نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی ، نر
    شماره عضویت
    24469

انجام روش جلوگیری از جیغ زدن شاه طوطی

باسلام وعرض ارادت ، بنده قبلا مزاحم میشدم وسوالاتم درمورد ملنگو بود چون به اشتباه فکر میکردم طوطی من ملنگو نره ولی به تازگی متوجه شدم که شاه طوطی نره، مزاحم شدم عرض کنم که بنده روش جناب را جهت کنترل جیغ زدن طوطیم به کار بردم‌، ما یک انباری داخل اپارتمان داریم که نور نداره و تاریکه ، با توجه به اینکه عسل به تازگی خیلی وبی اندازه جیغ میزنه ودلیلشم به خاطر بازیگوشیه و میخواد که همش ازاد باشه و همه جا بره وهمه چی را بهم بریزه و همش من پیشش باشم به همین دلیل از صبح‌ جیغ میزنه تاشب، دو روز امتحان کردم واز صبح قفسش را گذاشتم تو انباری ، چون تاریک بود جیغ نمیزد ولی وقتی چراغ را روشن میکردم بعد از دقایقی دوباره جیغ میزد ، که مجبور میشدم دوباره درب انباری را ببندم وبرق را خاموش کنم ، البته بگم که وقتی جیغ نمیزد از انباری بیرون نمی اوردمش فقط برق را روشن میکردم ودرب را باز میگذاشتم وحتی تو قفس هم نبود روی قفس بود ،
    چون بعد از این تنبیه با فاصله ی کوتاه شروع میکرد به جیغ زدن ، برای همین مجبور بودم بلافاصله دو باره با قفس ببرمش تو انباری و این کار خیلی خسته ام میکرد، برای همین از انباری درش نمی اوردم ، گاهی هم که جیغ نمیزد میرفتم پیشش و باهاش حرف میزدم و بهش گردو جایزه میدادم ولی فایده نداشت چون بعد از دقایقی جیغ میزد .
    دو روز این کار را کردم ومجبور شدم از صبح تا ۸ شب که میخوابه، تو انباری نگهش دارم ، غذاش و همه چیزش بهم ریخته بود، هم خودم وهم اعضای خانواده دلشون میسوخت وچون حتی یک درصد هم نتیجه نداشت وخودمم تمام زندگیم شده بود درب انباری را باز کنم و برق روشن کنم ودوباره ببندم و برق خاموش کنم ، واقعا پادرد گرفته بودم ، بنابر این رها کردم‌وادامه ندادم ، حتی روش تحمل جیغ هاشم را هم امتحان کردم‌وبهش بی توجهی کردم ولی بازم جواب نداد ، نمی دانم بااین حجم جیغ های عسل یعنی راه حل فقط همینه ؟
    ضمن اینکه باخیال راحت میتونم بگم هیچ مشکلی نداره ، از نظر تغذیه ، بازی کردنش ، خوابه ۱۲ ساعتش ، روزی نیم ساعت میبرمش پارک که مشرف منزل هست که افتاب بخوره ، حمام کردنش ، رطوبت خونه با دستگاه بخور سرد ، همه چیزش ایده اله ، حتی پرهاش و ناخن هاش کوتاه نشده که احیانا اذیت بشه ، درطول روز اموزش هم بهش میدم و یاد گیریش هم خیلی خوبه
    به من گفته شده یک سال ل و نیمش هست ولی باتوجه به مشخصات و اطلاعات دریافتی فکر میکنم بالای سه سالش هست
    لطفا راهنمایی کنید .
    تشکراز تاپیک ارزشمندتون و محبت و زحمتی که میکشید . 🙏🏼🙏🏼💐💐

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام.

گذاشتنش توی انباری تاریک ، کار درستی نبود! به روحیه و اعصابش لطمه میخوره و گاهی میتونه علاکه بر شدت گرفتن مشکلش ، مشکلات دیگه ای بوجود بیاره.

این مطالب رو بخونید. پیام خصوصیتونو چک کنید

https://www.google.com/url?sa=t&sour...AUMA8FV6NQTOek

https://www.google.com/url?sa=t&sour...830HBRthGFSM4c

https://www.google.com/url?sa=t&sour...BARZdAKmJ0E3Ii

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)