صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 71
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24735

7 سرما خوردگی بچه گربه خیابانی

سلام
    بچه گربه 2/5 ماه هستش که سرما خورده و از چشماش چرک میاد و عطسه میکنه و خیلی کم هم استفراغ
    این گربه رو من گوشه مغازه یک کارتن گذاشتم و ازش نگهداری میکنم یعنی غذا میدم بهش و شبها میاد تو کارتن که براش گذاشتم میخوابه
    این چند روز که مریض شده نگران شدم که از بین نره
    اگر دوستانی دارویی میشناسن معرفی کنند تا براش تهیه کنم و بدم
    متاسفانه دامپزشک های اینجا نرخشون بالاست و من تواناییش رو ندارم ببرمش دامپزشکی
    در ضمن این بچه گربه از بچگی مادرش تو چاه افتاده و مرده و یتیم بزرگ شده
    ویرایش توسط RAMIN : 28th May 2018 در ساعت 06:23 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط pishool نمایش پست ها
    سلام
    بچه گربه 2/5 ماه هستش که سرما خورده و از چشماش چرک میاد و عطسه میکنه و خیلی کم هم استفراغ
    این گربه رو من گوشه مغازه یک کارتن گذاشتم و ازش نگهداری میکنم یعنی غذا میدم بهش و شبها میاد تو کارتن که براش گذاشتم میخوابه
    این چند روز که مریض شده نگران شدم که از بین نره
    اگر دوستانی دارویی میشناسن معرفی کنند تا براش تهیه کنم و بدم
    متاسفانه دامپزشک های اینجا نرخشون بالاست و من تواناییش رو ندارم ببرمش دامپزشکی
    در ضمن این بچه گربه از بچگی مادرش تو چاه افتاده و مرده و یتیم بزرگ شده
    سلام ،

اسهال ، سرفه ، تب و تنگي نفس هم داره ؟

در حال حاضر وضعيت اشتهاش چطوره ؟

خوب غذا ميخوره يا ميلي نداره يا بلافاصله بعد از غذاخوردن استفراغ ميكنه ؟

دستيه كه بتونيد دارو با سرنگ بديد؟

داخل دهانشو نگاه كنيد ، اگر زخم برجستگي هاي تاول مانند قرمز يا سفيد مشاهده كرديد اطلاع بديد. و لطفا هر چه زودتر در مورد وضعيت اشتها و اسهال و استفراغش توضيح بديد تا داروي مناسب حالش بنويسم . وزنش هم بفرماييد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24735
    سلام
    اشتهاش به نسبت خوبه یعنی روزی 3 بار رو غذا میخوره اسکلت مرغ میگیرم ومیجوشونمش و میدم میخوره
    اسهال و سرفه نداره ولی عطسه داره و بیحال هست نسبت به قبلش
    ولی بدنش داغ هست نمیدونم از گرما هست یا تب داره
    بعد از خوردن غذا بالا نمیاره ولی 1بار که دیدم یک ماده سفید رنگی بالا اوردش
    میشه تو دست گرفتش من الان به چشماش قطره ایوسپت و کلرامفمیکل میریزم
    داخل دهانش رو نگاه کردم چیز خاصی ندیدم
    در ضمن من اموکسییسلین رو با اب قاطی کردم و 1 کپسول رو در 4 نوبت بهش دادم البته به زور ولی خوب چاره ای نیست ریختم تو قطره چکون و به کمک دوستان به زور تو حلقش میریزم
    البته از دیشب این کارو شروع کردم
    در ضمن چشم سمت چپش که چرک داره خیلی کم متورم هست و انگار رنگ چشم هم تیره تر شده نسبت به اون یکی چشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    اشتهاش به نسبت خوبه یعنی روزی 3 بار رو غذا میخوره اسکلت مرغ میگیرم ومیجوشونمش و میدم میخوره
    اسهال و سرفه نداره ولی عطسه داره و بیحال هست نسبت به قبلش
    ولی بدنش داغ هست نمیدونم از گرما هست یا تب داره
    بعد از خوردن غذا بالا نمیاره ولی 1بار که دیدم یک ماده سفید رنگی بالا اوردش
    میشه تو دست گرفتش من الان به چشماش قطره ایوسپت و کلرامفمیکل میریزم
    داخل دهانش رو نگاه کردم چیز خاصی ندیدم
    در ضمن من اموکسییسلین رو با اب قاطی کردم و 1 کپسول رو در 4 نوبت بهش دادم البته به زور ولی خوب چاره ای نیست ریختم تو قطره چکون و به کمک دوستان به زور تو حلقش میریزم
    البته از دیشب این کارو شروع کردم
    سلام

