صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    24412

غذا نخوردن ماهی دیسکس

با سلام خدمت اعضای محترم گروهیکی از دیسکس های من به ظاهر کاملا سالم میاد ولی یکم گوشه گیره و به غیر از آرتمیا غذای دیگه ای نمیخوره. حتی میکس دل هم که عموما همه دیسکس ها با اشتها میخورن رو نمیخوره...به نظرتون چی کارش کنم؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط سمیرا بنی فاطمی نمایش پست ها
    با سلام خدمت اعضای محترم گروهیکی از دیسکس های من به ظاهر کاملا سالم میاد ولی یکم گوشه گیره و به غیر از آرتمیا غذای دیگه ای نمیخوره. حتی میکس دل هم که عموما همه دیسکس ها با اشتها میخورن رو نمیخوره...به نظرتون چی کارش کنم؟
    سلام
    به این تالار خوش امدین
    قبل از هر کاری قوانین انجمن رو مرور کنید. برای این سوال نیاز به ایجاد تاپیک جداگانه نیست.

غذا نخوردن دیسکس به عوامل مختلفی بستگی داره مثل عادت به یک غذای خاص ، استرس ، دما و فاکتورهای آب ، جابجایی و ورود به تانک جدید ، حمله ماهیهای دیگر و در نهایت عوامل بیماری .

شرایط کلی تانک و فاکتورهای آب به همراه عکس ماهی مورد نظر را ارسال کنید.
    ویرایش توسط Romans : 21st April 2018 در ساعت 02:12 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    با سلام خدمت دوستان عزیز نمی دونم جای سوالی که طرح می کنم اینجاست یا نه بنده 6 تا دیسکس دارم که یکی از آنها چند روزی گوشه گیر شده و غذا نمی خورد و مدفوعش هم سفید و دراز هست چکار کنم ماهی خوب بشه آیا با بالا بردن درجه حرارت و یا اضافه کردن نمک و یا ... خوب می شود یا نه ؟ امکان این که به دیگر ماهی ها سرایت کند هست یا نه ؟ میگن از سولفات منیزیم و مترونیدازول استفاده کنم ولی سولفات منیزیم چون شهرستانم توی آکواریوم فروشی ها پیدا نکردم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم . عکس رو هم براتون فرستادم با تشکر فراوان.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام، تاپیک انگل های روده ای و شیوه های درمان رو مطالعه کنید. بالای انجمن قسمت جستجو هست که میتونید موضوع مورد نظر رو جستجو کنید.
    هر مدفوع سفیدی نشانه انگل روده ای نیست به خصوص اگر موقاتی و گذرا باشه. اگر هنوز غذا میخوره از غذا های ضد انگل استفاده کنید. اگر نمیخوره درمان رو طبق تاپیک شروع کنید .
    سولفات منیزیم رو از فروشگاه های لوازم آزمایشگاهی، مواد شیمیایی و همچنین بعضی از داروخانه های انسانی و دامی تهیه کنید. ممکنه با نام پرگاتیو در داروخانه های شهرتون وجود داشته باشه.

شرایط استرس و ... رو بررسی کنید. گاهی فقط دلیل مدفوع سفید استرس و تاثیرش بر دستگاه گوارش ماهیست.
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي ديسكس
    شماره عضویت
    26808

28 غذا نخوردن ديسكس

سلام وقت بخير يكي از ديسكسام غذا خور بود و بازيگوش بسيار ولي چند وقت قبل اب تانكم خراب شو و ٦ تا ديسكس جابجا كردم و تانك اصلي مو شستم و دوباره منتقلشون كردم ولي يكيشون ديگه غذا نميخوره و خيلي خيلي لاغر شده روي اب ميمونه اكثرا و يه بالش هم كار نميكنه من بايد چيكارش كنم ميدونم الان مشكل از اب اكواريوم نيست چون باقيشون كامل غذا ميخورن و ارومن بي زحمت اين طفل مارو بگيد درمونش چيه خيلي نگرانشم ممنون از لدفتون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    28871
    سلام خدمت همه اعضای محترم
    من دو هفته ای هست که 4تا دیسکس خوشرنگ و سالم خریدم و به آکواریومم اضافه کردم از همون غذایی که خود فروشنده بهشون میداد و همگی با سرعت برای خوردنش حمله میبردن استفاده کردم اما تا به الان جز یکی دوبار که یکی دوتاشون یه کم از غذا خوردن دیگه چیزی نخوردن. چند مدل غذا هم امتحان کردم:
    ۱. پولکی ۲. مخلوط دست ساز دل گاو و ... ۳. کرم خشک معمولی
    اما فقط ماهیای دیگه آکواریوم خوردن و دیسکسها هیچ تمایلی نشون نمیدن
    ۳۰ درصد آب رو هم سیفون کردم تاثیری نداشت البته رفتارشون به غیر از غذا نخوردن نسبتا خوبه یعنی برخی وقتا دیدم که به برگ گیاها و زمین نوک میزنن ولی ندیدن چیزی بخورن ممنون میشم راهنماییم کنیم
    اآکواریوم بنده 120 لیتری با یه فیلتر شامل الیاف، زغال، سنگ و... همچنین دارای پوشش گیاهی متنوع کریپتون آنوبیاس چوب و یه سنگ نسبتا بزرگ و ماهیای متنوعی از خانواده گوپی تترا زبرا شارک فوکس و لوچ کماندو که هنگام غذا خوردن به سمت غذا حمله میبرن اما با دیسکس ها کاری ندارن آیا نیازه که ماهی های دیگمو از تانک خارج کنم؟ یا موضوع دیگه ای هست؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29530
    سلام
    من تقریبا یکی دوماهه 6 تا دیسکس تقریبا 2 اینچی گرفتم . زنگ و شنا و تنفس و بازیگوشی و همه چیزشون خوب بود تا اینکه یکی از اونا دیگه غذا نخورد و بعد از چند وقت یکی دیگه که نژاد بلو هم هست دیگه بی اشتها شد مدفوعه یکی هم بهش چسبیده ولی سفید زنگ نیس . شکل خود غذاشونه . غذا هم تقریبا همه چیز میخورن . کرم خونی اسپرولینا و ارتمیا و غذای مخصوص دیسکس
    گه گداری یکم غذا میخورن که امروز دیگم یکیشون رودش زده بیرون و دقیقا مثل بواسیر که بیرون میزنه شده . حدس خودم انگل داخلیه . چیکار کنم که این دوتا خوب بشن و بقیشون نگیرن.
    اکواریومم پلنته . کفش یه لایه نازک شن و چوب ابنوس و انوبیاس . ..
    دوتاشون هم که از یه نژادن خالایه سیاه دارن روی صورتشون . اونا طبیعیه یا نه ؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    29171
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali ebi نمایش پست ها
    سلام
    من تقریبا یکی دوماهه 6 تا دیسکس تقریبا 2 اینچی گرفتم . زنگ و شنا و تنفس و بازیگوشی و همه چیزشون خوب بود تا اینکه یکی از اونا دیگه غذا نخورد و بعد از چند وقت یکی دیگه که نژاد بلو هم هست دیگه بی اشتها شد مدفوعه یکی هم بهش چسبیده ولی سفید زنگ نیس . شکل خود غذاشونه . غذا هم تقریبا همه چیز میخورن . کرم خونی اسپرولینا و ارتمیا و غذای مخصوص دیسکس
    گه گداری یکم غذا میخورن که امروز دیگم یکیشون رودش زده بیرون و دقیقا مثل بواسیر که بیرون میزنه شده . حدس خودم انگل داخلیه . چیکار کنم که این دوتا خوب بشن و بقیشون نگیرن.

