نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16834

مشکل گیاهان آکواریوم من چیست ؟؟؟؟

سلام
    خسته نباشید دوستان
    راستش هر بار هر دفعه گیاه هایی میخرم که همه میگن نسبتا راحت ترینها هستن و هر دفعه هم گیاه نابود میشه.

گیاه کریپتون هست. بستر هم تهیه کردم و گیاه داخل بستر کاشته شده. آب سیکلش رو طی کرده و مدتی هست ماهی داخلش هست و آب مرتب سیفون هم میشه و از این بابت هم مشکلی نداره.

برای نور هم یک ال ای دی بود به صورت یک لوله ی 60 سانتی متری هست که داخلش ال ای دی سفید هست فقط و نور خوبی هم داره (البته نمیدونم برای گیاه مناسبه یا فقط آکواریوم رو روشن نگه میداره)
    دمای آب هم 27 درجه هستش.

برگ های کریپتون کمی نازک شده بعضا و سر بعضی برگ ها همونطور که توی تصویر میبینید قهوه ای رنگ شده. ممنون میشم راهنماییم کنید و بگین مشکل از کجاست باید چیکار کنم.
    یه سوال دیگه نیازه پمپ هوا و اکسیژن کار کنه یا نه ؟ ( جمعا 20 تا ماهی ریز دارم. اندازه آکواریوم هم 70*40*50 هستش )

اگر نور مشکل داره ارزونترین کاری که میتونم بکنم چیه مثلا مهتابی هایی که قبلا در منازل کار میکردن خوبه ؟ یا این مهتابی های جدید که دو قلو هستن و دو رنگ آفتابی و مهتابی دارن یا هرچیز دیگه ای که میدونید ارزون باشه و مناسب. قصد پرورش انواع گیاه ها و چمن کاری و ... ندارم میخوام فقط 2 3 تا گیاه سطح راحت نگهداری داخل آکواریوم داشته باشم بین ماهی ها که واقعا آزار دهنده شده از ما خریدن و از اون خراب شدن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    سلام دوست عزیز، دوستان و اساتید حتما میان و شمارو راهنمایی می کنند ، شما باید حداقل ها رو برای گیاه فراهم کنید ، شما از بستر داخل گلدون استفاده کریدید در صورتی که شاید شرایط آب برای گیاه ها مناسب نباشه ، چیزی که در عکس مشخصه تانک شما سختی آب بالایی داره که این خودش یکی از دلایل از بین رفتن گیاه هستش...
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام و احترام

ببخشید بابت تاخیر! من اینا رو یکی یکی دارم میبینم و تلاش میکنم از این به بعد به صورت منظم پست ها رو پاسخ بدم.

۱.نور!نمیدونم این نور چیست و مشخصاتش چیه و آیا واقعا برای گیاه شما کافیست یا نه ولی برای احتیاط بله، از مهتابی های معمولی t12 به سادگی میتونید استفاده کنید. هر تیوب مهتابی با نور سفید-آبی که حد اقل ۲ هزار لومن تولید نورش باشه کافیست.
    ۲.مواد غذایی. گیاه هم مثل همه موجودات زنده نیاز به مواد غذایی داره. باید سورس و مقدار نیتروژن فسفر و پتاسیم رو بدونید. چه غذایی به سایر ماهی ها میدید؟ نحوه غذا دهی و مقدارش چطوریه؟
    ۳.مواد معدنی. گیاها به آهن، منیزیم، منگنز، گوگرد و ..... خیلی مواد معدنی دیگر نیاز دارند. آیا بهشون میرسونید یا نه؟ این دیگه به سادگی و از غذای ماهی بهشون نمیرسه.
    ۴.باید سیستم ریشه و نحوه کارش رو بشناسید. اگر ریشه یک ساختار سالم نداشته باشه هر کاری هم بکنید باز به مشکل میخورید. علائم مربوط به مشکلات ریشه گول زننده هست و خودش مجموعه ای از علائم غیر مرتبط رو نمایش میده که مثلا باعث میشه به اشتباه به فلان بیماری یا فلان کمبود شک کنید. مثلا ریشه ای که مشکل داره و توان جذب مواد غذایی رو نداره در حالی که این مواد غذایی حضور دارند!
    ۵. پی اچ غلط....که بعید میدونم مشکل کریپتون شما باشه. کریپتون جان سخته!
    ۶. رنج دمای اشتباه....نباید زیاد گرم باشه. ۲۶ عالیست.

دلیل اینکه ۲۷ نگهداری مینید دما رو چیست؟ گوپی با ۲۵-۲۶ مشکلی نداره! گیاه هم که بسیار بیشتر دوست داره دمای ۲۵ رو!
    من فرض میکنم دما و پی اچ مشکل شما نیست. در این صورت اول مواد معدنی رو در نظر بگیرید. برید نواب و یک پک مینرال مخصوص گیاه بخرید و تست کنید. اطاعات بیشتری اگر دارید میتونه کمک کنه در تشخیص بهتر.

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    26878
    به نظر من نور و دما تاثیر زیادی داره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)