صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 122
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام جناب آقایsezar
    مدل دستگاه من پیرو تک (puritech) 6 مرحله ای که فیلر ششم آن زرد رنگ می باشد و عبارت post mineralized را روش نوشته ولی معمولا سختی آب خروجی دستگاه حدود 10ppm و tds آن هم حدود 25 هست البته سختی اب لوله کشی ما حدود 130 می باشد و tds آن حدود 256 در خصوصph هم باید عرض کنم که چون phاب لوله کشی ما بین 7.2 لغایت 7.6 متغیر هست phخروجی دستگاه هم بین 7.6 لغلیا 8.2 متغیر هست ( بسته به ph آب ورودی) زمانی هم که شیر میکس را باز می کنم هم سختی و هم ph با سختی و ph اب لوله کشی یکسان می شود
    دستگاه هم تازه حدود یک هفته می باشد که نصب گردیده است من میرانph آب را با ph سنج دیجیتالی AZ و سختی اب را با کیت سختی سنج اراک شیمی اندازه گیری می کنم و tds را هم که زمان نصب خود نصاب اندازه گرفته بود

من برای تهیه اب با سختی پایین هیچ مشکل ندارم چون سختی دستگاه زمانی که کل اب مخزن دستگاه خالی شد و میزان خروجی اب دستگاه کاهش یافت تقریبا صفر میشه
    مشکل من پائین اوردن ph اب هست چون همانطور که عرض کردم ph خروجی دستگاه درصورت باز بودن شیر میکس با ph اب لوله کشی یکسان هست و در زمان بسته بودن شیر میکس از ph اب شهری حدود 0.5 تا 0.8 درجه بالا تر هست و به حدود 8 می رسه
    از اینکه وقت می گذارید تا مشکل ما حل شه بسیار سپاسگذارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    جناب sezar عزیز سلام روزتون به خیر
    دوست عزیز من در حال ساخت یه دستگاه ro هستم که فقط مخصوص تانکم باشه همه وسایل رو ردیف کردم فقط مونده نقشه برق و شیر برقی ها و سنسور فشار آب میتونی نقششو رو سایت بزاری ؟
    ممنون میشم .
    سلام
    متاسفانه نقشه اي در دسترس ندارم ، كار پردردسري رو دست زديد دوست عزيز ، فكر كنم اگر يك مدل پايه خريداري ميكرديد و اونوقت تغييرات رو اعمال ميكرديد خيلي اصولي تر و راحتتر بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام جناب آقایsezar
    مدل دستگاه من پیرو تک (puritech) 6 مرحله ای که فیلر ششم آن زرد رنگ می باشد و عبارت post mineralized را روش نوشته ولی معمولا سختی آب خروجی دستگاه حدود 10ppm و tds آن هم حدود 25 هست البته سختی اب لوله کشی ما حدود 130 می باشد و tds آن حدود 256 در خصوصph هم باید عرض کنم که چون phاب لوله کشی ما بین 7.2 لغایت 7.6 متغیر هست phخروجی دستگاه هم بین 7.6 لغلیا 8.2 متغیر هست ( بسته به ph آب ورودی) زمانی هم که شیر میکس را باز می کنم هم سختی و هم ph با سختی و ph اب لوله کشی یکسان می شود
    دستگاه هم تازه حدود یک هفته می باشد که نصب گردیده است من میرانph آب را با ph سنج دیجیتالی AZ و سختی اب را با کیت سختی سنج اراک شیمی اندازه گیری می کنم و tds را هم که زمان نصب خود نصاب اندازه گرفته بود