1_ اسکلت مرغ نه تنها برای بچه گربه که برای گربه های بالغ هم گزینه بسیار خطرناکیه. اگر حتی استخوان کوچکی در دستگاه گوارش ( از دهان تا روده ) گیر کنه عواقب جبران ناپذیری داره و گاهی به جراحی هم کشیده میشه. استفراغ . عفونت و بوی بد دهان ، کاهش وزن. بی اشتهایی . خون در مدفوع و استفراغ از نشانه های این انسداد هست و اگر زودتر جراحی نشه ، اون ناحیه از بافت نکروز میشه. خواهشا این گزینه رو حذف کنید. ارزش نداره. غذای کنسروی و خشک مخصوص بچه گربه از پت شاپ تهیه کنید یا لااقل استخوان ها رو چرخ کنید و سنگدان چرخ شده+ لبنیات هم به غذاش اضافه کنید. گربه 2.5 ماهه قدرت زیادی برای جویدن و له کردن استخوان نداره.

2_ کلرامفنیکل هر 8 ساعت 1_2 قطره در هر چشم. به ایوسپت نیازی نیست ولی مصرفش هم ضرری نداره.عکس واضح و شفاف از داخل چشم بزارید که اگر مشکل قرنیه داره ، به جای کلرامفنیکل داروی دیگه ای بنویسم.

3_ اموکسی سیلین رو قطع و دارویی که خصوصی مینویسم تهیه کنید. مراقب باشید هیچ موقع مایعات رو به اجبار بهش نخورانید. اگر وارد ریه بشه ، منجر به عفونت سخت ریوی میشه .
    تعیین دوز اموکسی سیلین هم برای این بچه اشتباه انجام دادید.

خصوصیتونو چک کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24735
    سلام
    خصوصی چیزی نیومده هنوز

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    خصوصی چیزی نیومده هنوز
    همین الان فرستادم. اگر نرسیده اطلاع بدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24735
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام

