نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خرگوش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    23459

خرگوش

با سلام
    سلام من یک جفت خرگوش خریدن حدود ۱۰روز پیش تو کارتون گذاشتم تمام کارتون رو کنده صاحبش می‌گفت ماده باردار است ولی من اطلاعات ندارم
    دیشب نره بزور می‌رفت روش که جفتگیری کند آخه جاش کوچولو هست ولی ماده اگه بیرون کارتون باشه نمیزارم ولی دیشب گوشه کارتون گیرش انداخت بعلت کوچک بودن جا ولی احساس کردم که ماده دراز کشید و طوری خودش رو گرفت نره بیخیال شد که فکر نمی‌کنم اتفاق میفتاد
    و در ضمن ماده تو این چند روز ۲برار نره شده و گرد و قلمبه به شکمش دست میزنم در بعضی حالات به اندازه توپ تنیس گرد میاد تو دستم و الا نمی‌دونم حامله است یا نه طبق گفته شما اگه حامله باشه تا ۱ماه زایمان می‌کنه.جدیدا صدای عجیبی می‌دهد مخصوصا وقتی نره رو که میبینه آخه نره تا میبینش میخواد بره روش ولی تا اونجا که می‌تونه فرار می‌کنه ولی بعضی وقتها گوش کارتون گیرش میندازه و اونم دراز میکشه که نزاره.میشه حدس خودتان را بفرمایید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط کورش هخامنشی نمایش پست ها
    با سلام
    سلام من یک جفت خرگوش خریدن حدود ۱۰روز پیش تو کارتون گذاشتم تمام کارتون رو کنده صاحبش می‌گفت ماده باردار است ولی من اطلاعات ندارم
    دیشب نره بزور می‌رفت روش که جفتگیری کند آخه جاش کوچولو هست ولی ماده اگه بیرون کارتون باشه نمیزارم ولی دیشب گوشه کارتون گیرش انداخت بعلت کوچک بودن جا ولی احساس کردم که ماده دراز کشید و طوری خودش رو گرفت نره بیخیال شد که فکر نمی‌کنم اتفاق میفتاد
    و در ضمن ماده تو این چند روز ۲برار نره شده و گرد و قلمبه به شکمش دست میزنم در بعضی حالات به اندازه توپ تنیس گرد میاد تو دستم و الا نمی‌دونم حامله است یا نه طبق گفته شما اگه حامله باشه تا ۱ماه زایمان می‌کنه.جدیدا صدای عجیبی می‌دهد مخصوصا وقتی نره رو که میبینه آخه نره تا میبینش میخواد بره روش ولی تا اونجا که می‌تونه فرار می‌کنه ولی بعضی وقتها گوش کارتون گیرش میندازه و اونم دراز میکشه که نزاره.میشه حدس خودتان را بفرمایید.
    سلام . خرگوشهاي بالغ رو داخل كارتون نگه ميداريد؟!! به فضاي بزرگ و ازاد نياز دارن. مثلا يك اتاق با شرايط خاصي كه براي يك خرگوش لازمه ، در نظر بگيريد . ( از نظر پوشش و بستر )

اگر هم فروشنده گفتن بارداره ، نبايد نر رو بزاريد كنارش . هر دو اسيب ميبينن . با علايمي كه گفتيد ، احتمالا بارداره ، به شكمش فشار وارد نشه . بايد لانه براش در نظر بگيريد كه نه خيلي بزرگ باشه نه كوچك . اگر خيلي بزرگ باشه ، ماده براي جاي خواب ازش استفاده ميكنه و بچه هااسيب ميبينن .

اگر دماي بدنش بالا رفته ، با توجه به برامدگيهايي كه موقع لمس شكم حس كرديد بارداره . نزديك زايمان ( يكي دو روز )پشم هاي بدنشو براي لانه سازي ميكنه . بعضي خرگوشها بعد از زايمان اينكارو انجام ميدن . بعد از تولد نوزادها ، اجازه نديد نر به ماده يا بچه ها نزديك بشه و مراقب تغذيه شدن بچه ها باشيد ، مادر روزي يك يا دو بار صبح و غروب ، خيلي كم به اونها شير ميده و بقيه روز رو تركشون ميكنه . اگر تغذيشون نكنه ، خودتون بايد عهده دار بشيد كه اونهم قوانين خودشو داره . حتما اطلاع بديد در اين مورد راهنماييتون كنم .

تاپيك خرگوش https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=6265

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    23560
    سلام خسته نباشد من یه خرگوش دارم که از امروز یکم کم تحرک شده و زیاد میترسه
    از چیه این
    میشه راهنماییم کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط اروین نمایش پست ها
    سلام خسته نباشد من یه خرگوش دارم که از امروز یکم کم تحرک شده و زیاد میترسه
    از چیه این
    میشه راهنماییم کنید
    سلام. سنش؟ تغذیه اش؟ پوپ و ادرارش طبیعیه؟ اتفاقی افتاده که باعث ترسش شده؟ اشتهاش خوبه؟ دندان قروچه شدید نداره؟ شکمشو لمس کنید سفت و متورمه؟

لطفا این تاپیک پاسخ بدید https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=6265

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)