صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    24881

4 سوال در مورد بیماری لاک پشت

سلام من ۲ تا لاکپشت کوچیک داشتم هردو خیلی سالم به نظر میرسیدن خیلی هم خوب غذا میخوردن تا یکی دو هفته پیش که یکیشون شروع به پوست ریختن کرد فکر کردم طبیعیه چون همواره سرحال بود اما یهو ۲ روز پیش بی حال شد خواب الود شد تا صبح یهو دیدم مرده الان اون یکی ام یکم خواب الود شده و کم تحرک پوستشم داره مثل او یکی میشه نمیدونم چی کار کنم به دامپزشکی ام دسترسی ندارم احتمال داره بیماری قارچی گرفته باشن که پوستشون اینجوری شده ؟ در ضمن یکم دونه سفید خاکستری رو پوست دست و پاش هست نمیدونم طبیعیه یا نه ! انگار پوستش شل شده یه لایه لزج روشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهزاد نمایش پست ها
    سلام من ۲ تا لاکپشت کوچیک داشتم هردو خیلی سالم به نظر میرسیدن خیلی هم خوب غذا میخوردن تا یکی دو هفته پیش که یکیشون شروع به پوست ریختن کرد فکر کردم طبیعیه چون همواره سرحال بود اما یهو ۲ روز پیش بی حال شد خواب الود شد تا صبح یهو دیدم مرده الان اون یکی ام یکم خواب الود شده و کم تحرک پوستشم داره مثل او یکی میشه نمیدونم چی کار کنم به دامپزشکی ام دسترسی ندارم احتمال داره بیماری قارچی گرفته باشن که پوستشون اینجوری شده ؟ در ضمن یکم دونه سفید خاکستری رو پوست دست و پاش هست نمیدونم طبیعیه یا نه ! انگار پوستش شل شده یه لایه لزج روشه
    سلام. چه نوع و نژادی هستن؟ عکسشو بزارید. غذا چی میخوره؟ و چند ماهه؟ در چه شرایط دمایی و محیطی نگهداری کردید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    24881
    راستش نژاد و سنش رو نمیدونم ولی خیلی کوچیکن دو ماه پیش از تو نهر توی شمال پیداشون کردم غذا بهشون همه چی میدم از انواع میوه و گوشت گرفته ولی تنها چیزی که میخورن پلیت غذایی البته جدیدا گوشت گاو و کاهو ام میخوره ، آبشون رو سعی میکنم ولرم نگه دارم تنها مشکلم افتابه چون خونم افتاب گیر نیست البته الان مسافرتم میذارمشون تو افتاب

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    24881
    عکسش رو سعی کردم بذارم ولی upload نمیشه میتونم ارسال کنم ایمیلتون ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    راستش نژاد و سنش رو نمیدونم ولی خیلی کوچیکن دو ماه پیش از تو نهر توی شمال پیداشون کردم غذا بهشون همه چی میدم از انواع میوه و گوشت گرفته ولی تنها چیزی که میخورن پلیت غذایی البته جدیدا گوشت گاو و کاهو ام میخوره ، آبشون رو سعی میکنم ولرم نگه دارم تنها مشکلم افتابه چون خونم افتاب گیر نیست البته الان مسافرتم میذارمشون تو افتاب
    یعنی تراریوم ندارن ؟؟ اب و خشکی . افتاب و تنظیم دما مهمترین مسئله در سلامت لاکپشته. نبود افتاب و رطوبت زیاد باعث ایجاد بیماری های قارچی . کمبود کلسیم و نرم شدن لاک میشه. بیماری که در حال حاضر لاکپشت شما بهش مبتلاست و همینطور لاکپشت قبلی .

لاكش نرم نشده ؟ راه رفتنش طبيعيه؟ دماي خشكي و اب ، تنظيمه ؟ ( ٣٠-٣٥ خشكي / ٢٢/٥-٢٤/٥ اب )

عکس واضح از لاک و قسمتهایی که نقاط سفید رنگ داره بزارید

اینجا اپلود کنید و لینکشو در تاپیک قرار بدید .

https://www.google.com/url?sa=t&sour...a-bdd8xPe2JsAh

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    24881
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    یعنی تراریوم ندارن ؟؟ اب و خشکی . افتاب و تنظیم دما مهمترین مسئله در سلامت لاکپشته. نبود افتاب و رطوبت زیاد باعث ایجاد بیماری های قارچی . کمبود کلسیم و نرم شدن لاک میشه. بیماری که در حال حاضر لاکپشت شما بهش مبتلاست و همینطور لاکپشت قبلی .

لاكش نرم نشده ؟ راه رفتنش طبيعيه؟ دماي خشكي و اب ، تنظيمه ؟ ( ٣٠-٣٥ خشكي / ٢٢/٥-٢٤/٥ اب )

چرا توی تراریوم نگه میدارم ، لاکش یکم نرمه که فکر کنم به خاطره سنشه ، چی کارکنم خوب بشه خیلی بی حال شده ؟ [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    24881
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها

راه رفتنش کم شده بیشتر خوابه چشاشو میبنده راجب دما حقیقتا تا دیروز خوب بود امروز ولی بارونه هوای خونه سرده ، ابش یکم سرد شده هوای اطرافم سرده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    دمای اب رو به اندازه ای که گفتم برسونید. به متخصص اگزوتیک دسترسی دارید؟ اسهال نداره؟

اگر سنش كمه نرم بودن لاك طبيعيه . غير ازين ، از كمبود كلسيمه فشار به لاك وارد نكنيد.

