صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566

بزرگ شدن شکم گربه ماده

با سلام عزیزان لطفا کمکم کنید گربه من که خیابونیه و 8 ماهشه .از واژنش خون میچکه البته قرمز رنگ نیس و برنگ صورتیه کدر هستش همه جای حیاط هست و مدت 2 ماه میشه شکمش بطرفین پهن شده اولش فک میکردم حاملس ولی شکمش گاه یکم بزرگ و گاه یکم کوچیکتر میشه چن روزی هم میشه که اینجوری از رحمش خون میاد لطفا کمکم کنید
    برای راهنمایی مشخصاتشو بگم
    یه ماده 8 ماهه که فقط یبار بزور بردمش دکتر که امپول زد تا فحلیش بخوابه و نمیشه با دست بگیریش فقط در حد ناز کردن
    عمده غذاش گوشت مرغه .واکسیناسیون نشده .غذا با اشهای خیلی خوب و چن برابر میخوره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nasiri_3t نمایش پست ها
    با سلام عزیزان لطفا کمکم کنید گربه من که خیابونیه و 8 ماهشه .از واژنش خون میچکه البته قرمز رنگ نیس و برنگ صورتیه کدر هستش همه جای حیاط هست و مدت 2 ماه میشه شکمش بطرفین پهن شده اولش فک میکردم حاملس ولی شکمش گاه یکم بزرگ و گاه یکم کوچیکتر میشه چن روزی هم میشه که اینجوری از رحمش خون میاد لطفا کمکم کنید
    برای راهنمایی مشخصاتشو بگم
    یه ماده 8 ماهه که فقط یبار بزور بردمش دکتر که امپول زد تا فحلیش بخوابه و نمیشه با دست بگیریش فقط در حد ناز کردن
    عمده غذاش گوشت مرغه .واکسیناسیون نشده .غذا با اشهای خیلی خوب و چن برابر میخوره
    سلام ، مطمئنيد دوماهه كه شكمش متورمه ؟ دوره زايمان ٦٥ و گاهي تا ٧٠ روز هم طول ميكشه . اگر روزها رو درست حساب كرديد ، بارداره و امروز و فردا زايمان ميكنه . جاي أمني براش كارتن بزرگي بزاريد . اين خونريزي هم اگر به تولد بچه ها منجر بشه كه هيچ ، اگر نه ، سقط جنين رو به همراه داره . بزرگ و كوچك شدن شكم هم در دوران بارداري ، بعلت اتساع رحم ، انقباضات و حركت جنينها ، طبيعيه .

اگر اطمينان داريد كه هيچ يك از نشانه هاي بارداريو نداره ، شايد خدايي ناكرده عفونت و بزرگ شدن رحم ، يا تومور تخمدان باشه . دراينصورت بايستي اورژانسي عقيم بشه چون عفونت زياد باعث پارگي رحم و فوت حيوان ميشه.

١- تا به حال جفتگيري نكرده ؟

٢- اسم داروي تزريقيو ميدونيد ؟ چه زماني انجام شد؟

٣- بعد از تزريق تا به امروز ، فحل شده ؟

٤- در حال حاضر ، درد ، تب ، بي قراري داره ؟ يا افت فشار ؟

٥- مشكلي در دفع ادرار نداره ؟ مثلا با زور زدن يا درد همراه باشه يا به دفعات ، دستشويي بره ؟

ضمنا هر غذايي مصرف ميكنه بپزيد ( بدون ادويه ، سير و پياز ) ، قرص ضدانگل هم هر ١-٢ ماه لازمه .

