نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    25047

1 نگهداری جوجه گنجشک

سلام
    کسی اطلاعاتی در مورد نگهداری جوجه کشی گنجشک داره؟ی جوجه تو خیابون پیدا کردم از لونه اش افتاده بود ، لونه اش هم بالا درخت بود انگار ، اوردم خونه الان نمیدونم چیکار کنم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Zyadan
    شماره عضویت
    25001

نگهداری جوجه گنجشک

نقل قول نوشته اصلی توسط bluerooz نمایش پست ها
    سلام
    کسی اطلاعاتی در مورد نگهداری جوجه کشی گنجشک داره؟ی جوجه تو خیابون پیدا کردم از لونه اش افتاده بود ، لونه اش هم بالا درخت بود انگار ، اوردم خونه الان نمیدونم چیکار کنم؟
    مطالبي در مورد روش غذا دادن به جوجه ها هست شما ميتونيد تو تابيك مخصوص خودش مطالعه كنيد از دانه بارسي خيس شده استفاده كنيد براي تغذيش كه هم با سرنك ميتونيد بهش بديد هم با يك تيكه جوب نازك كه جوب نازك بيشتر توصيه ميكنم جون غذا درست ميشينه تو حلقش بقيه كارو خود جوجه بلده اكرم دهن باز نميكنه براي غذا با ضربات اروب جوب مثل نك كنجشك به كنار نوكش طرقيبش كنيد

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    اگر پر داره میتونه حتی نیم‌ متر هم بپره بزاریدش روی درخت پدرمادرش میان دنبالش
    اگر جوجه لخت و بی پر باشه بعیده زنده بمونه چون زمین بیفتن آسیب میبینن
    اگر تا الان زندست میتونیدپلت نرم رو با سرنگ باریک توی دهنش بریزید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    سلام.

جای مناسب و خلوت با دمای ٣٠-٣٢ بزارید. در بسترش حوله بزاريد . تا 15 روزگی، زرده تخم مرغ ابپز گرم رو با چند سی سی اب جوشیده ولرم شده یا 2 سی سی روغن زیتون رقیقش کنید ( خیلی روان یا خیلی غلیظ نشه که باعث خفگیش بشه )

تخم مرغ چون چربی بالایی داره فقط 10_15 روز اول زندگی ( روزانه ) قابل استفاده است و بعد از اون هفته ای 2 مرتبه و در کنارش ، سرلاک استفاده میشه.از روز 7_10 هم میتونید دانه پارس خیس شده بهش بدید.

اگر براتون از همین ابتدا ، مشکل بود سرلاک قناری بخرید ، مناسبتره . از زمان تولد تا 2 ماهگی میتونید با سرلاک، تغذیش کنید . با افزایش سن ، از تعداد وعده ها کاسته میشه و از 1/5 ماهگی همراه با سرلاک ، دانهای خرد شده هم به غذاش اضافه کنید که شکستنشو یاد بگیره و بعد از یکهفته ، دان کامل و خرد نشده در اختیارش بزارید و بعد از دانخور شدن ، مصرف سرلاک رو قطع کنید.

از ترکیب پودر سويا ( يك سوم قاشق چايخوري در كل وعده يك روز ، و هفته ای 2_3 بار ) ، اردنخودچی ، ارد و سبوس گندم . برنج. ذرت و جو ، سیب درختی و ارزن اسیاب و نرم شده و جوانه های اسیاب شده از روز 10 هم با تخم مرغ میشه استفاده کرد.

باقیمانده زرده رقیق شده رو دور بریزید و غذاهای مانده بهش ندید. پوشش گرمی اطرافش باشه .

جز در زمان تغذیه بهش دست نزنید.داخل و سر سرنگ و وسایل ، هر بار( قبل و بعد از تغذیه ) با اب جوش خوب شسته بشه و جای تمیز و خشك نگه دارید .بعد از غذا هم اطراف نوک و در صورت لزوم ، داخل دهان رو با دستمال مرطوب تمیز کنید.

به اب تا 15 روزگی نیاز ندارن چون اب مورد نیاز رو از مقداری که برای رقیق کردن دان با سرلاک استفاده میکنید بدست میارن و اگر نیاز داشت 2_3 قطره بعد از غذا بهش بدید.

هفته اي دو بار هم ميتونيد در يكي از وعده ها ، يك قطره سركه سيب اضافه كنيد . يعني فقط دو مرتبه و هر بار يك قطره . براي تقويت سيستم ايمني و ضدعفوني دستگاه گوارش.

اگر بتونيد پودر سريا ( دقت كنيد سريا ) از پت شاپ بخريد و به غذاي تخم مرغيش ، مطابق روش مصرفي كه روي كالا نوشته شده ، اضافه كنيد ، بسيار عاليه .

سرلاک مخصوص قناری از پت شاپ تهیه کنید و به جای زرده یا در کنار اون با سرلاک ، تغذیش کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    25047
    بابت همه مطالبی که قرار داد ممنونم.ولی گنجشک مرد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بابت همه مطالبی که قرار داد ممنونم.ولی گنجشک مرد
    چرا مرد؟؟! مشکل چی بود؟!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)