من برای تهیه اب با سختی پایین هیچ مشکل ندارم چون سختی دستگاه زمانی که کل اب مخزن دستگاه خالی شد و میزان خروجی اب دستگاه کاهش یافت تقریبا صفر میشه
    مشکل من پائین اوردن ph اب هست چون همانطور که عرض کردم ph خروجی دستگاه درصورت باز بودن شیر میکس با ph اب لوله کشی یکسان هست و در زمان بسته بودن شیر میکس از ph اب شهری حدود 0.5 تا 0.8 درجه بالا تر هست و به حدود 8 می رسه
    از اینکه وقت می گذارید تا مشکل ما حل شه بسیار سپاسگذارم
    2 احتمال وجود داره
    1- نصاب موقع نصب فيلترهاي كربن گرانول و كرين بلاك شما رو پاك سازي نكرده ( هنگام نصب بايد با عبور آب از روي 3 مرحله اول -فقط 3 مرحله اول- غبار كربن شسته و دور ريزي بشه در غير اين صورت دستگاه خوب كار نميكنه و آب طعم مطلوبي نداره)

2- فيلتر مينرال شما مرغوبيت نداره

در صورتيكه پاكسازي انجام شده باشه شما بايد قبل از فيلتر مينرال يك سه راهي آب كولر (از اين پلاستيكي ها مشكي كه فيتينگ آبي رنگ دارند و نياز به مهره براي فيت كردن شيلنگ نيست) نصب كنيد و شيلنگ كشي كنيد براي تانكتون ، يا نياز به شير داريد سر راه اين شيلنگ و يا بايد به مخزني وصل بشه كه شناور آب كولر داشته باشه و آب رو دپو كنيد
    اين اب خروجي در صورت بسته بود كامل شير ميكس ph تقريبي 6.8 تا 7.2 داره و tds~40 هست

اين نكته رو هم عرض كنم براي نگهداري معمولي ديسكس به نظر من نيازي به سبك سازي و كاهش ph تا ميزان 6 نيست فقط در بحث تكثير و هچ شدن تخمها اين مسائل كاربرد داره
    در صورتيكه ماهي سالم تهيه كرده باشيد و فيلتراسيون تانكتون مناسب و قوي باشه و از متريال مناسب هم استفاده كرده باشيد ديسكسهاي شادابي خواهيد داشت
    ديسكسهاتون رو دچار شك تغييرات پارامتر نكنيد و اجازه بديد با آب لوله كشي منزل شما كه به نظر من كاملا مناسب ديسكس هست عادت كنند در اينصورت در برابر بيماريها هم مقاومتر خواهند بود اما در آب سبك با كوچكترين تغييرات پارامتر ديسكس عكس العمل نشون ميده

موفق باشيد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    با سلام
    باید به عرض برسونم که نصاب هنگام نصب فیلتر 2 به شماره 1-2 (2 فیلتر اول ) را شستشو دادند تا اب خروجی از فیلتر شماره 2 که کربن بلاک هست کاملا صاف شده و بعد این اب را به فیلتر شماره 3 وصل نمودند ؟
    منظورتون از فیلتر مینرال همون فیلتر شماره 6 که زرد رنگ هست می باشد ؟ یعنی همین فیلتر [IMG][/IMG

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

اگر جنس فیلتر ششم نامرغوب می باشد شا ید فیلتر خوب با عکس بهمراه مارک و قیمت تقریبی مشخص فرمائید تا تهیه کنم بهنظر نمی رسه تعویض فیلتر کار سختی باشه البته با راهنمایی شما
    نحوه تعویض این فیلتر به چه نحوه است ؟
    البته شیلنک کشی به نظر خیلی بهتر می باشد (برای اکواریوم )
    متشکرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    متاسفانه فيلتر ها مينرال بعضا در كشور عزيزمون پر ميشه اگر دقت كنيد در فيلتر قابل باز شدنه
    محتويات اين فيلتر ، مقدار سنگ آهن ، يك آهنربا ، و مقداري هم سنگ معدني ريز هست كه دقيقا از عنصرش اطلاع ندارم

شما تنها كار كه ميكنيد شيلنگي رو كه در عكس 1 مشخص كرديد از وسط ببريد و سه راهي بزنيد براي تانك ذخيره (قبل از اين كار دستگاه رو از برق خارج كنيد و شير ورودي آب و شير مخزن رو ببنديد و بعد از اتمام كامل كار ،ْ راه اندازي كنيد )

