نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ایا شروع تکثیر طوطی سانان از طرف اینجانب را صحیح می دان

رأی دهندگان
2. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

2 100.00%
  • خیر

0 0%
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس و شاه طوطی
    شماره عضویت
    23715

4 مشاوره راه اندازی سالن تکثیر طوطی سانان

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز بنده ی حقیر در نظر دارم یک سالن تکثیر با متراژ70متر راه اندازی کنم
    از مدیران و کسانی که در این رابطه تخصص دارند سوالاتی دارم
    اول اینکه از چه طوطی هایی برای تکثیر شروع کنم؟
    دوم اینکه برای سالن نیاز به چه تجهیزاتی دارم ؟
    سوم اینکه شرایط قفس و لانه چگونه باید باشد ؟
    چهارم اینکه شرایط تغذیه به چگونه باید باشد ؟
    و یا هر نظری که میتونه در این رابطه کمکم کنه
    سوال بعدی اگه بخوام از ماشین جوجه کشی هم در کنار جفت ها استفاده کنم بهترین ماشین ها کدام ها هستند از تخم کدوم پرنده استفاده کنم و شرایط کلی این ایده چگونست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

من اول یک سوال میپرسم. تا حالا تجربه نگهداری از چه طوطی هایی رو داشتید؟ به جز طوطی چه پرندگان یا حتی حیواناتی رو تکثیر کردید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس و شاه طوطی
    شماره عضویت
    23717

ممنون از توجهتون من عروس هلندی شاه طوطی ملنگو مرغ عشق برزیلی گرین چک رو تا حالا نگهداری کردم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس و شاه طوطی
    شماره عضویت
    23717
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

من اول یک سوال میپرسم. تا حالا تجربه نگهداری از چه طوطی هایی رو داشتید؟ به جز طوطی چه پرندگان یا حتی حیواناتی رو تکثیر کردید؟
    ممنون از توجهتون من عروس هلندی شاه طوطی ملنگو مرغ عشق برزیلی گرین چک رو تا حالا نگهداری کردم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط پژمان 2277 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز بنده ی حقیر در نظر دارم یک سالن تکثیر با متراژ70متر راه اندازی کنم
    از مدیران و کسانی که در این رابطه تخصص دارند سوالاتی دارم
    اول اینکه از چه طوطی هایی برای تکثیر شروع کنم؟
    دوم اینکه برای سالن نیاز به چه تجهیزاتی دارم ؟
    سوم اینکه شرایط قفس و لانه چگونه باید باشد ؟
    چهارم اینکه شرایط تغذیه به چگونه باید باشد ؟
    و یا هر نظری که میتونه در این رابطه کمکم کنه
    سوال بعدی اگه بخوام از ماشین جوجه کشی هم در کنار جفت ها استفاده کنم بهترین ماشین ها کدام ها هستند از تخم کدوم پرنده استفاده کنم و شرایط کلی این ایده چگونست؟
    سلام . بهتره با عروس هلندي و برزيلي شروع كنيد ، راحتتر به نتيجه ميرسيد

در مورد سالن ، تجهيزات ، مقدمات و ماشين با يك پرورش دهنده صحبت كنيد . تهويه مناسب ، سيستم هاي گرمايشي ، نوردهي خوب ، ساختار سالن كه به راحتي قابل شستشو باشه ، چكاپ ٦ ماهه توسط متخصص طيور .... شرايطي هست كه بايد در نظر بگيريد .

قفس و لانه هم كه مشخصه . مطابق با استاندارهايي كه براي هر گونه به كار ميره . تفاوت هست بين لانه و قفس براي عروس ، برزيلي ... و طوطيهاي بزرگ . توي نت
    نمونه اش رو ببينيد .

متوجه نميشم منظورتون از شرايط تغذيه چيه ؟!! اگر قصد پرورش داريد پس بايد تغذيه كامل و متنوعي داشته باشن ، هر انچه كه براي طوطي مجازه و ليستش در قسمت تغذيه طوطيها در انجمن هست .

فقط محدود به مصرف يك نوع ماده غذايي نباشن . متاسفانه بعضي پرورش دهنده ها فقط از ارزن و يا كاهو استفاده ميكنن كه اين مسئله ، طوطي رو در اينده خيلي كوتاه با مشكلات جدي مثل سوء تغذيه ، بيماريها و پايين اومدن سطح كيفي در توليد مثل و جوجه اوري ، روبرو ميكنه كه شامل نقص در سلامت جوجه ها هم ميشه . از طرفي ، پرنده اي كه فقط با مقدار محدود غذا پرورش داده ميشه ، در سنين بالاتر ، به غذاهاي ديگه كه ازش محروم بوده ، عادت نميكنه و سخت ميشه اين شيوه غلط رو تغيير داد و براي كسي كه قراره ازش نگهداري كنه ، اين مسئله عذاب اوره .

