نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    23747

کندن پر توسط کبوتر

سلام به داداشای گلم یه روز یه کبوتر توی یرف گربه کتش رو گرفته بود من از دهن گربه گرفتمش بالش رو دو هفته بستم الان بالش مثل اول اویزون نیست جمع میکنه ولی اصلا برای پریدن بازش نمیکنه از امروزم شروع کرده به کندن پرهای کتف و زیر بلغش میخواستم راهنماییم کنید ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط داش سید نمایش پست ها
    سلام به داداشای گلم یه روز یه کبوتر توی یرف گربه کتش رو گرفته بود من از دهن گربه گرفتمش بالش رو دو هفته بستم الان بالش مثل اول اویزون نیست جمع میکنه ولی اصلا برای پریدن بازش نمیکنه از امروزم شروع کرده به کندن پرهای کتف و زیر بلغش میخواستم راهنماییم کنید ممنون
    سلام ، چه مدت ازين اتفاق ميگذره ؟ موقعي كه نجاتش داديد ، كتفش زخمي بود ؟ خونريزي هم داشت ؟ ضدعفوني كرديد كه عفونت نكنه ؟ پوست زير پرهايي كه در حال كدنشونه ملتهب و قرمز رنگ نشده ؟

لطف كنيد عكس واضحي ازين نقاط و حالت كبوتر بزاريد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    23747
    داداش ممنون، چهل روزه این اتفاق افتاده ضدعفونی کردم رنگ پوستش الان طبیغیه فقط یه چیزایی مثل کرم ریز لابلای پرهاش دیدم خیلی هم سخت میشه از پر جداشون کرد جناق سینه اش هم تو دست حس میشه تقریبا چیکارش کنم و چه دونی بهش بدم تقویت بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    23747
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، چه مدت ازين اتفاق ميگذره ؟ موقعي كه نجاتش داديد ، كتفش زخمي بود ؟ خونريزي هم داشت ؟ ضدعفوني كرديد كه عفونت نكنه ؟ پوست زير پرهايي كه در حال كدنشونه ملتهب و قرمز رنگ نشده ؟

لطف كنيد عكس واضحي ازين نقاط و حالت كبوتر بزاريد.
    سلام داش ممنون از لطفت الان چهل روز میگذره ضدعفونی کردم پوستش طبیعیه ولی لابلای پرهاش یه چندتا کرم ریز سیاه دیدم البته کرم نیست به سختی از پرش جدا میشن یمقدارم پوک کرذه استخان جناغش تو دست حس میشه چیکارش کنم و چه دونی بهش بدم تقویت بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط داش سید نمایش پست ها
    سلام داش ممنون از لطفت الان چهل روز میگذره ضدعفونی کردم پوستش طبیعیه ولی لابلای پرهاش یه چندتا کرم ریز سیاه دیدم البته کرم نیست به سختی از پرش جدا میشن یمقدارم پوک کرذه استخان جناغش تو دست حس میشه چیکارش کنم و چه دونی بهش بدم تقویت بشه
    خواهش میکنم. طفلک مبتلا به انگل شده. برای همین پرهاشو جدا میکنه. اگر واقعا به شکل کرم هستن الکل طبی از داروخانه تهیه کنید. پنبه رو بهش اغشته کنید و روی کرمها و قسمتهای الوده به کرم بزنید و بعد از 10 دقیقه با پنس اونها رو از بدنش جدا کنید. لابلای پرها رو بدقت بررسی کنید که الودگی باقی نمونه. الکل وارد دهان چشم و مخاط دیگه نشه. نیمساعت بعد از جدا کردن کرمها ، قسمتهایی که الکل زدید رو با پنبه مرطوب با اب گرم تمیز و خشک کنید که پوستش حساسیت پیدا نکنه.

ولی اگر ذرات سیاه رنگه احتمالا کک هست. برای این مورد باید از داروخانه دامپزشکی قطره ایورمکتین 0.1 درصد تهیه کنید و فقط یک قطره بین دو کتفش بریزید. مواظب باشید نخوره. 5 روز بعد بدنشو با حوله مرطوب تمیز وبعد خشک کنید. 15 روز بعد یک قطره دیگه بریزید و دیگه استفاده نکنید. و مجدد 5 روز بعد تمیزش کنید.

وضعیت سینه کاردی شدنش یعنی نهایت ضعف و ناتوانی. این غذاها رو براش درست کنید.

بهترين تغذيه براي كبوتر ، گاو دانه ، قره ماش ، ارزن ، گندم ، ذرت ، جوانه هاشون ، نخود خيس شده و نان سنكگ ( بصورت پودر) هست. ميوه و سبزيجات شسته شده ، در صورتي كه اسهال نيست براش خوبه . جوانه گندم هم عالیه.
    ذرت .گندم و سایر حبوبات پخته یا نیم پز باشه.
    اگر غذا نمیخوره ، مواد بالا رو بریزید توی مولینکس و با چند سی سی روغن زیتون یا اب جوشیده گرم بصورت خمیر روان درست کنید و با سرنگ بدون سوزن، هر دو ساعت اهسته از کنار منقار بهش غذا و آب بدید. اگر هم برای خوردنش مشکل داره ، کوبیده شده در اختیارش بزارید.

سير خيلي گرمه ولي قدرت ايمني بدن رو بالا ميبره . فقط يكبار اين تركيبو درست كنيد . ٣-٤حبه سير پوست كنده رو خوب له و با ابِ يك عدد ليمو ترش مخلوط كنيد و بزاريد ٥-٦ساعت با در بسته جاي نسبتا خنكي بمونه . بعد ازاون، تركيب حاصل رو به ظرف ابخوريش اضافه كنيد ، ٤-٥ساعت باشه بعد اب ساده بزاريد. فقط يكبار داده بشه .

مولتی ویتامین نوزاد / یک روز درمیان 2 قطره با غذای خمیریش مخلوط کنید.

یا اگر اب میخوره ، دو روز یکبار نیم سی سی مولتی ، در 150 سی سی اب حل کنید 7_8 ساعت در اختیارش باشه مصرف کنه بعد از اون اب ساده بزارید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)