سلام دوست عزیز
    اینکه شما کرم خونیو مرتب تو وعده غذایی دیسکساتون قرار بدید اشتباه بزرگیه چون با توجه به شرایط پرورشو ...... میتونه منبع انگل باشه
    حتما شن کف تانکتونو با سرکه تست کنید که اهکی نباشه
    با این توضیحاتی که دادید ماهیاتون احتمال زیاد انگل روده ای دارن که میتونید به کمک مطلب درمان انگل روده ای که در سایت اومده درمان ماهیاتونو شروع کنید
    اون نقطه های سیاه هم روی بدن ماهیاتونه پیگمانه که علت اصلیش خلوص نژادی پایینه
    پیگمان درمان نداره ولی برای کاهش پیگمان باید سختی ابو پایین نگه دارید از بکگراند روشن استفاده کنید و کمک کنید که شرایط استرس زا از ماهیاتون دور باشه
    در کل بهتره برای ماهیایی که پیگمان دارن وقت نذارید چون ماهیای با ارزشی نیستن
    مهیار طاهری.تکثیر کننده ماهی دیسکس
    تکثیر کننده نژاد روتوایلر
    مدیریت مجموعه آکوامارکت
    Mahyar Taheri
    0919-2143847

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    29171
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali ebi نمایش پست ها
    سلام

حتما هم برای ماهیاتون میکس دل درست کنید
    کرم خونیو حذف کنید
    ارتمیا هم هفته ای دوبار اکیه
    مدیریت مجموعه آکوامارکت
    Mahyar Taheri
    0919-2143847

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    29171
    نقل قول نوشته اصلی توسط Minota نمایش پست ها
    سلام خدمت همه اعضای محترم
    من دو هفته ای هست که 4تا دیسکس خوشرنگ و سالم خریدم و به آکواریومم اضافه کردم از همون غذایی که خود فروشنده بهشون میداد و همگی با سرعت برای خوردنش حمله میبردن استفاده کردم اما تا به الان جز یکی دوبار که یکی دوتاشون یه کم از غذا خوردن دیگه چیزی نخوردن. چند مدل غذا هم امتحان کردم:
    ۱. پولکی ۲. مخلوط دست ساز دل گاو و ... ۳. کرم خشک معمولی
    اما فقط ماهیای دیگه آکواریوم خوردن و دیسکسها هیچ تمایلی نشون نمیدن
    ۳۰ درصد آب رو هم سیفون کردم تاثیری نداشت البته رفتارشون به غیر از غذا نخوردن نسبتا خوبه یعنی برخی وقتا دیدم که به برگ گیاها و زمین نوک میزنن ولی ندیدن چیزی بخورن ممنون میشم راهنماییم کنیم
    اآکواریوم بنده 120 لیتری با یه فیلتر شامل الیاف، زغال، سنگ و... همچنین دارای پوشش گیاهی متنوع کریپتون آنوبیاس چوب و یه سنگ نسبتا بزرگ و ماهیای متنوعی از خانواده گوپی تترا زبرا شارک فوکس و لوچ کماندو که هنگام غذا خوردن به سمت غذا حمله میبرن اما با دیسکس ها کاری ندارن آیا نیازه که ماهی های دیگمو از تانک خارج کنم؟ یا موضوع دیگه ای هست؟
    سلام دوست عزیز
    وجود ماهیای مهاجم نسبت به غذا دوره سازگاری دیسکس تازه واردو طولانی میکنه
    در ضمن اگر اشتباه نکنم شارک دیسکسو اذیت میکنه البته من تجربه نگهداری شارکو نداشتم
    برای تشویق دیسکسهای تازه وارد جهت غذا خوردن هم میتونید از ارتمیای زنده استفاده کنید
    مدیریت مجموعه آکوامارکت
    Mahyar Taheri
    0919-2143847

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)