صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 54
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad6730 نمایش پست ها
    من مشکلی که با نمک برایت ول دارم سختی و کلسیم پایین هست
    به طوری که کلیسم تانک 340 و سختی 7 هست
    تست ها هم api هستند و چند جای دیگه هم تست زدم همین بوده
    علت افت این دوتا فقط به نمک بر نمیگرده و بهتره شما ابی که با این نمک درست شده رو قبل از ریخت داخل اکواریوم تست بزنید ببینید این مشکل رو داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    من مشکلی که با نمک برایت ول دارم سختی و کلسیم پایین هست
    به طوری که کلیسم تانک 340 و سختی 7 هست
    تست ها هم api هستند و چند جای دیگه هم تست زدم همین بوده
    دوست عزیز توی کیفیت نمک برایت ول شکی نیست ولی همونطوری که اشاره کردین مشکل ca و caco3 داره البته کلسیم را تا حالا تست نزدم ولی 340 هم خیلی دیگه پایینه و یکم بعید به نظر میرسه مخصوصا که تست api هر چند بهترین تست توی بازاره ولی به نظر من کلسیمش خیلی خطا داره ولی در مورد kh حرفتون کاملا درسته حتی بعضی اوقات من توی شوری 1.022 دیدم که kh روی 6 بوده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    به نظرتون نمک رد سی این مشکل رو نداره؟؟؟
    چون تعریف این نمک رو هم زیاد شنیدم
    اگه مشکل کلسیم و kh نداشته باشه میخوام این سری از این نمک استفاده کنم
    نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI MIRZAIE نمایش پست ها
    دوست عزیز توی کیفیت نمک برایت ول شکی نیست ولی همونطوری که اشاره کردین مشکل ca و caco3 داره البته کلسیم را تا حالا تست نزدم ولی 340 هم خیلی دیگه پایینه و یکم بعید به نظر میرسه مخصوصا که تست api هر چند بهترین تست توی بازاره ولی به نظر من کلسیمش خیلی خطا داره ولی در مورد kh حرفتون کاملا درسته حتی بعضی اوقات من توی شوری 1.022 دیدم که kh روی 6 بوده.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    من با نمک برایت ول سیفون میکنم امروزم قصد سیفون دارم اما مشکل kh نداشتم تا اونجا که یادمه نمک رو مخلوط کردم تا فردا نتیجه kh رو میزارم اما تست کلسیم در دست رس ندارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    به نظرتون نمک رد سی این مشکل رو نداره؟؟؟
    چون تعریف این نمک رو هم زیاد شنیدم
    اگه مشکل کلسیم و kh نداشته باشه میخوام این سری از این نمک استفاده کنم
    نظرتون چیه؟
    به نظر من بهترین نمک موجود توی ایران ردسی هست که نه مشکل kh داره و نه کلسیم و مقدار این دو پارامتر تو شوری 1.025 دقیقا همونطوری که روش نوشته 12.4 و 450 هست و منیزیوم 1420 و البته اینکه از همه لحاظ واقعا بیسته و رو دستش نیست ولی تا جایی که آمار دارم الان تو بازار نیست ولی شاید آکواریوم کاردینال چندتایی داشته باشه هنوز که احتمال زیاد سطلش را حدود 300 تومن میگه و با وجود اینکه گرونه این قیمت ولی بازم ارزشش را داره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    من با نمک برایت ول سیفون میکنم امروزم قصد سیفون دارم اما مشکل kh نداشتم تا اونجا که یادمه نمک رو مخلوط کردم تا فردا نتیجه kh رو میزارم اما تست کلسیم در دست رس ندارم
    منظورتون از اینکه مشکل kh نداشتین چیه دوست عزیز ؟ kh شما در حال حاضر چنده؟ و بعد از سیفون چند شده ؟ نمکی که واسه دفعه اول(راه اندازی) استفاده کردین چی بوده ؟ و چه مکمل هایی اضافه میکنین به آب ؟

