صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 66
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

چوب و تنه و ریشه در تانک دیسکس

سوال و جواب های مربوط به چوب در آکواریوم دیسکس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    بابک جان استارت پست رو زیبا زدید توضیحات مفید خود رو در مورد تنه و ریشه های موجود در بازار آبنوس ، بونسای ، مو و .... بفرمائید و کارآیی کدام بهتر مقرون به صرفه تر است با این اوضاع آشفته بازار تکه ریشه مثلا آبنوس از 18 تا 35 داره بفروش می رسه چی بخریم بهتر است و بقیه توضیحات دیگر
    متشکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    بابک جان استارت پست رو زیبا زدید توضیحات مفید خود رو در مورد تنه و ریشه های موجود در بازار آبنوس ، بونسای ، مو و .... بفرمائید و کارآیی کدام بهتر مقرون به صرفه تر است با این اوضاع آشفته بازار تکه ریشه مثلا آبنوس از 18 تا 35 داره بفروش می رسه چی بخریم بهتر است و بقیه توضیحات دیگر
    متشکرم

سلام پویا جان

اگر تاثیر مفید چوب بر آب مد نظر باشه فقط ریش هایی که سال ها زیر آب بودن و تحت عنوان Drift Wood شناخته میشن میتونن موثر باشن
    اصلی ترین مشخصه این چوب ها سنگین بودن غیر طبیعیه اون هاست!!!یعنی زمانی که با دست از زمین بلندش میکنید یک لحظه جا میخورید!!!وزنش حد اقل 3 برابر اون چیزیه که نشون میده.
    به مرور رنگ آب رو کهربایی میکنه و با آزاد کردن اسید هیومیک در آب آکواریوم سبب اسیدی شدن آب میشه و با پایین آوردن میزان سختی کربنات یا ظرفیت بافرینگ آب (KH) این اسیدیته آب رو ثابت نگه میداره و از نوسان اون جلوگیری میکنه

هر چند اغلب ملت برای زیبایی از این چوب ها استفاده میکنن:Dمن تا حالا دریف وود خوب داخلی ندیدم!!!همشون چوب های پوک به درد نخور بودن که فقط جنبه زیبایی داشتن.اینایی که از چین و تایلند وارد میکنن معمولا ریشه های ارزش مندی هستن و اولین علامتشون هم همون وزن غیر عادیشونه

ارادت
    بابک

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8840
    اقای آژیده عزیز من یک جا خوندم که میشه از تنه میم انگور استفاده کرد ایا این قضیه صحت داره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط toooo نمایش پست ها
    اقای آژیده عزیز من یک جا خوندم که میشه از تنه میم انگور استفاده کرد ایا این قضیه صحت داره
    با اجازه بابک عزیز ...

بله می تونید استفاده کنید به شرط اینکه خوب ضد عفونی کنید و مدتی نیز در آب نگهداری کنید تا شیره های اولیه اول بره و در آب سقوط کنه . من خودم چون باغ دارم حدود 2 تا 3 ماهی اونهها رو در مسیر جوی آبی که همیشه آب داره می ذارم بعد از ضد عفونی اونها رو داخل تانک ها می ذارم . به دلیل قیمت کم - حالا اکثر رایگان و زیبایی خاص اون بسیار در مناطقی که باغات دارند مورد استفاده قرار می گیرند .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    با اجازه بابک عزیز ...

بله می تونید استفاده کنید به شرط اینکه خوب ضد عفونی کنید و مدتی نیز در آب نگهداری کنید تا شیره های اولیه اول بره و در آب سقوط کنه . من خودم چون باغ دارم حدود 2 تا 3 ماهی اونهها رو در مسیر جوی آبی که همیشه آب داره می ذارم بعد از ضد عفونی اونها رو داخل تانک ها می ذارم . به دلیل قیمت کم - حالا اکثر رایگان و زیبایی خاص اون بسیار در مناطقی که باغات دارند مورد استفاده قرار می گیرند .
    درود آقای رضایی

یه سوال در مورد همین چو که تو بازار به قیمت کیلویی 20 تا 25 میفروشن و منم نمیدونم دقیقا از کدام گونه درخت هستش ء دارم !

من 3 تیکه از این نوع چوب رو 2 ماه پیش خریدم و تا هفته گذشته که از اونا استفاده نکرده بودم برای آماده سازی اونهارو به مدت 2 هفته داخل آب نمک گذاشتم بدلیل بزرگی نمیتونستم بجوشونمشون

برای همین داخل همان تانکی که بودن فقط آب جوش میریختم و به همین صورت 2 هفته گذشت آب قهوه ایی از خودشون پس دادن و آخرین بار که آب رو عوض کردم خیلی بهتر شده بود !

حالا به نظر شما در همین حد کافی هستش یا واقعا باید بجوشونمشون که کاملا ضد عفونی بشن ؟

در ضمن چوب ها میان روی آب ...