1_ اسکلت مرغ نه تنها برای بچه گربه که برای گربه های بالغ هم گزینه بسیار خطرناکیه. اگر حتی استخوان کوچکی در دستگاه گوارش ( از دهان تا روده ) گیر کنه عواقب جبران ناپذیری داره و گاهی به جراحی هم کشیده میشه. استفراغ . عفونت و بوی بد دهان ، کاهش وزن. بی اشتهایی . خون در مدفوع و استفراغ از نشانه های این انسداد هست و اگر زودتر جراحی نشه ، اون ناحیه از بافت نکروز میشه. خواهشا این گزینه رو حذف کنید. ارزش نداره. غذای کنسروی و خشک مخصوص بچه گربه از پت شاپ تهیه کنید یا لااقل استخوان ها رو چرخ کنید و سنگدان چرخ شده+ لبنیات هم به غذاش اضافه کنید. گربه 2.5 ماهه قدرت زیادی برای جویدن و له کردن استخوان نداره.
    سلام
    اینقدرها هم بیفکر نیستم که اسکلت رو همینجوری بهش بدم بخوره
    بعد از پختن اسکات استخوانهاش رو جدا میکنم و فقط گوشت و ابش رو میدم بهش
    غذای خشک گربه یکی از دوستان براش اورده 1کیلو ولی نمیخوره به نظرم چون سفت هست نمیخوره چون این از اول فقط غذای شل ( ابدار ) خورده
    شیر هم کلن چنتا لیس میزنه و میره نمیدونم شاید جون این رو هم نخورده میلی به خوردنش نداره
    شیر بدون لاکتوز براش خریدم میاد چنتا لیس میزنه میره ولی گربه های دیگه اگر شیر رو ببینن درجا تمومش میکنند
    همونطور که گفتم چون این رو من گوشه مغازه نگه میدارم غذاش رو جلوی در مغازه تو پیاده رو میزارم که بخوره ولی یعضی موقع ها غذاش نصیب گربه های دیگه میشه
    در ضمن من به این جگر مرغ هم میدم ولی نمیدونم چرا خام دوست داره میپزم رغبتی به خوردنش نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    همین الان فرستادم. اگر نرسیده اطلاع بدید
    ممنون رسید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24735
    سلام
    اگر در کرج جایی میشناسید که برای گربه های خیابانی با قیمت مناسب واکسن میزنن معرفی کنید
    یا میشه واکسن رو خرید و خودم بهش تزریق کنم
    اگرمیشه اینکار رو کرد اسم واکسن رو بفرمایید
    ببخشید که درخواستها زیاد شد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    اینقدرها هم بیفکر نیستم که اسکلت رو همینجوری بهش بدم بخوره
    بعد از پختن اسکات استخوانهاش رو جدا میکنم و فقط گوشت و ابش رو میدم بهش
    غذای خشک گربه یکی از دوستان براش اورده 1کیلو ولی نمیخوره به نظرم چون سفت هست نمیخوره چون این از اول فقط غذای شل ( ابدار ) خورده
    شیر هم کلن چنتا لیس میزنه و میره نمیدونم شاید جون این رو هم نخورده میلی به خوردنش نداره
    شیر بدون لاکتوز براش خریدم میاد چنتا لیس میزنه میره ولی گربه های دیگه اگر شیر رو ببینن درجا تمومش میکنند
    همونطور که گفتم چون این رو من گوشه مغازه نگه میدارم غذاش رو جلوی در مغازه تو پیاده رو میزارم که بخوره ولی یعضی موقع ها غذاش نصیب گربه های دیگه میشه
    در ضمن من به این جگر مرغ هم میدم ولی نمیدونم چرا خام دوست داره میپزم رغبتی به خوردنش نداره

ممنون رسید
    خیلی خوبه که به فکرش هستید. عذرخواهی میکنم ، فرمودید اسکلت مرغ ، اونطور تصور کردم.

خیلی بد غذاست که حتی میلی به شیر نداره! لبنیات براش لازمه. مصرف مداوم پروتئین به کلیه هاش اسیب میزنه. میتونید در کنار مرغ از غذاهای خانگی ( در صورتی که بدون ادویه جات .سیر . پیاز طبخ شده باشه ) در تغذیه اش قرار بدید که انواع ویتامینها رو دریافت کنه و متنوع باشه.

غذاهایی مثل جگر اگر خام مصرف بشه ایجاد انگل میکنن. دل مرغ هم سعی کنید کباب شده بدید که بیمار نشه.

شاید غذای خشکی که اوردن مخصوص بچه گربه نبوده. مصرف غذای خشک هر چه محدودتر باشه بهتره . هفته ای 3 مرتبه کافیه چون مشکلات دیگه ای بوجود میاره

غذاهاي مصرفي فقط مخصوص به خودشون طبخ بشه يعني بدون افزودني( ادويه ، سير و پياز و فقط با كمي نمك و اگه لازم شد روغن كانولا يا زيتون )

گردن و ساير استخوانها رو ميتونيد بعد از پختن چرخ كنيد خمير بشه با اب مرغ بديد. سنگدان هم همينطور . پلو ها ، خورش جات ، سيبزميني ، هويج ، برنج يا كته و ماست ، تن ، دل و جگر پخته مرغ ( ماهيانه )

