نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گرین چیک
    شماره عضویت
    24716

7 غذا نخوردن جوجه گرین چیک

سلام بچه ها ، روزتون بخیر
    من یه جوجه گرین چیک خریدم ، حدودا 45 روزشه ، خیلی سرحال و خوبه
    خواب و خوراکش به جاست منتاها از تقریبا دیشب میلی به خوردن سرلاک نداره
    قبلا خیلیییی مشتاق سرلاک بود طوری ک سرنگشو میدید بد بدو میومد ولی از دیشب اصلا میل نداره ، با این وجود که شیطونیشو داره ، صداش میکنم ، یه مسافت های کوتاهی رو می پره میاد سمتم ، از سر و کولم بالا میره و ...
    اما نگرانم نکنه مشکلی باشه و بدتر بشه و دیر بشه واسه درمان
    ضمن اینکه اگه اشتباه نکنم ، دیشب و امروز صبح که دوبار بهش سرلاک دادم ، بعد چند دقیقه یه حالتی مثل بالاآوردن از خودش درآورد ولی چیزی بالا نیاورد
    مدفوعش بیشترش آبه ( نمیدونم این میتونه نگران کننده باشه یا نه )
    من وقتی بهش سرلاک میدم که چینه دونش خالیه خالیه
    ارزن توو قفسش هست و نوک میزنه و بازی بازی میکنه ( حتی دیشب و امروز ک سرلاک نخورد ، توو قفسش با ارزنا بازی می کرد )
    بهش سیب و هویج هم میدم
    خوندم که سرکه سیب خوبه ، اگه خوبه براش بخرم امروز که بهش بدم ، ضرر نداره؟
    بچه ها توروخدا کمک کنین ، اصلا نمیخوام حالش بد شه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط naiemeh_joje نمایش پست ها
    سلام بچه ها ، روزتون بخیر
    من یه جوجه گرین چیک خریدم ، حدودا 45 روزشه ، خیلی سرحال و خوبه
    خواب و خوراکش به جاست منتاها از تقریبا دیشب میلی به خوردن سرلاک نداره
    قبلا خیلیییی مشتاق سرلاک بود طوری ک سرنگشو میدید بد بدو میومد ولی از دیشب اصلا میل نداره ، با این وجود که شیطونیشو داره ، صداش میکنم ، یه مسافت های کوتاهی رو می پره میاد سمتم ، از سر و کولم بالا میره و ...
    اما نگرانم نکنه مشکلی باشه و بدتر بشه و دیر بشه واسه درمان
    ضمن اینکه اگه اشتباه نکنم ، دیشب و امروز صبح که دوبار بهش سرلاک دادم ، بعد چند دقیقه یه حالتی مثل بالاآوردن از خودش درآورد ولی چیزی بالا نیاورد
    مدفوعش بیشترش آبه ( نمیدونم این میتونه نگران کننده باشه یا نه )
    من وقتی بهش سرلاک میدم که چینه دونش خالیه خالیه
    ارزن توو قفسش هست و نوک میزنه و بازی بازی میکنه ( حتی دیشب و امروز ک سرلاک نخورد ، توو قفسش با ارزنا بازی می کرد )
    بهش سیب و هویج هم میدم
    خوندم که سرکه سیب خوبه ، اگه خوبه براش بخرم امروز که بهش بدم ، ضرر نداره؟
    بچه ها توروخدا کمک کنین ، اصلا نمیخوام حالش بد شه
    سلام ، سركه سيب رو حتما بهش بديد ١-٢ مرتبه در دو روز / يك قطره سركه سيب در نيم سي سي اب . در كل ، هميشه لازم داره . هفته اي دو مرتبه . تا زماني كه جوجه هست ، يك قطره در يكي از وعده هاي سرلاك و زماني كه دانخور شد ، نصف قاشق چايخوري در نصف ظرف اب.

چون ميفرماييد حالت تهوع داره ، كم اشتها شده و اسهال داره ، بي دليل نيست . شايد عفونت يا التهاب چينه دان باشه يا دماي تهيه سرلاك ، مناسب نبوده و باعث سوختگي چينه دان شده . به هر حال بايستي معاينه بشه . همين امروز ، حتما به متخصص طيور مراجعه كنيد . دماي اتاق هم مناسب با طوطي كه به گرماي بيشتري نياز داره تنظيم كنيد.

