صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 54
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    634
    پيرو بحث دوستان در پستهاي قبلي لازم ديدم كه تجربه شخصي خودم در مورد نمك برايت ول رو بگم، من با آب ro و tds صفر با شوري 1.020، ph 7.9 , kh9 رو تست گرفتم البته بعد از تثبيت شدن آب، من براي اينكه به kh و ph مورد نظرم برسم در تانك ديگر از آب تصفيه شده توسط يك فيلتر 2مرحله اي كه فقط كلر و گل و لاي آب رو جدا ميكنه استفاده كردم و از آب ro استفاده نكردم بعد از تثبيت شدن آب kh 12 و ph 8.2 رو تست گرفتم با همان شوري 1.020

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.a نمایش پست ها
    پيرو بحث دوستان در پستهاي قبلي لازم ديدم كه تجربه شخصي خودم در مورد نمك برايت ول رو بگم، من با آب ro و tds صفر با شوري 1.020، ph 7.9 , kh9 رو تست گرفتم البته بعد از تثبيت شدن آب، من براي اينكه به kh و ph مورد نظرم برسم در تانك ديگر از آب تصفيه شده توسط يك فيلتر 2مرحله اي كه فقط كلر و گل و لاي آب رو جدا ميكنه استفاده كردم و از آب ro استفاده نكردم بعد از تثبيت شدن آب kh 12 و ph 8.2 رو تست گرفتم با همان شوري 1.020
    دوست عزیز به نظر من این اعدادی که می فرمایین غیر ممکن هستن و به احتمال زیاد تستی که زدین خیلی خطا داشته. میشه بگین از چه مارک تستی استفاده کردین ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    634
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI MIRZAIE نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظر من این اعدادی که می فرمایین غیر ممکن هستن و به احتمال زیاد تستی که زدین خیلی خطا داشته. میشه بگین از چه مارک تستی استفاده کردین ؟
    تست ph با دستگاه ph تستر ديجيتال، تست kh سرا، فقط به دستگاه تست tds كمي شك دارم شايد خيلي كم خطا داشته باشه،دوست عزيز من بارها و با تسترهاي مختلف تست گرفتم البته خدمت شما ارض كردم اين تستها بعد از تثبيت شدن آب هستش. من با نمك تروپيكال مارين هم همين تست رو انجام دادم اين نمك هم با آب ro پي اش 7.7 و كا اچ 8 رو جواب داد و با آب تصفيه كه ro نبود پي اچ 8.1 و كااچ 10 رو جواب داد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    634
    دوست من بنده اكثر نمكهاي موجود در بازار رو استفاده كردم و تست زدم، قبلا از ردسي و انيستن اوشن استفاده ميكردم و واقعا راضي بودم الان هم از دايمكس و برايت ول دارم استفاده ميكنم كه برايت ول واقعا نمك خوبيه، در كنار اين دو برند نمك مارينيوم و تروپيك مارين هم براي تسويه لايوراك و تانك قرنتينه استفاده ميكنم، نمك مارينيوم هم بد نيست خيلي ازش بد ميگن ولي آنقدر كه راجبش بد ميگن نيست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    حرف من اینه که میگم نمک برایت ول اینقدر kh بالایی نداره خود شرکتش هم گفته 7.5 تا 8 البته قبلا هم گفتم و باز هم تاکید می کنم که توی کیفیت نمک برایت ول شکی نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    634
    حرف من اینه که میگم نمک برایت ول اینقدر kh بالایی نداره خود شرکتش هم گفته 7.5 تا 8 البته قبلا هم گفتم و باز هم تاکید می کنم که توی کیفیت نمک برایت ول شکی نیست.
    بله دوست من قبول دارم كه ph برايت ول بين 7.5 تا 8 هستش كه اونم بستگي به نوع آبي هست كه استفاده ميكني، ولي فعلا توي بازار از نمكهاي خوب هستش، اما بازم ميگم اگر ph بالاتر از 8 در شوري 1.020 يا 1.021 نياز داشتي ميتوني از آب لوله بدون كلر به جاي آب ro استفاده كني در اين صورت شوري معادل با 8.2 رو از اين نمك بدست مياري البته اين تجربه شخصي منه بايد ببينيم نظر دوستان با تجربه چي هستش..!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    634
    بله دوست من قبول دارم كه ph برايت ول بين 7.5 تا 8 هستش كه اونم بستگي به نوع آبي هست كه استفاده ميكني، ولي فعلا توي بازار از نمكهاي خوب هستش، اما بازم ميگم اگر ph بالاتر از 8 در شوري 1.020 يا 1.021 نياز داشتي ميتوني از آب لوله بدون كلر به جاي آب ro استفاده كني در اين صورت شوري معادل با 8.2 رو از اين نمك بدست مياري البته اين تجربه شخصي منه بايد ببينيم نظر دوستان با تجربه چي هستش..!
    تصحيح ميكنم....من در پست قبلي به جاي كله ph اشتباهن شوري تايپ كردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    تصحيح ميكنم....من در پست قبلي به جاي كله ph اشتباهن شوري تايپ كردم
    دوست عزیز در ابتدا از توجهتون تشکر می کنم ولی لطف کنین یک بار دیگه کل پستتون را بخونین و تصحیح کنید چون من فکر کنم علاوه بر اون موردی که ذکر کردین بازهم اشتباهاتی کردین از جمله اینکه همه جا از کلمه ph استفاده کردین در صورتی که بعضی جاها باید از kh استفاده می کردین و همین امر باعث شده که بنده نتونم منظورتون را به صورت صحیح بفهمم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    634
    دوست من حرف من در كل اين پست اين بود كه اگر به جاي آب ro از آب لوله كشي بدون كلر استفاده كني ph رو ميتوني از 7.8 تا 8.2 بالا ببري، هرچند كه آب ro كيفيت خوبي داره و اگر از ro استفاده كني ديگه نيازي به داروهاي مختلف براي آماده سازيه آب نداري ولي مشكل فقط ph و kh هستش كه با آب ro كمي كم ميشه و بايد درستش كني، اميدوارم منظورم رو متوجه شه باشي...! خوش باشي،،

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    دوست من حرف من در كل اين پست اين بود كه اگر به جاي آب ro از آب لوله كشي بدون كلر استفاده كني ph رو ميتوني از 7.8 تا 8.2 بالا ببري، هرچند كه آب ro كيفيت خوبي داره و اگر از ro استفاده كني ديگه نيازي به داروهاي مختلف براي آماده سازيه آب نداري ولي مشكل فقط ph و kh هستش كه با آب ro كمي كم ميشه و بايد درستش كني، اميدوارم منظورم رو متوجه شه باشي...! خوش باشي،،
    شما میتونی از 7 مرحله ای های دارای فیلتر آلکالینی استفاده کنی که سختی رو مناسب میکنن

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)