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    منظورتون از اینکه مشکل kh نداشتین چیه دوست عزیز ؟ kh شما در حال حاضر چنده؟ و بعد از سیفون چند شده ؟ نمکی که واسه دفعه اول(راه اندازی) استفاده کردین چی بوده ؟ و چه مکمل هایی اضافه میکنین به آب ؟
    نمک راه اندازیم مارینیوم بود اما بعد از اون برا سیفون دیگه از برایت ول استفاده میکنم هر 2 ماه 15_20 درصد سیفون میکنم
    kh =9 هست و کلسیوم هم همیشه بین 450-480 هست البته یه ماهی هست که تست نکردم کلسیوم رو!
    بعید میدونم نمک برایت ول مشکل kh داشته باشه وگرنه نتیجه شک این همه سیفون کردن معلوم میشد من از elemental برایت ول و استرانسیومش هم استفاده میکنم 2 هفته بعد از سیفون اینارو اضافه میکنم به مقداری که اکواریمم احتیاج داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    نمک راه اندازیم مارینیوم بود اما بعد از اون برا سیفون دیگه از برایت ول استفاده میکنم هر 2 ماه 15_20 درصد سیفون میکنم
    kh =9 هست و کلسیوم هم همیشه بین 450-480 هست البته یه ماهی هست که تست نکردم کلسیوم رو!
    بعید میدونم نمک برایت ول مشکل kh داشته باشه وگرنه نتیجه شک این همه سیفون کردن معلوم میشد من از elemental برایت ول و استرانسیومش هم استفاده میکنم 2 هفته بعد از سیفون اینارو اضافه میکنم به مقداری که اکواریمم احتیاج داره
    منظور ما از مشکل kh پایین هست یعنی 7 ولی شما با اضافه کردن المنتال کمی هم بافر اضافه میکنین و در بعضی حالات که شاید توی آک شما هم اتفاق بیفته کلسیم تبدیل به کربنات کلسیم میشه و این یعنی جبران کمبود kh در نمک برایت ول

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    منظور ما از مشکل kh پایین هست یعنی 7 ولی شما با اضافه کردن المنتال کمی هم بافر اضافه میکنین و در بعضی حالات که شاید توی آک شما هم اتفاق بیفته کلسیم تبدیل به کربنات کلسیم میشه و این یعنی جبران کمبود kh در نمک برایت ول
    دوست عزیز نمک برایت ول در صورتی که با آب RO با tds صفر مخلوط بشه توی غلظت 1.023 kh رو 7.5 میده در صورتی که اون رو بیشتر از غلظت تعریف شده استفاده کنیم و شوری رو به 1.026 برسونیم kh برابر با 9 میشه که ایدآل هستش . همیشه سختی بالا نشون دهنده خوب بودن نمک نیست مهمترین ترین عامل تو که میشه یه نمک رو خوب معرفی کرد بالانس بوده kh - ca -mg هستش . در صورتی که توی یک تانک یکی از این پارامترها به هم بریزه و از بالانس بودن خارج بشه فقط میشه با سبیفون سنگین اونها رو بالانس کرد .
    در صورت بالا رفتن بیش از حد کلسیک kh رسوب کرده و افت میکنه .
    در صورت بالا رفتن kh کلسیم رسوب میکنه .
    در صورت کم بودن منیزیم کلسیم و kh افت میکنن .
    در صورت پایین بودن کلسیم و kh منیزیم افت کرده و اگه بالانس نشه شما هرچی به تانک mg اضافه کنی رسوب میکنه و نا محلول میشه .

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    حرف شما درست البته دقت نکردین بنده عرض کردم بعد از گذشت 2 هفته از سیفون المنتال اضافه میکنم!
    تست kh هم از نمک برایت ول گرفتم برابر با 8 بود آب هم که باهاش سیفون کردم آب معدنی آکوافینا هست!
    اگه راهنمای نمک رو هم مطالعه کنید زده هر 134 گرم از نمک به 1 گالون آب(3.785 لیتر) شوری 1.025 با ph 8.3 و kh تقریبا برابر با 7.5 میده البته نمک باید 24 در اب حل شده باقی بمونه!

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)