نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24804

دوبار فیلتر کردن

سلام دوستان.
    نمیدونم طریقه پرسش سوالم درست هست یانه!
    من یک تانک ۴۰۰ لیتری دارم که یک فیلتر داخلی چهار استکانه،، قدرت گذراندن2500 لیتر اب از فیلتر در ساعت رو داره،که من از یک قوطی نوشابه به عنوان فیلتر دوم استفاده کردم،که داخلش ابر اسفنج وسرامیک ریختم،وبه نحوی هست که موقعی که برق بره قوطی فیلتر اب داخلش میمونه....حالا میخواستم بدونم که ایا این کار تو تصفیه وشفافیت اب تانک من تاثیر داره؟

معاون انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    ElephanT
    شماره عضویت
    23355
    معمولا از این روش استفاده میکنند ولی بتونید با شیشه خودتون چیزی بسازید که بشه کفش رو هرازگاهی سیفون کرد بهتره چون در نبود برق آب راکد جرم جذب میکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24804
    نقل قول نوشته اصلی توسط NecroPhaGisT نمایش پست ها
    معمولا از این روش استفاده میکنند ولی بتونید با شیشه خودتون چیزی بسازید که بشه کفش رو هرازگاهی سیفون کرد بهتره چون در نبود برق آب راکد جرم جذب میکنه
    ممنونم از جوابتون
    بعد اینکه ماهی پروتم از نارنجی به سیاه تعغییر رنگ داده(البته کاملا نه،باله ها وقسمتی از سر) چه کنم؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sam mehrabi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    نمیدونم طریقه پرسش سوالم درست هست یانه!
    من یک تانک ۴۰۰ لیتری دارم که یک فیلتر داخلی چهار استکانه،، قدرت گذراندن2500 لیتر اب از فیلتر در ساعت رو داره،که من از یک قوطی نوشابه به عنوان فیلتر دوم استفاده کردم،که داخلش ابر اسفنج وسرامیک ریختم،وبه نحوی هست که موقعی که برق بره قوطی فیلتر اب داخلش میمونه....حالا میخواستم بدونم که ایا این کار تو تصفیه وشفافیت اب تانک من تاثیر داره؟
    سلام
    ابتدا در نظر داشته باشید برای حجم 400 لیتر فیلتر داخلی کفایت نخواهد کرد. حتی اگر دبی 2500 لیتر در ساعت واقعی باشد. بهتره از سامپ یا فیلتر سطلی استفاده کنید.

در مورد روش بکار گیری هم که اشاره کردین مشکلی ایجاد نخواهد کرد . فقط به موقع و به صورت مرتب مواد و اسفنج را تمیز کنید.
    ویرایش توسط Romans : 9th June 2018 در ساعت 10:31 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24804
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    ابتدا در نظر داشته باشید برای حجم 400 لیتر فیلتر داخلی کفایت نخواهد کرد. حتی اگر دبی 2500 لیتر در ساعت واقعی باشد. بهتره از سامپ یا فیلتر سطلی استفاده کنید.

در مورد روش بکار گیری هم که اشاره کردین مشکلی ایجاد نخواهد کرد . فقط به موقع و به صورت مرتب مواد و اسفنج را تمیز کنید.
    سلام ممنونم از پاسخ گویی.
    میگم به نظر شما من تانک۴۰۰ لیتری با ماهی های گوشتخوار رو تعغییر به گیاهی بدم بیشتر لذت بخش نیست؟چون من تا حالا تانک گیاهی نداشتم،واینکه هزینه اش چقد میشه برای تانک ۴۰۰ لیتری؟البته دو عدد فیلتر دارم یکی داخلی یکی هم تاپ دبی ۲۵۰۰،البته اون داخلیم یه انشعاب گرفتم تاپ فیلتر کردمش،بخاری هم دارم،پمپ هم دارم
    چقد دیگه هزینه میخواد؟در حال حاضر

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sam mehrabi نمایش پست ها
    سلام ممنونم از پاسخ گویی.
    میگم به نظر شما من تانک۴۰۰ لیتری با ماهی های گوشتخوار رو تعغییر به گیاهی بدم بیشتر لذت بخش نیست؟چون من تا حالا تانک گیاهی نداشتم،واینکه هزینه اش چقد میشه برای تانک ۴۰۰ لیتری؟البته دو عدد فیلتر دارم یکی داخلی یکی هم تاپ دبی ۲۵۰۰،البته اون داخلیم یه انشعاب گرفتم تاپ فیلتر کردمش،بخاری هم دارم،پمپ هم دارم
    چقد دیگه هزینه میخواد؟در حال حاضر
    سلام
    این مورد کاملن سلیقه ایی هست دوست من . تانک گیاهی زیبایی های خاص خودشو داره و البته بی دردسر و کم هزینه هم نیست.
    برای راهنمایی بهتر مطالب قسمت گیاهی رو با دقت مرور کنید و اگر سوالی بود در همان قسمت از دوستان راهنمایی بگیرید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24804
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    این مورد کاملن سلیقه ایی هست دوست من . تانک گیاهی زیبایی های خاص خودشو داره و البته بی دردسر و کم هزینه هم نیست.
    برای راهنمایی بهتر مطالب قسمت گیاهی رو با دقت مرور کنید و اگر سوالی بود در همان قسمت از دوستان راهنمایی بگیرید.
    ممنونم لطف کردی،همین که میگی کم هزینه نیست کافیهچون واقعا الان همه چی گرون شده،تاپ فیلتر نسبت به دوماه پیش ۴۰۰۰۰ گرونتر شده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)