نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ترس سگ

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    24309

ترس سگ

با سلام
    من یه سگ اشپیتز خریدم حدود یک ماه پیش.سنش هم 18 ماهه هست.یک بار یه استخوان پیدا کرده بود که کثیف هم بود،داست میخوردش که ترسیدم خفه بشه ازش گرفتم.فرداش استخوان قلم درشت دادم بهش بخوره.دستم را که بردم طرفش نازش کنم، غرش کرد برام و خواست گاز بگیره که بی سابقه بود.به خاطر این کارش که آلفا نشه بلندش کردم و استخوان را گرفتم ازش و با صدای بلند نه گفتم بهش ،و برای تنبیه که دیگه تکرار نکنه چوب را زدم زمین از صداش بترسه. اما حالا احساس میکنم ازم میترسه.البته مثل سابق زیاد میاد پیشم و ناز کردن میخواد و خودشو میماله به من.بعضی مواقع هم حس میکنم میترسه چون دمش را لای پاهاش قایم میکنه و گوشهاش افتاده میشه،و دستم که میبرم نازش کنم سرش را میاره پایین.نمیدونم چکار کنم اعتمادش جلب بشه و ازمن نترسه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezalawyer1364 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه سگ اشپیتز خریدم حدود یک ماه پیش.سنش هم 18 ماهه هست.یک بار یه استخوان پیدا کرده بود که کثیف هم بود،داست میخوردش که ترسیدم خفه بشه ازش گرفتم.فرداش استخوان قلم درشت دادم بهش بخوره.دستم را که بردم طرفش نازش کنم، غرش کرد برام و خواست گاز بگیره که بی سابقه بود.به خاطر این کارش که آلفا نشه بلندش کردم و استخوان را گرفتم ازش و با صدای بلند نه گفتم بهش ،و برای تنبیه که دیگه تکرار نکنه چوب را زدم زمین از صداش بترسه. اما حالا احساس میکنم ازم میترسه.البته مثل سابق زیاد میاد پیشم و ناز کردن میخواد و خودشو میماله به من.بعضی مواقع هم حس میکنم میترسه چون دمش را لای پاهاش قایم میکنه و گوشهاش افتاده میشه،و دستم که میبرم نازش کنم سرش را میاره پایین.نمیدونم چکار کنم اعتمادش جلب بشه و ازمن نترسه
    سلام
    دوست عزيز ، اينهمه سختگيري براي يك تكه استخوان واقعا لازم نبود ! بخصوص ضربه اي كه با چوب به زمين زديد!! ازتون ترسيده و اين مشخصه ، به توضيح نيازي نداره . جبران كنيد . لطفا ديگه جز در شرايط اضطراري از صداي بلند استفاده نكنيد . استخوان جويدني مخصوص سگ از پت شاپ تهيه كرده و در اختيارش بزاريد تا بجوه و باهاش بازي كنه . وسايل و سرگرمي هاي سگ بسيارند. با خريدنشون و رفتار بهتر ، اين كدورت رو از دلش در بياريد . احتياجات غذاييشو تامين كنيد تا به غذاهايي كه براش مضره گرايش پيدا نكنه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    25445
    علت کج کردن سر سگ ها چیست؟

تا حالا برای شما پیش آمده که بخواهید بدانید چرا سگ ها سرشان را کج می کنند؟ کج کردن سر سگ را می توان یکی از رفتار های مشخص سگ ها دانست. به نظر شما این کار می تواند طبیعی باشد؟این حرکت می تواند در سگ ها عادی باشد اما در بعضی مواقع این طور نیست ممکن است حیوان دچار بیماری شده باشد. در بعضی وقت ها صدا باعث می شود که سگ سرش را به آن جهت که صدا را می شنود کج کند و یا توله سگ ها به خاطر صدا این عکس العمل را نشان دهند. سگ ها و توله سگ ها نسبت به صدا و چیزهای که اطرافشان است سرشان را کج می کنند واین رفتار در آنها طبیعی شناخته شده است.وقتی سگ این رفتار را انجام می دهد و ما از این رفتار او استقبال می کنیم او متوجه می شود که ما دوست داریم که این عمل را انجام دهد و او این کار را تکرار می کند و این خود یک آموزش برای او محسوب می شود. مطالب و تحقیقات زیادی در مورد سر کج کردن سگ ها وجود دارد. نمونه بارزش این که آنها با این کار می خواهند بهتر ببیند و بشنوند. اما در بعضی موارد گفته شده که آنها سرشان را کج می کنند که پوزشان مزاحم دیدن شان نشود. این رفتار در سگ ها عادی به عمل می آید و علت دقیق آن مشخص نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)