لازمه متخصص معرفي كنم ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گرین چیک
    شماره عضویت
    24716
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، سركه سيب رو حتما بهش بديد ١-٢ مرتبه در دو روز / يك قطره سركه سيب در نيم سي سي اب . در كل ، هميشه لازم داره . هفته اي دو مرتبه . تا زماني كه جوجه هست ، يك قطره در يكي از وعده هاي سرلاك و زماني كه دانخور شد ، نصف قاشق چايخوري در نصف ظرف اب.

چون ميفرماييد حالت تهوع داره ، كم اشتها شده و اسهال داره ، بي دليل نيست . شايد عفونت يا التهاب چينه دان باشه يا دماي تهيه سرلاك ، مناسب نبوده و باعث سوختگي چينه دان شده . به هر حال بايستي معاينه بشه . همين امروز ، حتما به متخصص طيور مراجعه كنيد . دماي اتاق هم مناسب با طوطي كه به گرماي بيشتري نياز داره تنظيم كنيد.

لازمه متخصص معرفي كنم ؟

سرلاکش داغ نبوده هیچوقت ، همیشه قبلش تست کردم ، اما سرلاکش گاها غلیظ یا رقیق شده ( نمیدونم تاثیر داره یا نه )
    حتما امروز سرکه سیب تهیه میکنم و بهش میدم ، فقط میشه یبار دیگه بگید ؟ هفته ای دو بار ، دوبار در روز؟
    بله بله حتما معرفی کنید که ببرم پیش کسی که وارده ، من خودم نمیشناسم کسی رو

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گرین چیک
    شماره عضویت
    24716

لازمه متخصص معرفي كنم ؟
    سلام مجدد ، من امروز اومدم خونه ، حال چیکو ( اسم پرندمه ) خیلی خوب بود
    بهش سرلاک دادم ، یه سرنگ سه سیسی و یه نصفه سرنگ رو کامل خورد
    بعدش هم کلی بازی کردم باهاش ، شارژه شارژ بود خداروشکر ، بعدشم شروع کرد تمیز کزدن خودش و خلاصه عادی بود همه چی
    اما من موقع برگشت به خونه سرکه سیب خریدم
    سئوالی که دارم اینه که ، من شنیدم به جوجه ها نباید آب داد ، اگه من یه قطره سرکه رو با نیم سی سی آب مخلوط کنم و بدم بهش مشکلی پیش نمیاد؟ ( دو روز توو هفته روزی دو بار بود ؟ )
    یا باید توو غذاش بریزم؟
    ممنون می شم جوابم رو بدین
    راستی متخصص رو هم اگه معرفی کنین ممنون میشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام مجدد ، من امروز اومدم خونه ، حال چیکو ( اسم پرندمه ) خیلی خوب بود
    بهش سرلاک دادم ، یه سرنگ سه سیسی و یه نصفه سرنگ رو کامل خورد
    بعدش هم کلی بازی کردم باهاش ، شارژه شارژ بود خداروشکر ، بعدشم شروع کرد تمیز کزدن خودش و خلاصه عادی بود همه چی
    اما من موقع برگشت به خونه سرکه سیب خریدم
    سئوالی که دارم اینه که ، من شنیدم به جوجه ها نباید آب داد ، اگه من یه قطره سرکه رو با نیم سی سی آب مخلوط کنم و بدم بهش مشکلی پیش نمیاد؟ ( دو روز توو هفته روزی دو بار بود ؟ )
    یا باید توو غذاش بریزم؟
    ممنون می شم جوابم رو بدین
    راستی متخصص رو هم اگه معرفی کنین ممنون میشم
    سلام.

جوجه شما دیگه از اب و گل در اومده و این موضوع مربوط به جوجه هایی هست که هفته اول و دوم تولدشونو سپری میکنن. طوطی شما دیگه رسما باید اب خوردن رو شروع کنه و براش ظرف تهیه کنید.

