نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی ، نر
    شماره عضویت
    24469

تشکر از پاسخ وطرح سوال جدید درمورد جیغ زدن ملنگوم

باسلام وعرض خسته نباشید
    امیدوارم اینبار تاپیک را درست انتخاب کرده باشم ، ببخشید از اینکه سوالاتم ، اشتباه جای دیگه ارسال میشه ، چون نوشته ، سوال و پرسش درمورد طوطی ملنگو ، انجا میفرستم ، فکر نمیکردم اشتباه باشه ، به هر حال عذر خواهی میکنم
    ضمنا تشکر میکنم از پاسختون ، کاری که فرمودید کردم ، یکم کلم پیچ و فلفل دلمه ای وهویج خُرد کردم گذاشتم بخوره ، به نظرم بیشتر بازی کرد تابخوره ولی امیدوارم حداقل یکم خورده باشه
    سوال دیگه اینکه شما قبلا فرمودید پارک برای شادیش و روحیه اش خوبه ولی به صورت پراکنده سه بار بردمش ، فکر کنم همانطور که شما فرمودید اخلاقش عوض شده ، خیلی بیشتر از قبل جیغ میزنه ، چند بار تنبیه کردمش وگذاشتمش تو اتاق دیگه ای ، ساکت میشد ولی به محض اینکه میرفتم سراغش وباهاش حرف میزدم دوباره جیغ میزد ، منم دوباره تنها میذاشتم ، امروز هم از صبح هرچی جیغ زد فقط اعتنا نکردم ، البته امروز تاالان که جیغ زدنش بهتر از قبل شده
    به هر حال نمی دانم کار درستی کردم یا نه ، اگر نه ، چه روشی مفیده ؟
    اگر خودم تنها بودم میذاشتم هرچی میخواد جیغ بزنه واعتنا نمیکردم تا بفهمه ، ولی متاسفانه همسرم وبچه ها یکم بی حوصله هستن وتحمل جیغاشو ندارن ، بااینکه خیلی دوستش دارن
    لطفا راهنمایی کنید تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، خير عزيزم ، بازهم تاپيك ديگه اي ايجاد كرديد . تسليم

روش تربيتي در مقابل جيغ زدنها نبايد با روشهايي كه براي چهارپايان به كار ميبريم يكي باشه . مثلا سگ يا گربه با كلمه اي مثل "نه " يا اسپري كردن اب روي بدنشون يا حركت دستها ، ارام ميشن ولي در مورد طوطيها اين روش جواب نميده . چون اين عكس العمل رو ، بعنوان توجه و تشويق شما برداشت ميكنن و به كارشون ادامه ميدن.

بهترين روش ، همان هست كه انجام داديد. ترك كردنش. هر موقع جيغ زد ، بدون هيچ عكس العملي ، بلافاصله تركش كنيد تا ساكت بشه و از حرف شنويش ،با تشويقي يعني غذاهايي كه دوست داره ، قدر شناسي كنيد.

شما براي تقويت روحي خودش ، سعي داشتيد با تفريح و بردن به پارك ، خوشحالش كنيد ولي مثل اينكه اين موضوع به ضررش شده . نميدونم ، ناراحت هم ميشم اگر ازين لذت محروم بشه ، ولي مثل اينكه چاره اي نداريد . اي كاش ميتونستيد در يكي از اتاقها ، محيطي شبيه به فضاي پارك با درختچه هاي مصنوعي درست كنيد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی ، نر
    شماره عضویت
    24469
    سلام وعرض ارادت
    واقعا شرمنده، باورکنین من کارمند ۳۰ ساله ی یکی از وزارتخانه های مهم بودم واصلا در این زمینه ها بی تجربه نیستم ولی نمی دانم چرا هنوز نتونستم باسایت شما درست کار کنم ، خودم ناراحتم واز دست خودم عصبانی ولی بالاخره درستش میکنم واز محبت وصبوری و سایت خوبتون تشکر میکنم
    درمورد عسلم هم سعی میکنم یکبار دیگه ببرمش پارک وامتحان کنم وببینم واقعا جیغ هاش برای این بوده ، امروز که ازش راضی بودم ، عسلم واقعا عسله و خیلی شیرینه، اصلا باهیچ کس احساس غریبی نداره ، هر جای تازه میره ، فوری اُخت میشه وشیرینی کاری میکنه، من از بچگی عاشق طوطی بودم ، والانم عاشق عسلم ، بااینکه جنسییتش نره ولی به نظرم هیچ اسم دیگه ای به جز عسل نمی تونستم صداش کنم
    قفس عسل بغل تلویزیونه ، گوشه ی دیوار ، البته تلویزیون هیچ وقت روشن نیست ، سمت دیگرِ تلویزیون هم یک فضای تقریبا ۴ متری پر از گلدانهای طبیعی گذاشتیم دقیقا جلوی پنجره ، ولی عسل تابه حال به گلدانها کاری نداشته ، ما چون خیلی به گل وگیاه علاقه داریم ، همیشه گل وگیاه داشتیم وسالهاس میخواستیم برای ایجاد رطوبت کافی وسرحال بودن گل هامون دستگاه بخور سرد تهیه کنیم ولی تنبلی میکردیم ویادمون میرفت، از وقتی عسل امده وفهمیدیم که دستگاه بخور سرد براش خوبه، بلافاصله تهیه کردیم ووسط گلدانها گذاشتیم ، ومرتب هم روشن بوده ، همسرم حدس میزد شاید عسل به همین دلیل سردش میشده که جیغ میزده ولی من فکر میکنم اگر اینطور بود پس چرا شبها راحت تاصبح میخوابید
    ازتمام راهنمایی هاتون ممنون ، تابه حال خیلی عالی بوده ، 🙏🏼🙏🏼💐💐😍😍

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)