نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و مرغ عشق
    شماره عضویت
    24263

مشکل دانه خور شدن طوطی ملنگو

سلام من جوجه ملنگو دارم که روزی ۴ دفعه با سرنگ سرلاک میخورد و بزرگ میشد جدیدا دیگه نمیزاره سرلاک بهش بدم حدود ۴۰ تا ۴۵ روزشم هست میوه و دانه های مختلف هم در دسترسش هست و از دستم هم دانه میگیره اما بعد از کمی تلاش دانه رو میندازه و نمیتونه بشکنتش در حال تلاش برای یاد گرفتن پرواز هم هست اما الان دو روزه چیزه خاصی نخورده آخرین بار خودم به زور بهش سرلاک دادم یه زبان کوچکیم به میوه ها میزنه اما نمیخوره نگران شدم بابت غذا نخوردن از کسی که تجربه داشت میگفت به خاطر آماده شدن برای پرواز واسه من هم ۲ روز غذا نخورد..من چیکار کنم الان لطفا راهنمایی کنید.در ضمن نشانه های ضعف یا مریضی هم اصلا نداره و پرهایش کامل هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mosombe نمایش پست ها
    سلام من جوجه ملنگو دارم که روزی ۴ دفعه با سرنگ سرلاک میخورد و بزرگ میشد جدیدا دیگه نمیزاره سرلاک بهش بدم حدود ۴۰ تا ۴۵ روزشم هست میوه و دانه های مختلف هم در دسترسش هست و از دستم هم دانه میگیره اما بعد از کمی تلاش دانه رو میندازه و نمیتونه بشکنتش در حال تلاش برای یاد گرفتن پرواز هم هست اما الان دو روزه چیزه خاصی نخورده آخرین بار خودم به زور بهش سرلاک دادم یه زبان کوچکیم به میوه ها میزنه اما نمیخوره نگران شدم بابت غذا نخوردن از کسی که تجربه داشت میگفت به خاطر آماده شدن برای پرواز واسه من هم ۲ روز غذا نخورد..من چیکار کنم الان لطفا راهنمایی کنید.در ضمن نشانه های ضعف یا مریضی هم اصلا نداره و پرهایش کامل هست
    سلام. مشخصه هنوز قادر به شکستن دان نیست. به مدت یکهفته ( بستگی به تواناییش داره ) دانها رو خرد شده در اختیار بزارید. وقتی توانایی شکستنشونو پیدا کرد ، کم کم با مقدار کمی دان کامل یعنی خرد نشده مخلوطش کنید و هر روز به دان جدید ، اضافه و از قبلی ، کم کنید تا جایگزین بشه. میوه و سایر غذاها هم به تکه های خیلی کوچک برش بدید. ( بدون هسته ) یا چند روزی ابمیوه های مختلف طبیعی به جای ابخوردنش قرار بدید.2_3 ساعت بمونه و بعد اب خوردن براش بزارید.

برای پرواز هم مراقب باشید با اجسام برخورد نکنه. بالها رو نچینید فقط بر فعالیتش نظارت داشته باشید.

تاپیک ملنگو https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=95

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)