لطفا همه سوالات رو پاسخ بديد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566
    بله حدود 65 روز پیش فحل شد و بارها با یه نر دیدمش تو حیاطمون بعد همونروزا من بردمش دامپزشک یه امپول پروژسترون استات زد و تا اومد خونه بیحال شد و قهر کرده بود انگار و رفت و پیداش نشد تا یه روز دیگه اومد و خیلی افسرده بود و از اون ببعد فحل نشد وچن برابر غذا میخورد که من بهش مرغ پخته شده میدادم و از حیاطمون جایی نرفته تا 5 روز پیش که دو سه بار میرفت و بعد الظهر میومد که آخرین بار سه روز پیش من خون دیدم دیروزم یه نر حیاطمون بود کنار این فراریش دادم
    یه لونه خوب داره یکی دیگشم ساختم
    در مورد دستشویی مکرر میره اسهال نداره ولی انگار ادرارش خیلی زیاده
    یه جور بیقراری داره نمیدونم چشه فقط میخوابه بپهلو و من شکمشو آروم ماساز میدم و راحت میشه
    نوک پ.س.تونش قرمز و متورم نیس که بگم حاملس و نمیدونم چجوری میشه فقط میدونم صورتیه اندازه عدس
    من فقط از نحوه زدن آمپول دکتر بدم اومد چون این گربه خونگی نیس و من بزور داخل جعبش کردم بردم و اونروز به دکتر هم گفتم متاسفانه از جعبه پرید و در رفت و اونا با تعقیب تو ساختمون گرفتنش
    فک کنم یه چیزی شد حیون اینجوری شده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566
    ببخشید چجوری میشه عکساشو بفرستم
    خیلی عکس گربه حامله دیدم ولی این اصن اونجوری نیس یعنی شکمش پایین نمیافته یه توپ کوچیک انگار گذاشتی تووش که اونم تو این چن روز آب شده رفته
    راستی اگه یه گربه نر تازگیا بهش حمله کرده باشه چی ؟ میشه اینجوری این مایع بیاد ؟؟
    یا پریود شده باشه؟؟
    یا بچه هاش مردن و نارس هستن و تو شکمشن ؟
    فقط دعا میکنم یکی از این موارد باشه و مساله جدی نباشه چون خوب غذا میخوره و بازی هم میکنه و حالت مریضی درش نمیبینم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بله حدود 65 روز پیش فحل شد و بارها با یه نر دیدمش تو حیاطمون بعد همونروزا من بردمش دامپزشک یه امپول پروژسترون استات زد و تا اومد خونه بیحال شد و قهر کرده بود انگار و رفت و پیداش نشد تا یه روز دیگه اومد و خیلی افسرده بود و از اون ببعد فحل نشد وچن برابر غذا میخورد که من بهش مرغ پخته شده میدادم و از حیاطمون جایی نرفته تا 5 روز پیش که دو سه بار میرفت و بعد الظهر میومد که آخرین بار سه روز پیش من خون دیدم دیروزم یه نر حیاطمون بود کنار این فراریش دادم
    یه لونه خوب داره یکی دیگشم ساختم
    در مورد دستشویی مکرر میره اسهال نداره ولی انگار ادرارش خیلی زیاده
    یه جور بیقراری داره نمیدونم چشه فقط میخوابه بپهلو و من شکمشو آروم ماساز میدم و راحت میشه
    نوک پ.س.تونش قرمز و متورم نیس که بگم حاملس و نمیدونم چجوری میشه فقط میدونم صورتیه اندازه عدس
    من فقط از نحوه زدن آمپول دکتر بدم اومد چون این گربه خونگی نیس و من بزور داخل جعبش کردم بردم و اونروز به دکتر هم گفتم متاسفانه از جعبه پرید و در رفت و اونا با تعقیب تو ساختمون گرفتنش
    فک کنم یه چیزی شد حیون اینجوری شده
    عکس کمکی نمیکنه دوست عزیز.
    اگر باردار بود تا الان باید زایمان کرده باشه و باید زودتر برای سونو گرافی به دامپزشك مراجعه کنید. فقط نمیدونم با وضعی که داره و نیمه اهلی بودنش چطور باید منتقلش کرد ! ميتونم ارامبخش بنويسم ولي تاثير زيادي نداره ، موقع مصرف هم بايد بزاريد توي باكس كه نتونه بره بيرون . بخاطر عدم تعادل ايجاد شده بعد از مصرف قرص ، ممكنه با وسايل نقليه برخورد كنه .

تزريق پروژسترون ، زماني انجام ميشه كه حداكثر تا يكماه بعد از اون ، عقيم بشه . چون ماندگاري ٣-٦ ماهه داره و با عوارض جانبي زيادي همراهه و اختلالاتي كه ايجاد ميكنه ميتونه باعث اين عوارض بشه . تومور سينه و رحم ، پيومتر ، افزايش اشتها بعلت تاثيري كه بر غده فوق كليوي ميزاره ، هايپرپلازي رحم ، اختلال در فعاليت غدد فوق كليوي ..... مشكل فعليش مشخص نيست! از يك طرف علايم بارداري و از طرفي ، نشانه هايي از عفونت و بزرگ شدن رحم هست . تكرر أدرار و بي قراري هم ، ميتونه مشخصه اي از عفونت ادرار يا سنگ كليه و يا پركاري غده فوق كليوي باشه .

حتما دقت كنيد در هر مرحله ادرار ، ايا مقدار كمي و با درد يا فشار يا خون دفع ميشه يا مقدار زياد. در گربه هاي باردار ، سينه ها به طور مشخص ، ملتهب يا قرمز رنگ نميشه . صورتي رنگه .