برای جوجه های کوچکتر هم ، منظور از اب نخوردن این نیست که به هیچ وجه مصرف نکنن .3_4 قطره مسئله ای نداره و چون اب مورد نیاز رو از طریق سرلاک دریافت میکنن ، احتیاج کمتری پیدا میکنن.

سرکه سیب برای جوجه های سرلاکی زیر 20 روز ، هفته ای دو مرتبه و هر بار یک قطره به سرلاکشون اضافه بشه. بالاتر از 20 روز و قبل از 2 ماهگی هم میتونید یک قطره با نیم سی سی اب بهشون بدید (2 بار هفتگی )

برای جوجه هایی که سرلاکی نیستن و دانخور شدن و قادر به ابخوردن هستن ، هفته ای دوبار ، و هر بار نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوریش بریزید 4_5 ساعت در اختیارش باشه.

بیمارستان ایرانیان :

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 02122843643

دکتر برهانی کیا

خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53 09126166561

دکتر عطاران

خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢ 09121437121

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گرین چیک
    شماره عضویت
    24716
    سلام.

جوجه شما دیگه از اب و گل در اومده و این موضوع مربوط به جوجه هایی هست که هفته اول و دوم تولدشونو سپری میکنن. طوطی شما دیگه رسما باید اب خوردن رو شروع کنه و براش ظرف تهیه کنید.

برای جوجه های کوچکتر هم ، منظور از اب نخوردن این نیست که به هیچ وجه مصرف نکنن .3_4 قطره مسئله ای نداره و چون اب مورد نیاز رو از طریق سرلاک دریافت میکنن ، احتیاج کمتری پیدا میکنن.

سرکه سیب برای جوجه های سرلاکی زیر 20 روز ، هفته ای دو مرتبه و هر بار یک قطره به سرلاکشون اضافه بشه. بالاتر از 20 روز و قبل از 2 ماهگی هم میتونید یک قطره با نیم سی سی اب بهشون بدید (2 بار هفتگی )

برای جوجه هایی که سرلاکی نیستن و دانخور شدن و قادر به ابخوردن هستن ، هفته ای دوبار ، و هر بار نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوریش بریزید 4_5 ساعت در اختیارش باشه.

بیمارستان ایرانیان :

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 02122843643

دکتر برهانی کیا

خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53 09126166561

دکتر عطاران

خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢ 09121437121
    سلام دوباره ممنونم از لطف و محبتتون
    من دیشب سرکه سیب رو دادم بهش منتاها بعد از خوردنش با سرن فکر کنم از مزه اش خوشش نیومد و سرش رو محکم تکون داد و کمیش ریخت بیرون ، میخواستم ببینم میتونم داخل سرلاکش بریزم و بهش بدم؟
    و اینکه لطف میکنید بگید چه غذاهای کمکی یا مولتی ویتامین ایی میتونم استفاده کنم که پرندم همیشه سرحال و شارژ باشه ، پرهاش خوب باشه و ...
    ممنونم ازتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام دوباره ممنونم از لطف و محبتتون
    من دیشب سرکه سیب رو دادم بهش منتاها بعد از خوردنش با سرن فکر کنم از مزه اش خوشش نیومد و سرش رو محکم تکون داد و کمیش ریخت بیرون ، میخواستم ببینم میتونم داخل سرلاکش بریزم و بهش بدم؟
    و اینکه لطف میکنید بگید چه غذاهای کمکی یا مولتی ویتامین ایی میتونم استفاده کنم که پرندم همیشه سرحال و شارژ باشه ، پرهاش خوب باشه و ...
    ممنونم ازتون
    سلام. بله میتونید یک قطره در یکی از وعده های سرلاکش بریزید.

تغذیه طوطی سانان http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

مولتی ویتامینها با برندهای متفاوتی در بازار هست . تابرنیل . ورسل لاگا. پادوان. رودی بوش..... مناسبترین نوعش تابرنیل توتال هست

بعد از 2_2/5 ماهگی / 2_3 بار در هفته / هر بار 8 قطره در 40 سی سی اب بریزید نصف روز مصرف کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)