نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

تهران-خ آیت الله کاشانی-خ شاهین جنوبی-خ مطهری-ک دوم غربی
    نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    18455

یبوست توله سگ

سلام خسته نباشین. من دیروز یک توله سگ ۱۸ روزه شیتزو کرااس از بازار پرندگان خلیج خریدم و برای تعیین صحت و سلامت حیوان اونو به دامپزشکی هون جا بردم. دکتر به من گفتن که حیوون سلامت ولی مقداری نفخ داره که ببرمش خونه و داخل شیر بدون لاکتوزش که از داروخانه تهیه کنم ۲، ۳قطره روغن زیتون و عرق نعنا بریزم. من هم این کارو کردم و به حیوون دادم (با کیم که از دارو خونه گرفتم) در صورتیم که خیلی کم خورد و بدون اونا هم که میدم خیلی کم میخوره(دیشب تا امروز حدودا ۱۰ قطره خورده یا کمتر) و این که دو دفعه ادرار داشته ولی مدفوع خیر که همین کم خوردنش و مدفوع نکردنش باعث نگرانی من شده ولی سگ در وضعیت سالمی به نظر میرسه و این که اون آقایی که ازش گرفتم این حیوونو گذاشته بود زیر یه سگ اشپیتز حمال دیگه که بهش شیر بده به گفته خودش. ممنون میشم راهنماییم کنین و منو از نگرانی دربیارین.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا حیدری نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین. من دیروز یک توله سگ ۱۸ روزه شیتزو کرااس از بازار پرندگان خلیج خریدم و برای تعیین صحت و سلامت حیوان اونو به دامپزشکی هون جا بردم. دکتر به من گفتن که حیوون سلامت ولی مقداری نفخ داره که ببرمش خونه و داخل شیر بدون لاکتوزش که از داروخانه تهیه کنم ۲، ۳قطره روغن زیتون و عرق نعنا بریزم. من هم این کارو کردم و به حیوون دادم (با کیم که از دارو خونه گرفتم) در صورتیم که خیلی کم خورد و بدون اونا هم که میدم خیلی کم میخوره(دیشب تا امروز حدودا ۱۰ قطره خورده یا کمتر) و این که دو دفعه ادرار داشته ولی مدفوع خیر که همین کم خوردنش و مدفوع نکردنش باعث نگرانی من شده ولی سگ در وضعیت سالمی به نظر میرسه و این که اون آقایی که ازش گرفتم این حیوونو گذاشته بود زیر یه سگ اشپیتز حمال دیگه که بهش شیر بده به گفته خودش. ممنون میشم راهنماییم کنین و منو از نگرانی دربیارین.
    سلام.
    نبايد الان از سگ ماده جداش ميكرديد!! توله هايي كه با شير مادر تغذيه نميشن ، بيماري به اونها غلبه ميكنه و سيستم دفاعي ضعيفي دارن . اجازه ميداديد تا ٢/٥ ماهگي شير بخوره .

خیلی خیلی کم اشتهاست !! در اين سن ، روزانه حدود ٨٠ سي سي شير نياز داره و اين بي اشتهايي به دليل نفخه.

به طور كلي بعد از هر وعده شير ، بايد شكمشو با حوله گرم مرتب ماساژ بديد. الان كه نفخ داره ،بيشتر .

روغن زيتون هم جداي از شير ، روزي ٢-٣ بار نيم الي يك سي سي با قطره چكان در دهانش بريزيد . عرق نعنا هم روزي دو بار ٤ قطره يا به جاي اون از شربت گريپ ميكسچر ( انساني ) ، هر ١٢ ساعت ، ٢-٣ قطره بديد

اگر تا ٢٤ ساعت جواب نداد ، سريعا به دامپزشك مراجعه كنيد .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)