پماد سيلورسولفاديازين براي قارچ هست كه روزي دو بار با دستكش ، يك لايه خيلي نازك فقط روي نقاط سفيد رنگ بزنيد و براي يك ربع توي خشكي بزاريد تا خشك بشه و اينكارو تا ٥-٦ روز انجام بديد تا كامل برطرف بشه .

براي كمبود كلسيمش ، كف درياي جامد ( نه پودر) از عطاري بخريد ، بشوريدش ، قسمت سختشو جدا كنيد و قسمت نرمشو داخل اب بزاريد تا خودش بخوره . قرصهاي كلسيم هم موثره ولي بر أساس وزن و وضعيتش تجويز ميشه .

دماي هر قسمت از تراريوم بايد جداگانه تنظيم بشه . قسمت خشكي ٣٠-٣٥ و قسمت ابي ٢٢.٥ -٢٤.٥ هست و هر تغييري توي دماي اين دو قسمت و يا افزايش كلر اب ايجاد بشه لاكپشت بيمار ميشه و منشاء بيشتر بيماريها ، بي اشتهايي و مرگ و ميرشون ، همين شرايط نامناسب اب و خشكي هست . داخل تراريوم بايد دستگاه فيلتر باشه براي تعويض اب بصورت هفتگي ولي اگه نباشه ، خودتون بايد هر روز اب رو عوض كنيد و تا ٤٨ ساعت بزاريد باشه تا كلرش از بين بره.

لامپهاي UVB براي تامين ويتامين د لازمه چون نور افتاب اونقدر نميتونه اين ويتامينو براشون بسازه ، از لامپ هالوژن هم براي تنظيم دماي بخش خشكي استفاده ميشه ، غيرازينها بخاريهاي مخصوص هم اطراف تراريوم قابل نصبه كه از فروشنده لوازم اكواريوم سوال كنيد .

هم هالوژن ( افتابي) و هم uvb هر دو بايد با فاصله از خشكي ( در قسمت بالاي منطقه خشكي ) نصب بشه . فاصله اش رو جوري تنظيم كنيد كه دماي اون قسمت ٣٢باشه ، و دستتون رو زيرش نگه داريد ، خيلي گرم و سوزاننده نباشه ، قابل تحمل .
    ٢٤ساعت هم روشن نزاريد . شبها خاموش كنيد. به جاي uvb ، فلورسنت هم قابل استفاده است . هر ٦ ماه ، هالوژن رو عوض كنيد . و نوع روكش دار باشه كه اگر تركيد خطري ايجاد نكنه . غير ازين لامپها ، روزي يكساعت افتاب هم داشته باشه ( كنترل شده نه طاقت فرسا و كشنده ) ، حتي از پشت شيشه خوبه ، چون الان افتاب تندی داره.

از فلورسنت مهتابي كه براي نصب زير كابينت كاربرد داره استفاده كنيد( بدون قاب ) . نميدونم دقيقا چند وات خوبه . فكر كنم t5 ١٤يا ٢١وات مناسب باشه. فاصله هم ٣٠-٣٢ سانت . شش ماه يكبار هم تعويض بشه .

يكروز درميان از پلتهاي مخصوص و غذاهاي گياهي بايد بخورن . بعضي گوشتها مثل مرغ هم پخته مصرف بشه بهتره كه مبتلا به سالمونلا نشه . کرم . حلزون . وسایر غذاها هم باید مصرف بشه . برنامه غذايي مرتبي در نظر بگيريد كه انواع غذا و سبزي ،لحاظ شده باشه . نه بيش از حد پروتئين مصرف بشه نه با كمبود روبرو بشه .

ميزان غذاي روزانه در لاكپشتها، روزي دو بار به اندازه سر لاكپشت هست . ( بدون در نظر گرفتن گردن)

ويتامين مخصوص براشون هست مثل ويتامينار ، كه ٣گرمشو (حدودا نصف كمتر قاشق چايخوري) داخل يك ليوان اب حل كنيد و اون رو به نيم ليتر اب تانك كه لاكپشت در اون قرار داره اضافه كنيد ، دو بار در هر هفته .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    24881
    مرسی خیلی ممنونم از راهنمایی تون نه اسهال نداره ، خیر دسترسی دارم
    سعی میکنم شرایطی که گفتین رو حتما فراهم کنم بازم ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    مرسی خیلی ممنونم از راهنمایی تون نه اسهال نداره ، خیر دسترسی دارم
    سعی میکنم شرایطی که گفتین رو حتما فراهم کنم بازم ممنونم
    خواهش میکنم ولی بهتره هر طور شده به متخصص اگزوتیک مراجعه کنید. اگر دانه های سفید و خاکستری که میفرمایید از ابتدا نبوده و به تازگی ایجاد شده میتونه عامل ، قارچی باشه. ریزش پوست و نرمی لاک هم از بیماریهای قارچی ، کمبود ویتامین ، خشکی لاک و دور بودن از نور افتاب هست که برای این موارد برحسب نوع قارچ و بیماری ، داروهای مخصوص محلول یا پماد وجود داره که حتما باید متخصص بر اساس نوعش تجویز کنن. اگر با شروع پماد ، التهاب یا زخم پوستی ایجاد شد قطعش کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)