در كل ، شما ابتدا شرايط رو بسنجيد ، اطلاعاتتون. رو بالا ببريد ، از چند سالن يا محيطهاي پرورشي بازديد كنيد ، ببينيد زمان و حوصله كافي داريد و در توانتون هست كه از هر لحاظ بهشون رسيدگي و تجهيزات كامل رو فراهم كنيد و در مواقع ضروري از دامپزشك كمك بگيريد و هزينه كنيد ؟ بعد از اون تصميم گيري كنيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس و شاه طوطی
    شماره عضویت
    23717
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام . بهتره با عروس هلندي و برزيلي شروع كنيد ، راحتتر به نتيجه ميرسيد

در مورد سالن ، تجهيزات ، مقدمات و ماشين با يك پرورش دهنده صحبت كنيد . تهويه مناسب ، سيستم هاي گرمايشي ، نوردهي خوب ، ساختار سالن كه به راحتي قابل شستشو باشه ، چكاپ ٦ ماهه توسط متخصص طيور .... شرايطي هست كه بايد در نظر بگيريد .

قفس و لانه هم كه مشخصه . مطابق با استاندارهايي كه براي هر گونه به كار ميره . تفاوت هست بين لانه و قفس براي عروس ، برزيلي ... و طوطيهاي بزرگ . توي نت
    نمونه اش رو ببينيد .

متوجه نميشم منظورتون از شرايط تغذيه چيه ؟!! اگر قصد پرورش داريد پس بايد تغذيه كامل و متنوعي داشته باشن ، هر انچه كه براي طوطي مجازه و ليستش در قسمت تغذيه طوطيها در انجمن هست .

فقط محدود به مصرف يك نوع ماده غذايي نباشن . متاسفانه بعضي پرورش دهنده ها فقط از ارزن و يا كاهو استفاده ميكنن كه اين مسئله ، طوطي رو در اينده خيلي كوتاه با مشكلات جدي مثل سوء تغذيه ، بيماريها و پايين اومدن سطح كيفي در توليد مثل و جوجه اوري ، روبرو ميكنه كه شامل نقص در سلامت جوجه ها هم ميشه . از طرفي ، پرنده اي كه فقط با مقدار محدود غذا پرورش داده ميشه ، در سنين بالاتر ، به غذاهاي ديگه كه ازش محروم بوده ، عادت نميكنه و سخت ميشه اين شيوه غلط رو تغيير داد و براي كسي كه قراره ازش نگهداري كنه ، اين مسئله عذاب اوره .

در كل ، شما ابتدا شرايط رو بسنجيد ، اطلاعاتتون. رو بالا ببريد ، از چند سالن يا محيطهاي پرورشي بازديد كنيد ، ببينيد زمان و حوصله كافي داريد و در توانتون هست كه از هر لحاظ بهشون رسيدگي و تجهيزات كامل رو فراهم كنيد و در مواقع ضروري از دامپزشك كمك بگيريد و هزينه كنيد ؟ بعد از اون تصميم گيري كنيد .
    خلی ممنون از راهنمایی هاتون
    سوال بعدی این هست که آیا پرورش طوطی سانان با استفاده از ماشین مقرون بصرفه هست؟ و بازدهی چقدر ؟ شرایط مورد نیاز برای این کار را هم اگر توضیح بدید ممنون میشم یا ادرس سایتی که بتونم اطلاعات کاملی بدست بیارم ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط پژمان2277 نمایش پست ها
    خلی ممنون از راهنمایی هاتون
    سوال بعدی این هست که آیا پرورش طوطی سانان با استفاده از ماشین مقرون بصرفه هست؟ و بازدهی چقدر ؟ شرایط مورد نیاز برای این کار را هم اگر توضیح بدید ممنون میشم یا ادرس سایتی که بتونم اطلاعات کاملی بدست بیارم ممنون
    خواهش میکنم. ادرس سایت در پیام خصوصیتون گذاشتم. ایشون هم پرورش دهنده هستن هم فروشنده ماشین جوجه کشی ولی شناختی ازشون ندارم. تماس بگیرید سوال کنید و حتما در مورد دستگاههای دیگه هم تحقیق کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس و شاه طوطی
    شماره عضویت
    23717
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خواهش میکنم. ادرس سایت در پیام خصوصیتون گذاشتم. ایشون هم پرورش دهنده هستن هم فروشنده ماشین جوجه کشی ولی شناختی ازشون ندارم. تماس بگیرید سوال کنید و حتما در مورد دستگاههای دیگه هم تحقیق کنید.
    بازهم ممنون از راهنمایی هاتون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    27974
    سلام من یک زیر زمین دارم که داخلش یک ابگرمکن ایستاده هست.میخواستم راهنمایی کنین که چطور میشه از گاز گرفتگیه احتمالی مرغ عشقام جلوگیری کرد؟چون وقتی ابگرمکن شروع به کار میکنه بوی گاز میاد

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط 4900009350 نمایش پست ها
    سلام من یک زیر زمین دارم که داخلش یک ابگرمکن ایستاده هست.میخواستم راهنمایی کنین که چطور میشه از گاز گرفتگیه احتمالی مرغ عشقام جلوگیری کرد؟چون وقتی ابگرمکن شروع به کار میکنه بوی گاز میاد
    سلام
    بهترین راه نصب کردن یک هوا کش مناسب با اندازه محیط هستش که دائم روشن باشه همین برای تهویه هوا و هم برای جلو گیری از گاز گرفتگی پرنده ها
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)