نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    24921

پلک زدن و خواب آلودگی کوتوله برزیلی

اقا لطفا کمک کنید
    من دیروز یه جفت کوتوله فیشر خریدم به نظر از لحاظ مدفوع وظاهری موردی ندارن ولی من احساس میکنم خیلی میخوابند یه مقداری میچرخند و میخونند بعد دوباره میچسبند به هم و چرت میزنن یه مقدارم احساس میکنم پلک زیاد میزنن ولی چک کردم اثری از ابریزش چشم و بینی نبود خورد و خوراکشونم موردی نداره ولی این پلک زدن زیادو با فشار خیلی رو مخه مریضند ؟ چیکارشون کنم ؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام.
    موقعی که به قفسشون نزدیک میشید مضطرب میشن؟

میله های قفسو نمیجون ؟

توی مدفوعشون خون نیست؟

چشمها قرمز رنگ به نظر نمیاد؟

گرد و خاک ، دود دخانیات در فضای منزل نیست ؟ از اسپریهای خوشبو کننده یا حشره کش استفاده نکردید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    24921
    در ابتدا ممنون ک پاسخ دادید
    اره وقتی نزدیک قفسشون میشم مضطرب میشن و قلبشون تند تند میزنه دقت کردم وقتی اطرافشون نباشم از میلها بالا میرندو سعی میکنن از بین میلها خارج شن مدفوعشون یه مقدار شله ولی خونی نیس گردوخاک و دود سیگارو اینارو مواظب بودم چشماشون خونی نیس ولی مثه اینکه خواب آلود باشه میبندو باز میکنن
    من تجربه داشتن طوطیو نداشتم نمیدونم این ویژگیها معمولیه یا نه لطفا کمک کنین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahkho نمایش پست ها
    در ابتدا ممنون ک پاسخ دادید اره وقتی نزدیک قفسشون میشم مضطرب میشن و قلبشون تند تند میزنه دقت کردم وقتی اطرافشون نباشم از میلها بالا میرندو سعی میکنن از بین میلها خارج شن مدفوعشون یه مقدار شله ولی خونی نیس گردوخاک و دود سیگارو اینارو مواظب بودم چشماشون خونی نیس ولی مثه اینکه خواب آلود باشه میبندو باز میکنن من تجربه داشتن طوطیو نداشتم نمیدونم این ویژگیها معمولیه یا نه لطفا کمک کنین
    خواهش میکنم پلک زدن زیاد از استرسه. شاید بخاطر ورود به محیط جدید باشه.

به قفس نزدیک نشید و سعی کنید محیط ارامی براشون فراهم کنید. حتما مراقب باشید که میله های قفسو نجون یا گیاهان در دسترسشون نباشه. چون مسموم میشن و مسمومیت با فلزات . سرب. الیاژ . رنگها .... باعث فوتشون میشه.

طوطیها عادت به جویدن دارن. بخصوص زمانی که از قفس با منقارشون بالا و پایین میرن . یا اگر وسیله رنگی توی قفس باشه باهاش سرگرم میشن و این رنگها وارد دستگاه گوارششون میشه.

علائم مسمومیت متفاوته . بستگی داره با چه ماده ای مسموم شده باشن. شایعترین نشانه هاش ، بی اشتهایی . خواب الودگی. استرس و هیجان. باز و بسته شدن غیر عادی مردمک. تنفس و ضربان تند یا کند. عطش و دفع اب زیاد. خون در مدفوع یا استفراغ . تغییر رنگ دادن زبان ، افت فشار ..... مراقبشون باشید . بخور سرد، ارامش بخشه . روزی نیمساعت در محیط بزارید.اگر غیر عادی بودن یا علائم بالا رو داشتن سریعا به متخصص طیور مراجعه کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    24921
    خواب زیادشون موردی نداره ؟
    یه کم ک میتابند تو قفسه اب و دونه میخورند کز میکنن کنارهمو چرت میزنن اصن تنظیم نیس خوابشون و هر نیم ساعت یه بار این اتفاق میفته معمول خوابشون چقدره ؟ و اینکه توی روز چند بار میخوابند ؟
    ینی بیماری ندارن یا حاد نیس ک پسشون بدم ؟؟
    ممنون بازم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahkho نمایش پست ها
    خواب زیادشون موردی نداره ؟
    یه کم ک میتابند تو قفسه اب و دونه میخورند کز میکنن کنارهمو چرت میزنن اصن تنظیم نیس خوابشون و هر نیم ساعت یه بار این اتفاق میفته معمول خوابشون چقدره ؟ و اینکه توی روز چند بار میخوابند ؟
    ینی بیماری ندارن یا حاد نیس ک پسشون بدم ؟؟
    ممنون بازم
    برزیلی ها شیطنتشون زیاده ولی این خواب غیر معمول شاید به خاطر همین جابجایی و هماهنگ نشدن با محیط جدید باشه. اینکه بیمارن یا خیر اطلاع ندارم. تاییدش با دامپزشکه.
    شما با صاحب قبلیشون تماس بگیرید و شرایط قبلشونو سوال کنید. شاید از ابتدا به همین روال بودن.

مسئله مهم برای شما باید نگرانی از سلامتشون باشه نه اینکه اگر بیمارن مرجوع کنید! لااقل اگر قصد اینکارو دارید به صاحبشون بفرمایید ممکنه بیمار باشن که رسیدگی کنن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    24921
    به همین خاطر عرض میکنم من ک تجربه نگه داری از اینارو ندارم ممکنه تو این شرایط نتونم ازشون خوب نگه داری کنم و تلف بشن مرجوع کردن بهترین انتخابه تو این وضعیت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)