.
    بعد یک روز از دست غذا گرفت.بعد یک هفته هم میزاره دست به گردنش بکشیم.
    چندتا سوال داشتم
    1.نوک منقارش به اندازه یک سانت پله شده.انگار از زیر منقار قبلیدیه منقار زده بیرون یا مثلا نوش اب پروشده باشه.طبیعیه یا مریضی؟

2.خیلی پر و بالش رو میجوره.شاید روزی 4 یا 5 ساعت.مخصوصا وقتی میره رو استند بای و کسی طرفش نمیاد.دقت کردم دیدم کرک های خیلی نرمش که احتمالا برای سن جوجگیشه از لای پرهاش در میاره.صاحب قبلیش هفته ای یک بار گردن به پایین رو آب ولرم بدون شوینده میزده.این یک بار هم دیدم پر خودشو خورد.پرهاش یکدست و صافه.این پر جوی حساب میشه؟

3.چایی از فاصله ده متری مببینه دیوانه وار از در و دیوار قفس میخواد برنه بیرون بیاد چایی بخوره.یه چندباری چایی کم رنگ ولرم در حد چند قاشوق دادم ولی عجیب حرص و ولع چایی داره.چی جایگزینش کنم به دردش بخوره؟

3.دو مدل پلیت دارم که از صاحب قبلیش گرفتم.یکی بسته استوانه ای داره.هر دو مدل رنگ گندم هستش ولی لب نمیزنه بهشون.خرمالو و خرما و هویج و سیب و استخوان مرغ و موز و کنجد و ففل دلمه ای و تخمه و تخم مرغ میدم بهش.

4.آفتاب توو این هوای سرد و ابری چطور بهش برسه؟کلسیم چی بدم؟

5.دو بار بردم توو حموم و در قفس رو باز کردم ولی دیگه نتونستم ببرمش توو قفس.بالش رو نچیدن مثل هلکوپتر پرواز میکنه توو حموم بعدشم خسته میشه میخوره به دیوار میافته منم با دست میگیرم میزارمش توو قفس.خیلی میترسه و استرسی میشه.فکر میکنم حپجاش عوض میشه از. محیط میترسه.اگر سر جای خودش در قفس رو باز کنم خودش بعد چند ساعت بر میگرده توک یا ممکنه پرواز کنه بخوره به لوستر و آسیب ببینه؟اصولا کی وقتشه بیاد بیرون(فعلا میزاره بخارونیمش از توو قفس)

6.سرحال و پر انرژی به نظر میاد.نیاز داره ببرم دامپزشک؟

7.منقارش رو زیاد میمالونه به چوب زیر پاش و ظرف غذا و ای سراغ کف دریا و میله ی سوهانی نمیره

8.میوه ی کاج برای بازی کردنش مناسبه؟چوب چه درختی بدم خورد کنه که ضرر نداشته باشه؟

ممنون از پاسخگویی شما

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)