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها
    متاسفانه فيلتر ها مينرال بعضا در كشور عزيزمون پر ميشه اگر دقت كنيد در فيلتر قابل باز شدنه
    محتويات اين فيلتر ، مقدار سنگ آهن ، يك آهنربا ، و مقداري هم سنگ معدني ريز هست كه دقيقا از عنصرش اطلاع ندارم

شما تنها كار كه ميكنيد شيلنگي رو كه در عكس 1 مشخص كرديد از وسط ببريد و سه راهي بزنيد براي تانك ذخيره (قبل از اين كار دستگاه رو از برق خارج كنيد و شير ورودي آب و شير مخزن رو ببنديد و بعد از اتمام كامل كار ،ْ راه اندازي كنيد )
    سلام جناب آقای sezar
    میشه خصوص نصب سه راهی راهنمایی کنید من رفتم به مغازه ابزالات فروشی وتعمیر کار کولر متوجه نمی شدند که من چی میخوام و برام اتصالات شیر فلکه شیلنگ کولر را می اورند اگر ممکنه برام عکسی هم بفرستید تا من برم اون رانشون بدم بگم که دقیقا این سه راهی و شیر را می خوام

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام جناب آقای sezar
    میشه خصوص نصب سه راهی راهنمایی کنید من رفتم به مغازه ابزالات فروشی وتعمیر کار کولر متوجه نمی شدند که من چی میخوام و برام اتصالات شیر فلکه شیلنگ کولر را می اورند اگر ممکنه برام عکسی هم بفرستید تا من برم اون رانشون بدم بگم که دقیقا این سه راهی و شیر را می خوام
    سلام
    نياز به عكس نيست
    شما تشريف ببريد مغازه هايي كه لوازم كولر آبي ميفروشند و بگيد ، سه راهي آب كولز ميخوام ، انواعش رو بهتون معرفي ميكنند

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    من به اون قسمت که شما فرموده بودید یک سه راهی و یک شیر مخصوص وصل کردم ولی در ph اب تغییر ایجاد نشد
    مشکل کجا می تونه باشه ؟
    متشکرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام
    من به اون قسمت که شما فرموده بودید یک سه راهی و یک شیر مخصوص وصل کردم ولی در ph اب تغییر ایجاد نشد
    مشکل کجا می تونه باشه ؟
    متشکرم
    سلام
    ph خرووجي شما چنده ؟
    اين دستگاه با شير ميكس كاملا بشه قابليت دادن ph~7 رو داره ، پايينتر توقع نداشته باشيد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    ph خرووجي شما چنده ؟
    اين دستگاه با شير ميكس كاملا بشه قابليت دادن ph~7 رو داره ، پايينتر توقع نداشته باشيد
    خوب اگه همین قدر رامیده دیگه اینقدر باهاش ور نرم
    معمولا بسته ph اب لوله کشی ph خروجی دستگاه هم فرق می کنه بین 7.2 تا 8 معمولا متغیر هست
    ولی در خصوص وصل کردن شیر خیلی عالی شد چون دیگه هر وقت برای اکواریوم بخوام اب بردارم دیگه کاری به شیر روی سینگ ندارم و از اینجا و قبل از فیلتر ششم اب برمی دارم
    به هر حال از اینکه وقت گذاشتید و سوالات من را جواب دادید صمیمانه سپاسگذارم
    ارادتمند - امیر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38

در ادامه صحبت های جناب سزار باید عرض کنم که املاحی که در مرحله آخر اضافه میشه شامل : کلسیم - منیزیم - سدیم - پتاسیم هستش .
    چون بدن انسان مخصوصاً قلب به ابن 4 عنصر نیاز داره و باید حتماً در آب مصرفی موجود باشه .

صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)