نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    24500

بیماری گربه مادر

سلام جناب دکتر گربه یک ساله من دو هفته است که زایمان کرده و سه روزپیش گلو درد شد دامپزشک با تزریق آمپول مداوا کرد از دیشب دوباره بی حال شده و کم اشتها و امروز متوجه شدم کنایکی از پستان هاش حالت خون مردگی است و ترشح لیمویی رنگ داره و مرتب اون قسمت رو لیس می زنه و ترشح زیاده به طوری که جاش خیس بود و لک های زرد رنگ روی ملحفه اش که همه رو عوض کردم با توجه به اینکه تا شنبه دکتری انجا نیست لطفا راهنمایی بفرمایید من الان چکار کنم که حالش بدتر نشه ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط yousefi نمایش پست ها
    سلام جناب دکتر گربه یک ساله من دو هفته است که زایمان کرده و سه روزپیش گلو درد شد دامپزشک با تزریق آمپول مداوا کرد از دیشب دوباره بی حال شده و کم اشتها و امروز متوجه شدم کنایکی از پستان هاش حالت خون مردگی است و ترشح لیمویی رنگ داره و مرتب اون قسمت رو لیس می زنه و ترشح زیاده به طوری که جاش خیس بود و لک های زرد رنگ روی ملحفه اش که همه رو عوض کردم با توجه به اینکه تا شنبه دکتری انجا نیست لطفا راهنمایی بفرمایید من الان چکار کنم که حالش بدتر نشه ممنونم
    سلام ، گلودردش رو چطور متوجه شديد؟ با علايم سرماخوردگي همراه بود ؟ در حال حاضر دماي بدنش بالاست ؟ گربتون واكسينه است ؟

خونمردگيه يا التهاب ؟ ترشحات زرد رنگ ، عفوني بودنشو نشون ميده ولي چه دليلي داره اين اتفاق بيوفته ؟ خونمردگي هم كه ميفرماييد ، نگران شدم كه خدايي ناكرده بيماري بد خيمي نباشه . چون بيحال هم شده.

سينه هاش پر شيره يا بچه ها بايد براي تغذيه شدن تلاش كنن ؟

اگر مادر با كم شيري مواجه باشه ، علاوه بر تب كلسيم كه ممكنه در حيوانات ضعيف ، رخ بده ، بچه ها مجبور هستن براي دريافت بيشتر شير ، به سينه ها فشار بيشتري وارد كنن كه اين مسئله ، اسيبهايي مثل همين خونمردگي و ورم ايجاد ميكنه . علاوه بر اين ، خراشي كه از طريق پنجه ها و دندان به بافت خارجي سينه وارد ميشه ، بستري براي ورود باكتريها و عوامل بيماري زا فراهم ميكنه كه اين ميتونه باعث تورم و عفونتش بشه .

موضع رو أهسته لمس كنيد ، اگر سفتتر به نظر مياد ، بايد جدي رسيدگي بشه .

پاسخها رو اين تاپيك http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=75 بفرماييد تا براي تسكين موقت سينه ، راهنماييتون كنم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)