هر چند به نظرم ، سريعتر بايد معاينه بشه ، ولي اگر دكتر بصورت اورژانسي فردا ويزيت نكردن ، تا شنبه كه انشالله بتونيد مراجعه كنيد ، اجازه خروج از منزل بهش نديد و از هيچ دارو يا مسكني استفاده نكنيد . مايعات زياد داده بشه . ادرار و دماي بدنشو چك كنيد . شايد زماني كه تزريق پروژسترون انجام شده ، باردار بوده و اين باعث اتصال بيشتر جنين به رحم ميشه . امكانش هست در حال تلاش براي زايمان باشه . خواهشا حتما فردا ، تماسي با دكترش بگيريد براي ويزيت خانگي ، اگر تشخيص ندادن براي سونو به كلينيك إرجاعش بديد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566
    😔 بله چشم خیلی ممنون همون چیزی که حدس میزدم ببینین من عرض کردم که دکترای شهرمون واقعا هیچی بلد نیستن بجز پول گرفتن ..و از نحوه آمپول زدن و جوابی که به سوالاتم میکنن کاملا مشخصه .پیشی من اونجا برو نیست و اونجا دوباره میگیرن و مچالش میکنن مث قبل و میزنن جاییشو ناقص میکنن اگه ممکنه قرصی چیزی تجویز کنین تا عفونتش خوب شه امروز دست میزدم دیدم شکمش همچین کوچیک شده که هیچ آثاری از بچه نیس مگه اینکه یه جاییش یکم بزرگ شده یا بچه مرده حمل میکنه و لی واژ.نش همیشه خون الوده و مرتب لیس میزنه ...خواهش میکنم قرص تجویز کنین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ������ بله چشم خیلی ممنون همون چیزی که حدس میزدم ببینین من عرض کردم که دکترای شهرمون واقعا هیچی بلد نیستن بجز پول گرفتن ..و از نحوه آمپول زدن و جوابی که به سوالاتم میکنن کاملا مشخصه .پیشی من اونجا برو نیست و اونجا دوباره میگیرن و مچالش میکنن مث قبل و میزنن جاییشو ناقص میکنن اگه ممکنه قرصی چیزی تجویز کنین تا عفونتش خوب شه امروز دست میزدم دیدم شکمش همچین کوچیک شده که هیچ آثاری از بچه نیس مگه اینکه یه جاییش یکم بزرگ شده یا بچه مرده حمل میکنه و لی واژ.نش همیشه خون الوده و مرتب لیس میزنه ...خواهش میکنم قرص تجویز کنین
    دوست عزيز اين چه فرمايشيه ؟!! مگه ميشه از راه دور بدون در دست داشتن نتيجه سونو ، متوجه مشكلش شد و دارو تجويز كرد ؟! هر كاري اصول خودشو داره . كجاي صحبتهاي بنده تأكيد بر عفونت بود؟! مشكل ، داخليه و از روي ظاهر نميشه تشخيص داد . مصرف هر دارويي هم در اين شرايط مبهم و پيچيده ، ممنوع و خطرناكه . ممكنه وضعيتشو بدتر كنه يا منجر به خونريزي داخلي بشه . اگر هم قطعا عفونت رحم باشه انقدر پيشرفته شده كه شكمش متورم شده . وقتي به اين مرحله ميرسه ، بايستي سريعا جراحي عقيم سازي انجام و رحم ، خارج بشه . اين مقدار عفونت براي يك گربه ٨ ماهه شايع نيست . متوجه هستيد با يك وضعيت اورژانسي روبرو هستيد ؟ خواهش ميكنم جدي بگيريد تا از دست نرفته . بنده از شما نگرانترم و حاضر نيستم با پيشنهاد دارو ، ريسك كنم و سلامتشو به خطر بندازم . اگر سقط جنين هم باشه ، براي دفعش بايد داروي كمكي تزريق بشه .
    ممكنه تاثير دارو از بين رفته و فحلگي به زودي شروع بشه

پرس و جو ميكنم اگر متخصص دامهاي كوچك پيدا كردم معرفي ميكنم. شما با دكتر قبليش تماس بگيريد لااقل بيان منزل معاينه اش كنن ، شايد اصلا مشكل جدي نباشه و با يك داروي ساده برطرف بشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566
    سلام با دکترش حرف زدم
    میگه سریع بیار احتمالا کلیه هاش چرک کرده و شاید با پماد و یا عمل و یا قرص حل شه چون گفتم هر نیم ساعت دستشویی میره و مرتب از رحمش خون چرکی میاد
    ببینین دوست عزیز قبول کنین که دکتر ما یا هیچی بلد نیس یا دنبال پوله ..ایشون به این بچه بی زبون آمپول پروژسترون استات زده که اینجوری شده الانم میگه بیار احتمالا با عمل یا قرص یا پماد حل شع
    اگه واقعا دوستدار حیونات بود اون امپولو نمیزد یا الان بدون ویزیت خودش قضیه رو حل میکرد
    واقعا متاسفم باید بشینم و منتطر مرگ عزیزم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام با دکترش حرف زدم
    سلام ، نتيجه چي شد؟!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24566
    واقعا هیچی از گلوم پایین نمیره خیلی توو عذابم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)