صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28

موضوع: کاسکو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24040

کاسکو

سلام خسته نباشید.طوطی من ۳۰ کلمه ای حرف میزنه ولی فقط وقتهایی که تنهاس یا نزدیک قفسش نیستم ..ازش دور میشم شروع میکنه حرف زدن و سوت میام کنارش فقط ناز میخواد و حرفی نمیزنه. چیکار باید کنم ...ممون میشم کمکم کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin pabarja نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.طوطی من ۳۰ کلمه ای حرف میزنه ولی فقط وقتهایی که تنهاس یا نزدیک قفسش نیستم ..ازش دور میشم شروع میکنه حرف زدن و سوت میام کنارش فقط ناز میخواد و حرفی نمیزنه. چیکار باید کنم ...ممون میشم کمکم کنید
    سلام. چند سالشه؟ اموزش داده شده از ابتدا ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24040
    گفتن سه ساله هس ...تازه خریدم نمیدونم چطور آموزش دادن بهش..رام هس ولی رو دس نمیاد و تنها باشه حرف میزنه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    گفتن سه ساله هس ...تازه خریدم نمیدونم چطور آموزش دادن بهش..رام هس ولی رو دس نمیاد و تنها باشه حرف میزنه.
    همینکه میتونه 30 کلمه صحبت کنه یعنی اموزش دیده. تصورم این بود که از زمان جوجگی بزرگش کردید و در برقراری ارتباط دوستانه مشکلی نداره که فرمودید تازه خریدید و زمان بر هست تا شما رو بعنوان یک دوست بپذیره و در حضورتون صحبت کنه.

احتمالا این کاسکو نزد صاحب قبلیش یا جایی که نگهداری میشده ، تنها بوده که به این شکل خو گرفته که متاسفانه سه سال ، زمان زیادیه و تغییر این عادت مشکله.

اگر در منزل شما هم این روند تنهایی ادامه داره ، توقع تغییر نداشته باشید. پرندگانی که در اسارتن خصوصا طوطیها که سختگیرن ، برای ارتباط گرفتن به توجه بیشتری نیاز دارن . بایستی بیشتر ساعات در کنارش باشید و باهاش صحبت کنید ، از کلماتی که یاد گرفته شروع و در حضورش تکرار کنید و با اونها جملات مختلف بسازید تا انگیزه ای برای صحبت کردن در کنار شما داشته باشه. 3_4 ساعت به ازادی بیرون از قفس احتیاج داره و این زمان خوبیه برای جلب توجهش. باهاش با شیوه های مختلف و اسباب بازی مخصوصش ، بازی و نوازشش کنید. با اسمش خطاب قرارش بدید. هر چه رابطه صمیمی تر بشه ، بیشتر اعتماد میکنه ولی مستلزم گذر زمان هست. شاید 2_3 ماه و شاید بیشتر. بستگی به تلاش و ایده های ابتکاری خودتون داره.

وقتی این دوستی شکل گرفت ، میتونید کلمات بیشتری با تلاش اموزش بدید. چون 3 ساله هست، فراگیریش کمتره ولی ناامید نباشید.

اموزش به طوطی https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24040
    خیلی ممنون از راهنمایی تون .
    لطف کردید .سعی میکنم چشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24040
    سلام من بازم مزاحم شدم و یه راهنمایی میخواستم ..کم کم داشتیم با طوطی تمرین میکردیم رو دست بیاد...رو انگشت نمیومد از مچ دست شروع کردیم که براش قابل قبول بود اومد رو دستم ..یواش یواش رفت رو شونم با موهای سرم بازی میکرد ...چند دقیقه ای گذشت..بعد گذاشتم رو قفس که نیم ساعت بعد دوباره انجام بدیم هرچی سعی کردم نیومد دیکه میخواس بزنه فقط ...منظورم اینه برا بار اول تمایل داره ولی بعد دیکه اصلا..رفته رفته درس میشه یعنی؟؟؟(طولانی شد ببخشید)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام من بازم مزاحم شدم و یه راهنمایی میخواستم ..کم کم داشتیم با طوطی تمرین میکردیم رو دست بیاد...رو انگشت نمیومد از مچ دست شروع کردیم که براش قابل قبول بود اومد رو دستم ..یواش یواش رفت رو شونم با موهای سرم بازی میکرد ...چند دقیقه ای گذشت..بعد گذاشتم رو قفس که نیم ساعت بعد دوباره انجام بدیم هرچی سعی کردم نیومد دیکه میخواس بزنه فقط ...منظورم اینه برا بار اول تمایل داره ولی بعد دیکه اصلا..رفته رفته درس میشه یعنی؟؟؟(طولانی شد ببخشید)
    سلام خواهش میکنم

بله به مرور باید انجام بشه . جلسات اول سخت نگیرید و به ادامه کار مجبورش نکنید. خیلی کوتاه تا جایی که خودش تمایل داشته باشه ادامه بدید. پافشاریها و طولانی شدن تمرین باعث استرسش میشه
    و خلاف اون هدفی که مدنظرتونه اتفاق میوفته.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24040
    خیلی ممنونم لطف کردید.وقتی بیرون قفس میاد اصلا دیگه تمایل نداره دوباره بره داخل قفس ...چطور میتونم کاری کنم راحتر بره داخل قفس ؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خیلی ممنونم لطف کردید.وقتی بیرون قفس میاد اصلا دیگه تمایل نداره دوباره بره داخل قفس ...چطور میتونم کاری کنم راحتر بره داخل قفس ؟؟
    با کمی از غذای مورد علاقش یا هر وسیله بازی که بهش وابستست. ولی مراقب باشید نباید برای انتقالش به قفس اونو بگیرید حالا با هر شیوه ای. باید با یک ترفندی که دچار استرس نشه به سمت قفس جذبش کنید. مثلا با حرکت دادن وسیله ای یا نشان دادن تخمه. چند عدد تخمه از خارج به داخل قفس روی زمین یا میزی که قرار داره مثل یک مسیر کنار هم بزارید تا خودش قدم به قدم نزدیک بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24040
    خیلی ممنونم مرسی.طوطی ۳ ساله قدرت یادگیریش کمتر هس؟؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)