نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24148

راه اندازی اکواریوم

با سلام رامین عضو جدید هستم یک اکواریوم که عکسش در زیر است رو دو روز است راه اندازی کردم یک متریه حدود 100 لیتر آب
    عکس از اکواریوم
    کارهایی که کردم یک قاشق غذا خوری ضد کلر نصف همون قاشق ضد عفونی با دو قاشغ نمک مخصوص اکواریوم تو اب حل کردم ریختم توش البته فکر میکنم یکم تو بعضی چیزا زیاده روی کردم حالا چی کار باید کنم؟ سوال اولم در مورد چمن هست و استفاده نکردن از شن که مشکل داره یا نه بحث بهتر بودن رو میدونم شن بهتره..دوم اینکه در خصوص دکور و مخفیگاه کارهایی انجام بدم یا همین خوبه...سوم در خصوص باکتری های مفید برم مغازه بگم چی جی میخوام و چه چیزهایی توی اکواریوم جز شن بزارم که رشد باکتری وجود داشته باشه..سفالی دار هست پمپ فیلترم ..در خصوص سیکل هم یک جفت مولی با یک فایتر فعلا توشن...

معاون انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    ElephanT
    شماره عضویت
    23355
    مصنوعات دکوری و پلاستیکی کیفیت آب رو کاهش میدن ب مرورزمان

از این محلولهای ocean free گیر بیاری اکثر باکتریهای مفید رو داره ولی خوب بیشتر به درد پلنت میخوره

این تاپیک هم مطالعه بفرمایید
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=31608

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24148
    نقل قول نوشته اصلی توسط NecroPhaGisT نمایش پست ها
    مصنوعات دکوری و پلاستیکی کیفیت آب رو کاهش میدن ب مرورزمان

از این محلولهای ocean free گیر بیاری اکثر باکتریهای مفید رو داره ولی خوب بیشتر به درد پلنت میخوره

این تاپیک هم مطالعه بفرمایید
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=31608

ممنونم . تصمیم گرفتم و کل آب رو عوض کردم در مورد دکور که این عکسشه عکس اکواریو من میخوام ببینم برا ماهی های گوشتخوار به اندازه کافی مخفیگاه داره یا باید کار دیگری انجام بدم؟

در خصوص باکتری ساز هم چیزایی که بچه ها معرفی کردند محل ما نداره و باید برم بازار ولی اکواریومی محلمون اینو داشت.. میشه توضیح بدید چطوره خوبه یا بده؟ اصلا این باکتری ساز هست یا نه؟ ولی به هر حال خریدمش ممنون میشم راههنمایی کنید

معاون انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    ElephanT
    شماره عضویت
    23355
    ماهی گوشتخوار دقیقا چی میخواید بریزید؟ خیلی از گوشتخوارها باهم نمیسازن مخصوصا تو این ابعاد تانک شما ک قطعا زخمی میده و در این ابعاد و با توجه ب گوشتخوار بودن ماهی ها آب ب مراتب زودتر کدر خواهد شد

مخفیگاه میخواید بسازید با یه سری سنگهای مرجانی حفره دار که مناسب ماهی ماکرــــــه اکثر ماهی های گوشتخوار قلمرو طلب هستن و تانک رو بهم میریزن ( گفتم میخواید گوشتخوار بریزید ماکرو رو پیشنهاد دادم در 2رنگ زرد وآبی در بازار هستن و ترکیب قشنگی میشن بعضا نارنجی هم رویت شده ) ولی اگر خواستید برید سمت ماکرو چیزه دیگه کنارش نذارید ( دیگه تهش سیچیلاید های آفریقایی)

یه همچین دکوری مناسب ماکرو ـــــه هم شکیل و مختصر هم مواد پلاستیکی درش نیست ک آب رو کدر کنه

ولی توصیه نهایی م اینه که با ماسه و سنگ و گیاهای طبیعی ماهی گیاه خوار بریزید مخصوصا تو این ابعاد

این محصول هم در واقع خوارک باکتری های موجود در آبه. در واقع چیزه خوبیه هم موجبات شفافیت و تصفیه آب هست هم خوراک باکتری های مفید البته دقیقا نمیدونم چ باکتریهایی در تانکتون موجود هست:دی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24148
    نقل قول نوشته اصلی توسط NecroPhaGisT نمایش پست ها
    ماهی گوشتخوار دقیقا چی میخواید بریزید؟ خیلی از گوشتخوارها باهم نمیسازن مخصوصا تو این ابعاد تانک شما ک قطعا زخمی میده و در این ابعاد و با توجه ب گوشتخوار بودن ماهی ها آب ب مراتب زودتر کدر خواهد شد

مخفیگاه میخواید بسازید با یه سری سنگهای مرجانی حفره دار که مناسب ماهی ماکرــــــه اکثر ماهی های گوشتخوار قلمرو طلب هستن و تانک رو بهم میریزن ( گفتم میخواید گوشتخوار بریزید ماکرو رو پیشنهاد دادم در 2رنگ زرد وآبی در بازار هستن و ترکیب قشنگی میشن بعضا نارنجی هم رویت شده ) ولی اگر خواستید برید سمت ماکرو چیزه دیگه کنارش نذارید ( دیگه تهش سیچیلاید های آفریقایی)

یه همچین دکوری مناسب ماکرو ـــــه هم شکیل و مختصر هم مواد پلاستیکی درش نیست ک آب رو کدر کنه

ولی توصیه نهایی م اینه که با ماسه و سنگ و گیاهای طبیعی ماهی گیاه خوار بریزید مخصوصا تو این ابعاد

این محصول هم در واقع خوارک باکتری های موجود در آبه. در واقع چیزه خوبیه هم موجبات شفافیت و تصفیه آب هست هم خوراک باکتری های مفید البته دقیقا نمیدونم چ باکتریهایی در تانکتون موجود هست:دی
    والا اکواریوم یک متری یا به عبارتی 100 لیتریه در مورد ماهی های گوشتخوار تصمیم نگرفتم ولی دوست دارم حداقل 3 نوع ماهی داشته باشم.
    گیاه خوار هم بدم نمیاد .اگر گیاه خوار باشه تو این دکور به مشکل میخوره؟ حتما باید گیاه سنگ طبیعی ماسه شن باشه؟
    در مورد محصول هم من هیچ باکتری ندارم تازه اکواریوم 2 روزه راهاندازی شده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24148

ثث

بعد میدونم که ماهی سلیقه ای هستو اینا ولی اگر دوستان محبت کنن به سلیقه خودشون یک ست ماهی گوشت خوار و یک ست گیاه خوار که سازگار باشن بهم معرفی کنن خیلی عالی میشه (سایز آکواریوم طول 100 عرض 30 ارتفاع 60)

البته اینم بگم تاپیک ماهی های سازگار رو خونم و همواره دارم میخونم ولی یک ست از بکس میخوام لطفا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)