گوشت مرغ / ماهي ،تخم مرغ ( هفته ای 1_2بار) ، سمنو، جوانه گندم، سوياي پخته چرخ شده كه به همراه نان داده بشه ، ماكاروني ، سوپ ، ابگوشت ، حتي انواع كتلت ..... ( كه همگي بدون افزودني باشه ) ، حبوبات و غلات پخته و جوانه زده ، لبنيات ( شير ، ماست ، خامه ، پنير كم چرب و كم نمك )

غذاهاي مضر:

سير ، پياز ، ادويه جات ، شكلات، نوشيدنيهاي كافيئن دار استخوان ، قهوه ، غذاي سگ ، انگورو كشمش ، گوشت و تخم مرغ خام ، مصرف بيش از حد جگر و تن ماهي

سلام
    اگر در کرج جایی میشناسید که برای گربه های خیابانی با قیمت مناسب واکسن میزنن معرفی کنید
    یا میشه واکسن رو خرید و خودم بهش تزریق کنم
    اگرمیشه اینکار رو کرد اسم واکسن رو بفرمایید
    ببخشید که درخواستها زیاد شد
    خواهش میکنم. البته اگر قصد واکسینه کردنشو دارید باید برای همیشه منزل نگهداری بشه. واکسیناسیون برای گربه ای که قراره در خیابان زندگی کنه ، بی فایده است.درمان ضدانگلی هم بایستی شروع بشه. برای واکسن که تشریف ببرید ضدانگل هم تجویز میکنن.

کلینیکهای حمایتی تهران

دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران : خیابان دکتر قریب، خیابان آزادی

دکتر پیمان : 09123242117

کلینیک مهرگان : 44233420

کلینیک وی آی پت : 26706472

کلینیک دکتر افروزی: ولیعصر ، نرسیده به چهار راه نیایش، خ بابک بهرامی ، پ 94 ، واحد 31 : 88650002

کلینیک لیان :

سعادت اباد خیابان علامه جنوبی کوچه ۳۸ شرقی پلاک۱
    ۰۹۱۲۵۱۲۱۴۱۹
    ۰۹۳۸۶۶۶۰۱۵۷

بیمارستان شبانه روزی ایرانیان:

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک15

02122843643

بیمارستان خاورمیانه:

خ توحید. میدان امیرلو. تفاطع طوسی .پلاک156

تلفن 54185

بیمارستان پایتخت:

شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسيده به اتوبان يادگار، پلاك ١٣١ 88368585

بیمارستان ققنوس:

ظفر، بلوار آرش شرقی، خیابان دلیری، کوچهء افشین پلاک ۱ تلفن های تماس : ۲۲۰۰۴۱۵۱ _ ۲۲۶۰۳۳۶۵

بیمارستان غرب:

همت غرب .ستاری شمالی.چهارراه 35 متری گلستان.سمت راست بین سردار و ایران زمین. پلاک184

کلینیکهای کرج که اطلاع ندارم کدام حمایتی هستن . تماس بگیرید

کلینیک ابوریحان: (شبانه روزی)

کرج، مهرویلا، میدان معلم، ساختمان اورانوس، درمانگاه دامپزشکیابوریحان ·
    تلفن : 33500180-190 (026).

بیمارستان دامپزشکی دی:

34499793/ 09125624230 - 09123612723

کرج ، رجایی شهر ( گوهردشت ) ، هشتم شرقی ، فرعی هشتم به نهم ، پلاک 35

کلینیک چکاوک:

کرج - فرديس، سه راه حافظيه، ساختمان پارسيان، طبقه 3 - واحد 10تلفن:
    026_36642201

كلينيك هامون : ( کرج ) 44240072

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24788
    سلام چندتا گربه میاد توی خونمون یکیش الان مریضه تب داره واشتها نداره و عطسه هم میکنه و گلوش هم چرک داره چیکارش کنم.همش یه جا افتاده چه دارویی بهش بدم تبش بیاد پایین الان یه سالشه و وزنش هم 2کیلوو400 گرم هستش.ممنون میشم راهنماییم کنید و نگرانشم نکنه تلف بشه گناه داره و دوستداشتنیه.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)