با تشکر

داود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود آقای رضایی

یه سوال در مورد همین چو که تو بازار به قیمت کیلویی 20 تا 25 میفروشن و منم نمیدونم دقیقا از کدام گونه درخت هستش ء دارم !

من 3 تیکه از این نوع چوب رو 2 ماه پیش خریدم و تا هفته گذشته که از اونا استفاده نکرده بودم برای آماده سازی اونهارو به مدت 2 هفته داخل آب نمک گذاشتم بدلیل بزرگی نمیتونستم بجوشونمشون

برای همین داخل همان تانکی که بودن فقط آب جوش میریختم و به همین صورت 2 هفته گذشت آب قهوه ایی از خودشون پس دادن و آخرین بار که آب رو عوض کردم خیلی بهتر شده بود !

حالا به نظر شما در همین حد کافی هستش یا واقعا باید بجوشونمشون که کاملا ضد عفونی بشن ؟

در ضمن چوب ها میان روی آب ...

با تشکر

داود
    با اجازه اقای رضایی

من از چوب مو ضربه سنگینی خوردم ویک تانک ماهی با ارزش رو به دلیل سمغی که شب از چوب ترشح شده بود از دست دادم (شدیدا آب رو اسیدی میکنه در این حالت)
    به راحتی به هیچ چوبی اعتماد نکنید و بعد از جوشاندن ، ضد عفونی کردن و یکی دو هفته در تانکی بدون ماهی قرار دادن و تست فاکتورهای اب ، میتونید با خیال راحت استفاده کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    ممنون سزار عزیز . مطمئنا چوبی که برای تانک دیسکس می خواید انتخاب کنید باید کهنه و پوسیده باشه . درخت تازه یا مال یکی دو سال به دلیل وجود مواد شیمیایی تجزیه نشده براتون مشکل ایجاد خواهد کرد . ضمن اینکه درخت مو همیشه همراه با خاصیت کهربایی هست مگر اینکه ماهها در آب باشه . من اشاره کردم که دو یا سه ماه در مسیر حرکت آب می ذاشتم . ولی برخی ریشه ها که در مغازه های معتبر (تاکیدا مورد اعتماد باشه ) هستند که هم به راحتی زیر آب می رن و هم اینکه کمتر به آب رنگ میدن . تا زمانی که ریشه ته آب نرفت اون رو داخل تانک نذارید البته این شرط لازم هست کافی نیست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ـ
    شماره عضویت
    10110
    با عرض سلام و خسته نباشید,
    من میخوام تانک دیسکس بزودی راه اندازی کنم,
    باتوجه به اینکه در اغلب تانک ها مشاهده کردم از کنده برای دیسکس استفاده کرده اند و تا حدودی به تاثیر آن در آب آگاه ام,و همچنین میخواهم آب تصفیه شده داخل تانک بریزم و بصورت هفته ای بخشی از آن(1/5 یا 1/10 برای تانک 150 لیتری اگر این مقدار غلط است لطفا اصلاح کنید,ممنون)را تعویض کنم آیا وجود کنده برای تانک ضروری میباشد؟باتوجه به اینکه فعلا دسترسی به کنده و تنه مطلوب ندارم؟

باتشکر ویژه از سایت خوبتان و همچنین مدیران و کاربران فعّال و خوب این سایت.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید,
    من میخوام تانک دیسکس بزودی راه اندازی کنم,
    باتوجه به اینکه در اغلب تانک ها مشاهده کردم از کنده برای دیسکس استفاده کرده اند و تا حدودی به تاثیر آن در آب آگاه ام,و همچنین میخواهم آب تصفیه شده داخل تانک بریزم و بصورت هفته ای بخشی از آن(1/5 یا 1/10 برای تانک 150 لیتری اگر این مقدار غلط است لطفا اصلاح کنید,ممنون)را تعویض کنم آیا وجود کنده برای تانک ضروری میباشد؟باتوجه به اینکه فعلا دسترسی به کنده و تنه مطلوب ندارم؟

باتشکر ویژه از سایت خوبتان و همچنین مدیران و کاربران فعّال و خوب این سایت.

سلام به پارسی پت خوش آمدید

منظورتون از آب تصفیه شده چیه دقیقا؟

به هر حال وجود کنده در تانک برای نگهداری و بزرگ کردن دیسکس ها اصلا ضروری نیست ...
    هدف از گذاشتن کنده در آب آکواریوم ، اسیدی شدن و کهربایی رنگ شدن آب هست که شرایط را به آب سیاه رودخانه آمازون نزدیک تر میکنه ولی به نظر من فقط برای دیسکس های بالغ در تانک نمایش باید گذاشته بشه.
    حتی برای تکثیر هم توصیه نمیشه چون درد سار های تمیز کردنش بسیار بیشتر از فوایدشه

موفق باشید

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)